• adblocker'ı kapatıp 6 tane film sitesi açtım. bildiğin dijital intihar. cpu'da gık yok ram durumu da aşağıda.
    http://www.imgim.com/2805incis3319670.jpg

ram working set'tir. virtual size (yani bu ne lan dediğimiz) tahsis / rezerve edilen ama geneli kenarda yatan toplam sanal hafızadır. kullanılıyor anlamına gelmez. hatta kullanılsa sıçmıştık...

sıçtık derken?
    örneğin bendeki verilere göre "11 küsür gb" yemiş. 2'si ram kalanı da swap de hadi. "6 gb" veri yazacak diske * ssd kullanıyorum onda bile şöyle bir bekler silkinirsin. standart bir manyetik laptop diskinde gider çay koyar gelirsin. özetle o tahsis edilen, doldurulan değil.

working set'i ayrı gösteren bir görev yöneticisi kullanarak reel verileri görebilirsiniz.

eklentiler konusunda ise ben de kırgınım. otomatik güncelleme iyidir hoştur ama eklentileri patlatacak bir güncelleme yapmadan önce kullanıcı uyarıp fikrini falan sorsaydınız amk?!
    edit: link yenilendi
  • olmuş tarayıcıdır. tatava yapmaya gerek yok.
  • eski versiyonlarındaki şişme probleminin büyük oranda çözüldüğü tarayıcı.
  • chrome'u inat edip bir süre önce kullanmayı kesen ve hız ve stabilite sorunları yaşadığım için firefox kullanamayıp yerine opera kullanmaya başlamış benim için ilaç gibi çözüm olan yeni firefox. cidden hızlı ve stabil.
  • bugün yükledim, koca browser’da ilk yaptığım browser temasını çok metalciliklili bir temaya çevirmek oldu. 35’ime günler kala hala ergenlik;)
  • bookmark bar'ımın anasını bellemiştir. nasıl geri getiririm? bulamadım.
  • firefox'ın quantum versiyonuyla yaşanan sıkıntı eklentilerin çoğunun devre dışı kalmış olması.
    en çok eksikligi hissedilen de noscript.
    noscript bilindiği gibi istenmeden açılan pencereleri, can sıkıcı javascript, java ve flash reklamlarını engelleyen bir yazılım.
    eklenti geliştiricilerin çoğu güncellemelerini quantum sürümüne yetistiremediyse firefox yeni versiyonu kurmadan önce bunu bildirmeliydi.
    tarayıcı ayarlarında önceki sürüme dönme opsiyonu da bulamadım.
    ayrıca hızlı olduğunu da düşünmüyorum. işgüzarlıkla başa bela olmuş adı bazılarında psikolojik olarak harika bir şey kullanıyorum etkisi yaratan gereksiz bir sürüm işte.
  • firefox'a neden düşman olduğumu bana bile unutturmuş, konu ile çok bilgim olmamasına rağmen hız ve stabil çalışma olarak günümüzün en iyisi olduğunu kanıtlamış tarayıcı.
  • 4 günlük kullanımım sonucu chrome'a geri dönmüş bulunmaktayım. dönme nedenim, tarayıcının bir süre sonra sürekli takılır, geç tepki verir hale gelmesi. sürekli olarak 50-100 arası sekme açık tutan biriyim, ve firefox quantum bu kadar sekme açıkken bir süre sonra sapıtmaya başlıyor. belki de sekme sayısından değildir, bilmiyorum, ama kesinlikle bir sorun var ortada. ve tarayıcıyı kapatıp açmak bile fayda etmiyor, bilgisayarı kapatıp açmak gerekiyor düzeltmek için. sonuç olarak, olmamış arkadaşlar diyorum, en azından benim gibi kullanıcılar için. son derece iyi bir masaüstü bilgisayarım var, ve chrome'u uzun süredir aynı şekilde kullanıyorum, ve böyle bir sorunla hiç karşılaşmadım chrome'da.
  • hayatımda kullandığım en hızlı tarayıcı.
hesabın var mı? giriş yap