şükela:  tümü | bugün soru sor
 • akılllı sözleşme tabanlı ktipto loto sitesi. 1 ocak 2018 de başlıyor. bakalım.
 • özet: blockchain tabanlı uluslararası bir loto sistemi. normal kullanıcılar, belirli bir fiyat karşılığında bilet alıp lotoya katılabiliyor ve site yatırımcılarına ödül havuzundan gelen paranın %10'unu dağıtıyor. ödül havuzundan gelen paranın %70'i loto katılımcılarına ödül olarak dağıtılıyor. tüm para hareketleri, akıllı kontrat ile güvenceye alınıyor. şirketin merkezi kıbrıs, yani kumarın yasal olduğu bir ülkede kurulular. şu an pre-sale aşamasında, ucuz fiyattan kaçırılmaması gerektiğini düşünüyorum. gelecek vaadeden bir coin.

  kendi çapımda yaptığım araştırmalar sonucu karşıma çıkan ve oldukça dikkatimi çeken blockchain tabanlı bir loto sistemi. 1 ocak 2018 tarihinde ico satışına başlamışlar ve diğer ico'ların aksine projelerinin vaadettiği sisteme, yani loto bileti satmaya şimdiden başlamışlar. yani token ico aşamasında olsa bile, siteye girip 2 dolar karşılığında loto bileti satın alabiliyor ve ödül havuzunda biriken paradan "ödül" olarak ayrılacak parayı kazanma şansına sahip olabiliyorsunuz. az önce "ödül" olarak ayrılan kısım diye bahsetmemin sebebi, yatırımcıları ilgilendirecek güzel bir sebepten ötürü gelmekte. firelotto'nun yatırımcıları için oluşturduğı sistemde, bilet satışlarından elde edilen ödül havuzundan, %10 gibi bir pay tüm yatırımcılara pay ediliyor. bu havuzun %70'i loto kazananları için verilecek ödüllere, kalan %20'lik kısım ise reklam ve teknik giderler gibi yerlere ayrılmış durumda. ayrıca, yatırımcılara flot tokenlarının değerinin artmasında yüksek potansiyel bulunduğu belirtilmiş sitelerinde. şu an pre-sale aşamasında, 1 flot coin $0.38 değerinde satılıyor.

  peki güven konusunda bize neler sunuyorlar;
  öncelikle firelotto'nun kurulum yeri kıbrıs. yani, şirketin kumarın yasal olduğu bir yerde kurulması bir çok avantaj getiriyor. ödül dağılımlarında ve para transferlerinde, smart contract yani akıllı kontrat kullanıyor ve bu da işleri daha güvenli hale getiriyor. ayrıca ceo, co-founder ve geliştirici ekipleri internet sitelerinde açık bir şekilde kendilerini göstermekteler. son olarak, çoğu ico'nun aksine, vaadettikleri loto sistemine daha şimdiden başlamaları da projeyi sağlamlaştıran etkenlerden. saydığım bu özellikleri, bir ico'ya güvenebilmek için yeterli sebepler olarak görüyorum.

  proje insanların neden ilgisini çeksin derseniz;
  bence projenin iki ilgi çekici yanı var. ilki oyuncular için olan kısmı, yani 2 dolarlık bir bilet ile dünya çapında oynanabilen bir lotoya katılma şansına sahip olmaları. üstelik, firelotto prensip olarak loto oynama kısmını çok basit tutarak, bilgisayar kullanmayı çok az bilen kişilerin bile lotoya katılabilmelerini hedeflemiş. sitede 4 çeşit loto tipi var, bunlardan birine girip şansınızı deneyebiliyorsunuz. ikinci ilgi çekici kısım ise yatırımcılarla alakalı. flot token satın alıp, yatırımcı konumuna geldiğinizde sizi bir takım avantajlar bekliyor olucak. bunlardan ilki, her loto çekilişinin bilet satışlarından elde edilen gelirin %10'nun yatırımcılara pay edilecek olması ve bu payın ödemeleri her çekilişten 30 dk sonra yapılacak. yatırımcılar için bir diğer avantajı ise, flot tokenlarının giderek değer kazanması hatta şu an ki ico fiyatına nazaran 50-100 kat olmasa bile kayda değer bir katlanma gerçekleştirme ihtimali. başka ico'lara baktığımız zaman bu kadar değer katlaması olanaksız değil.

  sonuç olarak;
  kendi açımdan gelecek gördüğüm bir token, portfölyomdan güzel bir kısım ayırıp yatırımımı yaptım. ilerleyen dönemlerde gelecek haberlere ve gelişmelere göre daha da yatırım yapmayı düşünüyorum.

  yardımcı olmak isterseniz refli linkimi buraya bırakayım adettendir:

  firelotto anasayfası: https://firelotto.io/?ref=14103
  firelotto kayıt sayfası: https://firelotto.io/account.html?ref=14103
  firelotto white paper: https://firelotto.io/whitepaper_tr.pdf

  refsiz link: https://firelotto.io/

  refimle kayıt olup olmamanız önemli değil bu konu hakkında istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.