şükela:  tümü | bugün
 • ağır bombardıman nedeniyle şehrin tüm altyapısının ve hasar kontrol birimlerinin göçmesi sonucu kontrol edilemeyen yangınlar oluşması ve yakacak birşey kalmayana kadar şehri kavurmaları.
 • asil tanimi sudur:
  buyuk bir yangin yuksek isilara ulastigindan yandigi yerdeki oksijeni tuketir. dolayisi ile etraftaki bolgeden yanginin oldugu bolgeye dogru hava akimi baslar. bu ruzgarlarin hizi kasirga (bkz: hurricane) hizina bile ulasabilir. etraftaki oksijeni de tuketmeye basladigindan yanginin oldugu yere uzak insanlari bile bogulma tehlikesi ile karsi karsiya birakir.

  re2: amerikalilar sadece hamburg ve dresdeni degil, japonyayi da bu sekilde bombalamislardir. japonyada ki binalarin tahta olmasi, ve endustri ile sehirlerin ic ice olmasi nedeni ile yanici bomba kullanmislardir. dresdenin bombalanmasi ise savas sonuna dogrudur. asil amac ruslarin ele gecirdigi sehrin ruslara yar olmamasiymis.
 • earth crisis ep sinin ve şarkısının adı.
  ayrıca şarkı bittiktensonra hemen forged in the flamese baglanir.
 • rage'in "the missing link" albümünde yer alan harika parça:

  firestorm

  this place, home for all generations, never's been to small
  when all life worked hand in hand
  the centuries passed one by one
  without changing the circumstances
  that we needed to be there

  like a firestorm
  when all home dies and fear is born
  to feed the firestorm
  like a firestorm
  that burns the ground you're standing on
  we'll feed the firestorm

  and then - slowly but surely -
  explorers and inventors stepped into
  the system they didn't understand
  that's when the trouble began
  and when the time marched on
  they had learned how to destroy

  like a firestorm...

  the end of the story is: nothing's impossible
  and that's what we're afraid of
  apocalyptic signs, our homestead stands in flames
  guess we missed the lesson modesty

  like a firestorm...
 • almancası feuerstrum olan kelime..
  ayrıcana century media nın çıkarttığı compilation lardan...
 • tiberian sun'da nod'ların füzelerini ve artillery'lerin mermilerini durdurmasının yanı sıra kapalı iken üzerinden geçen kara ve hava birliklerini de -aktif hale getirilmesi ile- yok eden duvar.
 • hexen'de parius the cleric'in üçüncü silahı. eldivenlerin görünüşü güzel, ama ateş gücü çok dandik.
 • londra'da da alman bombardimanlari sirasinda hic de kucumsenmeyecek boyutlara ula$anlari kaydedilen ve $ahitlerce bizzat dogrulanan bombardiman olayidir. ozellikle docklands bolgesinin cok kotu $ekilde etkilendigi belirtilmi$tir.

  gorgu taniklarinin "..once alev bir bolgeye toplanirdi, bakmak bile gozleri kuruturdu, alev iyice kuculdukten sonra birden bire korkunc bir hizla yayilmaya ba$lardi, bu $ekilde evlerinde dursa olmeyecek bir cok insan bolgeden kacarken "kizartma" oldu." $eklinde anlattigi olaydir.

  bazi buyuk orman yanginlari ya da buyuk alanlardaki kaza yanginlari (kereste fabrikasi, balya depolari) sonucunda da meydana geldigi kaydedilmi$tir. uzaktan gorunce yakla$mayiniz, alev olmasa da i$ima ile yakabilir.
 • belli bir veritabanında seçtiğiniz tablelar, viewler ve stored procedureler için otomatik olarak dao * katmanı kodu üreterek, java programcılarının veritabanı kullanan programlar yazmalarını kolaylaştıran şukela program.
 • hpi racing tarafından üretilen g3.0 motor ve 2.2 hp ile kontrolsüz güç, güç değildir sözünü benimseten araç. rwd oluşu dolayısı ile önde ağırlık yapan parçalardan arınmış bir araç olduğu için asfalt zeminlerde önden kayma olayı yaşatmakta. ayrıca gene rwd oluşundan dolayı fren sadece arka tekerleklere iletilmekte ve duruş mesafesi bihayli uzamaktadır. 2.2hp lik 3.0 motorun, mt2 gibi nispeten oturaklı bir şase de bile neler yaptığını gördükten sonra çok daha hafif olan firestorm kontrolsuz hale getirdiği gözlemlenebilir. öyle ki 4.6 motorlu hyper truggy aracı bile uzunda geçebilmektedir ki hakkaten zevk vermekten öte korkutmaktadır.
hesabın var mı? giriş yap