şükela:  tümü | bugün
  • çukurambar'da yeni yapılan 4. hayat sebla bloğunun altında bir şubesi açılmıştır.
  • harika poğaçaları ve de börekleri olan pastane.
  • çukurambar'daki şubesinin poğaçaları pek lezzetli olmayan pastane. yine aynı cadde üstündeki liva tercih edilir, daha güzeldir.
  • eryaman'dan çıkıp çukurambar'a kadar uzanan bir başarı hikayesinin sahibi olan zattır. her babayiğidin harcı değil fırından önce pastaneye sonra restorana en sonunda çukurambar gibi gözde bir semtte lüküs bir mekana ulaşmak. demek ki halkta hakikaten para var*.
  • unlu mamülleri iyi ancak restoranttaki yemek ve ızgaraları iyi olmayan mekan.
  • pazar günleri brunch, cumartesi günleri ise açık büfe kahvaltı servisi olan ankara'nın yeni gözde mekanlarından birisidir.

pazar brunch'ları için tüm rezervasyonların çarşamba akşamında dolduğunu duyunca dumura uğradım. cumartesi günü açık büfe kahvaltısı ise gayet tatmin ediciydi. fırıncılıktan da gelmeleri sebebiyle, unlu mamülleri son derece başarılı.

kalabalık arasında koyun gibi otlanmak hissinden uzak kalıp, arkadaşlarınız veya ailenizle güzel bir kahvaltı yapmak için iyi bir tercih.
  • çukurambar'daki şubesinin niye bu kadar hınca hınç dolduğunu gerçekten hala anlayabilmiş değilim. kahvaltı ve brunchları, bazı yöresel yiyecekleri fena değil diyebilirim ama bunun dışındaki herşeyin daha güzelini hem de çok daha uygun fiyata ankara'da bulabilirsiniz. zaten müşteri memnuniyeti de sıfıra yakın, rezervasyon konusunda da ilginç tavırları non-stop devam. ulan şu çukurambar taş toprakken keşke şimdiki yaşlarımda olabilseydim, şuanda ankara'da para basıyordum yemin ederim.
  • çankaya yıldız'a yeni bir şube açmıştır. çankayadan gelirken yildiz kavşağindan karşiya geçince sağda kaliyor.
  • pazar sabahı rezervasyon gerektiği bilinen bir brunch mekanı , yurdum insanının buna karşı "zeka" dolu taktiği..

bir masaya oturmadan hemen açık büfeye geçilir , tabaklar tepeleme doldurulur , sonra garsonlardan kendilerini bir masaya oturtması beklenir..

eğer garsonlar ellerindeki tabaklara rağmen hayır derse müdür çağırılır. müdüre önce mağduriyet durumu öne sürülür, ise yaramazsa ses tonu artırılarak devam edilir, oda ise yaramazsa tehtid edilir.." ben bilmem nerede çalışıyorum, bu yaptığınızı herkese söyleyeceğim , kimse gelmeyecek buraya"

başarılı olamayınca tabaklar bırakılır "demek ki buraya birdaha gelinmeyecek" denilerek ortam terk edilir..

bu durumun yaşanma sıklığı saatte 2-3 kere..

görgüsüz müşterilere prim vermeyerek takdirimi kazanmış mekan.
  • fırıncı olarak gayet başarılı bir mekan. fakat iş brunch, yöresel ürünler, a la carte'a dönünce samimiyetini yitiriyor ve gösteriş budalası, fabrikasyon ve lezzetsiz yemeklere sahip bir mekan oluyor.
    neden ankara'da; sadece güzel brunch veren, sadece güzel unlu mamüller çıkaran, sadece kendi işini yapan lüks yerler yok?

olsa da bir elin parmaklarını geçmez herhalde;

(bkz: peperoncino)
    (bkz: erzincan mandıra)
    (bkz: kalbur)