şükela:  tümü | bugün
  • sanırım fiyatlarla ilgili denetleme yapan zabıtaya isyan etmesi hadisesidir.
    https://mobile.twitter.com/…tus/1050410331388960769
  • "biz hemşerim zor durumdayız, zor. zor duruma bizi sokan da senin benim de oy verdiğim devlettir, benim de oy verdiğim yetkililerdir."

eyyorlamam bu kadar.
  • haklıdır, hak ettikleri cevabı verememiştir.

aslında yapabilmesi gereken yakalarından tutup siktir etmektir dükkandan ama mafya devletinde yapamıyorsun böyle şeyler.

benim sektörümde de var, zabıtalar değil ssk memurları geliyor, vergi denetmenleri geliyor. bir çok kişi bilmez küçük işletme piyasasında yerli işçi çalıştıran işletme azınlık kaldı bu devlette, sigortalı işçi çalıştırmak zenginlik ifadesi.

ben a sınıfı(çok tehlikeli) iş yapıyorum, yaptığım için doğaya zararı var, o yüzden belirli bir yerde, belirli bir denetimle, arıtmalarla, filtrelerle yapılır bu iş, benim aylık arıtma ve işçi sağlığı koruma, ekipman vs parasına adamlar 6 ay işçilik ödeyip merdiven altı dükkanlarda paraya para demiyorlar.

adam haklıdır, daireden bozma dükkanlarda, sigortasız, vergisiz, kaçak elektrikle iş yapan gevşek adamlar paraya para demiyorken, ben her ay sonu vergimi nasıl ödeyeceğim, elemanların ekipmanlarını nasıl alacağım derdine düşüyorum.

edit: enrtyleri okuyunca yazarların, bu adamlar bu yönetime oy verdi diye aynı zorlukları bizim çekmemizi reva gördüğünü anlıyorsunuz.
    bu çomar dediğimiz adamlardan ne fark kalıyor o zaman aranızda ?
  • dur kimse yazmamış ben yazayım bari.

(bkz: svihs)

2002'den beri kıçımızı yırttık, kötüye gidecek, kötüye gidecek diye.
    bir de oy vermişmiş bak bak. beter olun.
  • "her sey coh eyi" ci, iktidar gotu yalayan; soz konusu kendi cikarlari oldugu zaman aglayip sizlayan klasik comar davranisi
  • su veren itfaiyenin hortumu nerede ?
  • istikrar sürmeye, türkiye büyümeye devam ediyor. millet kırathanelerinde kek bedavayken adam utanmadan ekmeğe zam peşinde.

bu arada sanmayın ki adam basiretsiz kemal efendinin partisine oy atacak. kurtuluşu çok basiretli siyasi deha devlet bahçeli'de arayacak.
  • taşşaklarımı serinleten lazut zırlamasıdır.

beter olun amına koyduklarım.
  • en son arap devriminin bir zabıta yüzünden başladığını biliyor musunuz ?

bir zabıta tunusta seyyar satıcı gence tokat atınca , gururuna yediremeyen genç kendini yakmıştı ve bütün ortadoğu alev almıştı....

bu zabıtalar iki dünya da sorgulanması gereken meslek mensuplarıdır.
  • hayatınız da görüp görebileceğiniz en saçma isyandır. en yakın seçimde yine kendini isyan ettirene oy verecek kişidir, isyanını dinleyip de akıllanıyorlar mı diye ümide kapılmayın, bir insan 17 - 25 aralık sonrası amuğa koduğumun partisinden soğumadıysa daha da soğumaz.