şükela:  tümü | bugün
  • yönetmenliğini murat onbul'un, yapımcılığını two yapım'ın üstlendiği komedi filmi.
    27 eylül'de sinemalarda.

fragman: tıkla
    konusu: fırıncının karısı, hareketlerinden şüphelendiği kocasını takip etmeye karar veren genç bir kadının hikayesini konu ediyor. naif bir kadın olan ferdane’nin, kocası fırıncı mustafa ile sıradan bir yaşamı vardır. maskülen ve kıskanç bir adam olan mustafa’nın davranışlarına alışan ferdane, bir süre sonra beklemediği durumlarla karşı karşıya kalır. kocasında büyük değişiklikler fark eden ferdane, bunun geçici bir şey olduğunu düşünse de işler pek de onun düşlediği gibi değildir. olduğunun tam aksi davranışlar sergileyen mustafa’nın bu hali ferdane’yi büyük bir meraka sürükler. kocasındaki değişimin nedenini öğrenmek isteyen ferdane, mustafa’yı takip etmeye karar verir. kendisine yardım etmesi için kardeşi ramazan’ı da yanına alan ferdane, kocasını peşine düşer. bu sırada, ismail’in kötürüm ablası, kızı hacer ve büyücü “vahdi dede”nin de olaya karışması işlerin daha da karışık bir hal almasına neden olur. tüm bu kargaşaya neden olan olayın açığa çıkmasıyla mustafa, ferdane ve ramazan, kendilerini büyük bir maceranın içinde bulur.
  • fırıncılar fırınlarını erken saatte açmaları gerektiği için çok erken saatte kalkmak zorundadırlar. her gün simit satmak için fırıncıdan simit alan çocuk, çocukluğunun cesaretiyle fırıncının evine, hatta yatak odasına kadar girer ki fırıncıyı zorla da olsa uyandırabilsin. küçük simitçi yatak odasına her girdiğinde fırıncıyı karısıyla sarmaş dolaş uyurken bulur ve zorla adamı eşinden ayırarak uyandırır. bunun karşılığında da fırıncı küçük simitçiye bir tane beleş simit hediye eder.

bence güzel hikaye.
  • büşra pekin ve alper kul başrolde. öyle bir fragman yapmışlar ki filmi izlemeye gerek kalmadı. bu kadar uzun fragman kimin fikri?
    uzun süredir sinemaya gitmediğim için gitmeyi düşünüyorum. saçma sapan zorlama bir komedi oldugu belli. bakalım izleyip göreceğiz.
  • yılmaz erdoğan, bkm’den piyasaya saldığı trollerle türk sinemasının köküne kibrit suyu ekmiş kişidir. mars grup ile bkm tekelciliği devam ettiği sürece, yani yıllarca bunlara maruz kalacağız. kendinizi bu çöplerle zehirlemek istemiyorsanız bağımsız sinemadan şaşmayın.

elektrik savaşları film fragmanını izledikten sonra, otomatik olarak maruz kaldığım tanıtıma sahip film.
    rezalet puanım 11/10
  • yıldızlara doğru filmini izleyecekken zaman uymadı ve fırıncının karısı filmini izledim. eğlenceli ama derinliği olmayan bir komedi... oyuncular, özellikle de büşra'nın sempatikliği hatırına izlenebilir. ama filmin etkileyici ve inandırıcı olmasını bekliyorsanız boşuna izlemeyin.
  • korhan herduran, ferdi sancar gibi isimleri görünce komik olur zannetmiştim ama birkaç defa gülümsedim.
    arkamızda bir çift vardı onların konuşmalarına katıla katıla güldüm o sayılıyorsa.
    alper kul çok iyiydi hakkını vermek lazım.
  • önümdeki kadın 12 tane bilet aldı. bu filme. 12 tane.
  • oscarlık başyapıt beklentiniz varsa gitmeyin. ama güleyim,biraz kafam dağılsın diyosanız gidin 2 saat gülün. özellikle kaba saba anadolu şivesini komik buluyorsan film de komik gelecektir.
  • hayatımda ilk kez bir filmin yarısında çıktım. zaman kaybı boşa izlemeyin