• 30+ insanların içerisinde sıcacık duygular uyandırır. bizim zamanımızda mühim bir misafirimiz gelince bu yemek yapılırdı, hey be..
  • en basit ve güzel yemek tariflerden biridir. tarifini de vereyim tam olsun;

malzemeler: (4 kişilik)
    - 1 kilo baget, kanat ya da tavuk göğsü
    - 3 adet büyük boy patates
    - 1 adet soğan
    - yarım çay bardağı sıvı yağ
    - 2 yemek kaşığı salça
    - az biraz kırmızı toz biber
    - tuz

hazırlanışı:
    fırın tepsisine patatesler küp küp doğranır, ardından tavuklar dizilir, soğanlar halka halka doğranır, hepsinin üzerine yarım çay bardağı yağ dökülür ve karıştırılır. 220 derecelik, önceden ısıtılmış bir fırına verilir ve 20 - 30 dk pişirilir. ardından bir kaba 2 bardak salça, kırmızı toz biber ve tuz dökülür, ardından üzerine 2 veya 3 su bardağı sıcak su eklenerek karıştırılır ve fırından çıkardığımız tepsinin üzerinde gezdirilir. tekrar fırına verilen yemek bir 25 dk daha 200 derecede daha pişirilir ve servise sunulur.
  • bezelye, havuç, tane karabiber ve defne yaprağı eklendiğinde kokusunda dans edilebilecek güzellikte bir yemek olacaktır..
  • bir diş sarımsak ince ince doğranır ,üzerine bir tutam tuz beraber bıçağın arkasıyla ezilir.macun kıvamına gelince patateslerle karıştırılır.
    (bkz: afrodizyak) garanti veriyorum
  • sevdiğim yemek.
    patatesleri ince dilim ya da küp yerine elma dilim tercih edin. seviyorsanız yıkadıktan sonra kabuğuyla da yapabilirsiniz. biraz da zeytinyağı.. kajun baharat eklemek güzel bir tercih olur.
    tavuk poşetin içinde kalsın. göğüs falan kuru olur. but idealdir. isteğe göre biraz köri sos da lezzetli yapar.
  • en güzelini kendi annemizin yaptığı.
  • hay sizin ben zihniyetinizie tüküreyim ekşiciler. saat 1 ulan 1. açılır mı bu başlık.

size bunu bırakıyorum ben de.
  • mutlaka bol susam ve kekik ile denenmesi gereken pratik yemek. poşete at, salla ve ver fırına!
  • son dakikada yemeğe gelen misafire en pratik çözüm
hesabın var mı? giriş yap