• amatörü eğlendirir.

edit: amatör olmayan fırında tavuk yemeği istenmiş verelim.

2 olgun avokado.
    biraz rendelenmiş kaşar
    biraz rendelenmiş cheddar peyniri.

yarım kilo kemiksiz tavuk but
    1 kırmızı soğan
    2 tane kırmızı biber
    biraz krema
    1 tutam maydanoz.

2 lavaş.

tavuk, kırmızı biber, soğan ve maydanozu doğradıktan sonra pişirmek için biraz suyla fırın poşetine atın içine tuz ve şeker ekleyin.
    bu sırada mayonez ve az bir limon suyu ile avokadoyu ezin,

lavaşı açın alta yemeği üstüne erimesi için peynirleri ve en üste avokado sosunu ekleyip dürüm yapın.
    dürümü yatay şekilde dilimleyip dik şekilde servis edin.
    görsel
    görsel

afiyet olsun.
  • en güzelini kendi annemizin yaptığı.
  • 30+ insanların içerisinde sıcacık duygular uyandırır. bizim zamanımızda mühim bir misafirimiz gelince bu yemek yapılırdı, hey be..
  • akşam yemeğinde yiyeceğim yemek. bimin yassı ekmeğiyle bandıra bandıra gömeceğim. asla affetmeyeceğim.
  • hay sizin ben zihniyetinizie tüküreyim ekşiciler. saat 1 ulan 1. açılır mı bu başlık.

size bunu bırakıyorum ben de.
  • evde beni bekleyen yemektir.
  • bezelye, havuç, tane karabiber ve defne yaprağı eklendiğinde kokusunda dans edilebilecek güzellikte bir yemek olacaktır..
  • tepsiyi fırına sürüp ekşiyi açtığımda sol framede gözüme ilişen başlık.
    yarım kg kadar tavuk göğüs parçasını 1 yk mayonez, 3 yk yoğurt, 1 yk hardal, 2 yk zeytinyağ, tuz, karabiber, kekik, kimyon, köri ile harmanlayıp 1 saat kadar dolapta marine ettim. 1 kg kadar patatesi elma dilim yapıp 1 yk yoğurt, 2 yk mayonez, 1 yk hardal, 2 yk zeytinyağ, tuz, kekik, karabiber, kimyon ile harmanlayıp tepsiye dizdim. üzerine tavuk parçalarını dizip 180 derece fırına verdim.
    ayrıca sözlüğü de yemek kitabına çevirmişdiniz, ayıptır.
  • en basit ve güzel yemek tariflerden biridir. tarifini de vereyim tam olsun;

malzemeler: (4 kişilik)
    - 1 kilo baget, kanat ya da tavuk göğsü
    - 3 adet büyük boy patates
    - 1 adet soğan
    - yarım çay bardağı sıvı yağ
    - 2 yemek kaşığı salça
    - az biraz kırmızı toz biber
    - tuz

hazırlanışı:
    fırın tepsisine patatesler küp küp doğranır, ardından tavuklar dizilir, soğanlar halka halka doğranır, hepsinin üzerine yarım çay bardağı yağ dökülür ve karıştırılır. 220 derecelik, önceden ısıtılmış bir fırına verilir ve 20 - 30 dk pişirilir. ardından bir kaba 2 bardak salça, kırmızı toz biber ve tuz dökülür, ardından üzerine 2 veya 3 su bardağı sıcak su eklenerek karıştırılır ve fırından çıkardığımız tepsinin üzerinde gezdirilir. tekrar fırına verilen yemek bir 25 dk daha 200 derecede daha pişirilir ve servise sunulur.
hesabın var mı? giriş yap