şükela:  tümü | bugün
  • isveç'e kaçma nedenleri listesinin yeni maddelerinden biri daha. daha önce de dediğimiz gibi, denizden baban çıksa yiyeceksin, kuzeyden ne çıksa dinleyeceksin!
  • 2 adet birbirinden taş hatuna sahip oluşumdur.
    isveçli olduklarını duydugumda cok şaşırdım.zira bildiğin aşağı wisconsinli gibi şarkı söylüyorlar.

sonuç
    isveçin ana dili ingilizce amk
  • 16 nisan 2012 tarihli conan o'brien show'da denk geldiğim, evvela hippi giyim tarzlarıyla ilgimi çekmiş ardından şarkılarının naifliğine de bayıldığım isveçli iki kız kardeşin kurduğu grup. oturdum hiç üşenmeden dinledim ablaları. arasıra amy macdonald dinliyormuşum havası verse de, keane'den we might as well be strangers ve coldplay'den we never change tadını da yakaladım. daha derinlerde gizli kim bilir neler var, dinlemek gerek.

dinlerken aklımın kenarından geçen bazı düşünceler de oldu. bu kızların conan'daki performansları, abd'deki ilk ulusal yayın tecrübeleriymiş. ülkemden iki özgüvenli kız, tüm vize engellerini aşıp abd'ye gidip onların ulusal kanallarında, onların dillerinde şarkı söyleyebilir mi? en azından bunun için çaba gösterirler mi? eurovision'dan daha büyük bir vizyon değil midir bu?
  • renault kadjar reklam müziği ile bir anda ekrana kilitlendiğim, reklama my silver lining ile can veren efsane grup.
  • renault kadjar reklamının girişindeki o efsanevi melodiyle kendilerini arayıp bulmamı sağladılar. (bkz: my silver lining) iyi ki bulmuşum. şu sıralar şarkılarını keşfedip kendimden geçmekle meşgulüm.

edit: my silver lining de neymiş, bunların to a poet'i var ki of. wolf, emmylou diye gider bu.
  • bu kizcagizlarin lion's roar diye yeni cikmis bir albumleri vardir, dinlemek lazimdir.
  • iki kardeş kızdan oluşan grup. içlerinden uzun boylu olan iyice taş gibi öyle böyle değil.
  • sabahların vazgeçilmez grubudur. alır götürür.
  • yaklaşık yarım saat önce keşfettiğim ve bu zaman diliminde emmylou adlı şarkılarını sarıp sarıp dinlediğim güzel sesli iki isveçli kız kardeşten oluşan grup.