şükela:  tümü | bugün
  • 2007'de kurulmuş, kanada çıkışlı technical death metal grubu. 2 demo, 1 ep ve 1 albümleri var:

2008 - demo 2008
    2009 - demo 2009
    2010 - the afterthought ecstasy (ep)
    2016 - dasein (albüm)

facebook
    metal-archives
    bandcamp
  • the afterthought ecstasy ilk dinlediğinde direk büyüleyen bir yapıya sahipti. 4-5 sene önce gitarist phil tougas'ın youtube sayfasında şimdi yeni çıkan album olan psychan'ın playthrough'sunu görüp bekleyişe koyulmuştum. daha sonra sanırım o videoyu kaldırıp channel'ını kapattı phil tougas. az önce naptı bu adamlar acaba diye bakınırken dasein albumunu çıkardıklarını gördüm.

ilk dinleyişte gayet brutal ve headbang yapılası. album art'ı da bir o kadar güzel olmuş olan gruptur.
  • dominic “forest” lapointe etkisi ile feci yaran grup.
  • son albümlerini ilk kez dinledim ve anında sanki daha önce dinlemişim havası uyandı. biliyorum oğlum bu riff'leri bu tuşeyi bu tonlamayı diyorum ama çıkartamadım.

sonra bir baktım ki bizim dominic buradaymış ya. nasıl güzel haber lan! beyond creation'dan ayrıldığından beri küfrediyordum. burada buldum güzel oldu.
  • (bkz: dasein) albümünü sanıyorum tam olarak 5 ay 6 gün 12 saat 34 saniyedir dinliyorum. elemanların her biri albümdeki parçaları nasıl çaldıklarına dair videolar da paylaşmışlar.
    gorod'dan davulcuyu, beyond creation'dan basçıyı al, öyle albümü ben de yaparım.
  • dasein philippe tougas in 15 senede besteledigi albumu. yok forest etkisiymis yok ordan sunu bu al bende yaparimlar falan komik bari forest in gruba sonradan katildigini bilseydiniz. ayrica bu tuse bu melodiler tanidik evet ama buna neo classical diyoruz zaten beyond creation degil. ufuklari genisletelim. phil tougas in muthis diger bir grubu kesinlikle bakiniz: chteilist