şükela:  tümü | bugün soru sor
 • netflix'te yayınlanmaya başlayan juventus belgeseli. 2017-2018 sezonu yaşananlar anlatılıyor. devre arasına kadar olan 3 bölüm 16 şubat'ta yayınlandı. sezon bittikten sonra bir 3 bölüm daha gelecek.
 • yakışıklısındır,zenginsindir,en güzel kızlarla dolaşıp en lüks mekanlarda takılırsın hep,herkes tanır ve kıskanır seni ama hep bir şey eksiktir ,sanki sokaktaki herkes ,şehrin kedileri köpekleri ,sokak lambaları bile sessizce haykırır yüzüne :asla onun gibi olamayacaksın diye,böyle bir şeydir işte juventus olup torino olamamak,vurursun yine kendini gecelere,barlara sinema salonlarına .
 • tanım; bir spor belgeseli.

  gelelim izledikten sonra aklımda kalanlara; en sonda söyleyeceğimi en başında söyleyeyim bence fikir olarak hoş dursa bile tam olmamış, yarım kalmış bir belgesel. eğer espn'in 30 for 30 belgeselleri gibi bir şey bekliyorsanız, beklemeyin.

  netflix bu belgesel serisi ile hbo'nun amerikan futbolu belgesel serisi hard knocks havasında bir şey yaratmak istemiş ama futbolun ve futbolcuların amerikan futboluna ve sporcularına göre daha tutucu, daha geleneksel yapısı yüzünden yapılan iş bir türlü tam yerine oturamamış. hard knocks'da gördüğümüz sporcuların, koçların belgeselin akışına yaptığı katkıları, sezon öncesi kampında yaşadıklarını daha özgürce anlattıkları kısımları burada göremiyoruz. burada futbolcular, teknik ekip hep kendilerine çizilen çizginin, sınırın neresi olduğunu bilerek hareket ediyor ve belgesel ekibine belgeselin büyüsünü oluşturacak fazla malzeme vermiyor. bu temel sorun yüzünden bu belgesel bir belgeselden ziyade kulüp televizyonlarında yayınlanan sezon panoraması vtrlerine benziyor.

  bir diğer konu ise netflix bu belgeseli yaparken hedef kitle olarak avrupa, güney amerika gibi futbola aşina yerlerde yaşayan futbol severleri değil de kuzey amerika, asya, avustralya gibi futbola uzak ya da en azından bizim kadar futbolu takip etmeyen, bilmeyen spor severleri hedef almış diye düşünüyorum. belgesel boyunca işlenen, geçen bütün konular ve olayların ele alınış şekli futbolu bilen, seven insanlar için oldukça basit kalıyor, belgesel bir türlü seyirciye anlatmak istediğini tam anlatamıyor.
 • harika ötesi belgesel serisi. juventus'un sezonunu hafta hafta önemli olaylari perde önü ve arkasından anlatıyorlar.

  bir benzerini manchester city amazon ile yapıyor o da sanırım önümüzdeki sene yayında olacak.

  ülkemizde bir takımın da bu kalitede ve vizyonda iş yapabilecekse o takımın adı beşiktaş. fikret başkanın kulağına gözüne gider umarım bu belgesel.

  herifler muhteşem iş yapmış.
 • juventus sempatisi olan biri olarak ilk bölüm itibariyle beğendiğim belgesel. eski efsaneleri görmek güzeldi. bildiğin adamların takımına gezi düzenlenmiş gibi hissediyorsun. başarılı. yalnız altyazı biraz özensiz olmuş, heceleme hatasının dibine vurmuş netflix.
 • peşinen söyleyeyim; mutlaka izlenmeli.
  görüntü kalitesi, akıcılık harika olmuş.
  futbolcuların özel hayatlarına focuslanma fikri ilgi çekecekti tabii ki.
  marchisio’nun eşi ve çocukları evde yokken moka potta kahve hazırlayışına kadar detaylandırmışlar.

  juventus’la temas halinde bulunan herkesin hayatında önceliğin juve olduğu çok güzel anlatılmış.
  büyüklük kavramı her dakika hissediliyor.

  not: sezonun ikinci yarısını anlatacak olan ikinci üç bölüm için editlenecektir.
 • ikinci sezonu da netflix'te yerini alan, juventus'u anlatan belgesel.