şükela:  tümü | bugün
  • brandon sanderson'ın 10 kitaplık fantastik kurgu serisinin ismi. serinin ilk kitabı olan kralların yolu'nu iki gün önce bitirdim. kesinlikle okumaktan pişman olmayacağınız bir kitap. yaratılan dünya gerçekten orijinal. özellikle spren, parekılıcı, parezırhı, çivileme, ruh dökümü gibi kavramlar daha önce hiç bir seride göremeyeceğiniz kavramlar. bunun yanında bitki ve hayvan türleri de yaratılmış. bununla da kalmayarak alimlerin kitaplarından kopyalanmış gibi gösterilerek bu türlerin resimleri de kitapta yer verilmiş. kitap gayet akıcı ki sanderson'ın üslübunun muazzamlığını zaten zaman çarkından da biliyoruz. merakla ikinci kitabı beklemekteyim. bu serinin fantastik edebiyat dünyasında özel bir yeri olacağını ve zaman çarkı ile aynı seviyede bir seri olarak görüleceğini düşünmekteyim. son olarak patrick rothfuss da kitaba bayılmış. kral katili güncesinin son kitabını beklerken okunabilecek en iyi kitaplardan biri.
  • akılçelen kitaplar tarafından ikinci kitabı olan parlayan sözler yayınlanmıştır.
  • kitaptaki figuran karakterlerden birinin adı thresh'dir ve tüccarlardan metal almaktadır. buradan sanderson ın thrash metal sever bir abimiz olduğu ortaya çıkmaktadır.
  • hali hazırda zaman çarkı'ndan ötürü çok sevdiğim brandon sanderson'ın şaheseridir. karakter gelişimleri oldukça başarılı olmakla birlikte yaratılan dünya, parlayan'lar ve tanrı-yaradan-yokelçi sistematiği fazlasıyla kaliteli bir seri. okuyun, okutun.
  • erken tanistigim seri. ilk iki kitabini okudum, ucuncu icin bekliyorum hala. cikacak olan diger yedi kitaba omrumuz yetecek mi bakalim.