şükela:  tümü | bugün
  • enteresan, aldatmalı, flörtlü, barışmalı falan bir klibi vardı bu şarkının. güzel arabalar vardı klipte. bol, kot gömlek giyiyordu ebru gündeş. gökhan arsoy mu ne oynuyordu...
  • bu sarkinin klibi, aldatmanin zararsiz ve iyi bir sey olduguna dair subliminal mesajlarla doludur.

berke hurcan'la ebru gundes genisligi yaklasik 25 metre olan yolda gececek yer bulamaz ve arabalari burun buruna gelir. berke arabasindan inip artistik el kol hareketleriyle ebru'ya dogru yurur. burda isi baglar ve kizin numarasini alir. arabasina donerken nedeni anlasilamayan bir sekilde podyum yuryusu yapip yolun ortasinda durarak poz verir. bu hareket ebru'yu kendinden gecirir.

sonrasinda ikisi de sevgililerini evde birakarak gizlice tuyerler ve bulusurlar. esofmanlariyla evden cikan ebru, gun boyu suren bu ruya gibi kacamak esnasinda once deri bir takim daha sonra da kirmizi gece elbisesi giyer. 5 ayda yasanacak kadar cok aktiviteyi 5 saate sigdiran ebru ve berke eve donduklerinde sevgililerini ayni biraktiklari gibi bulur. kiyafetleri bile degismemistir. hemen gonullerini alirlar ve hic birsey olmamis gibi sevgilileriyle yasamaya devam ederler. zamaninin cok ilerisinde surreal bir klipti. ustelik masraftan kacilmamis ve ebru'nun boynuzladigi sevgilisi rolunu marty mcfly'in babasi george'un gencligini oynayan aktor oynamisti.

ayni isimli diziden de tek hatirladigim kerem alisik'in kullandigi w124 kasa e200 coupe'dur. bir de ebru'nun kardesi oylum oktem o donemin guzel kizlarindandi.
  • 1995 yılında caddebostan maksim (bugünkü caddebostan migros), fenerbahçe parkı, bağdat caddesi, kalamış sahili gibi mekanlarda çekimleri yapılan, "aldatma" temalı bir video klibe sahip ebru gündeş şarkısı.

http://www.izlesene.com/…-gundes-firtinalar/3008335
  • insanın diline bir kez dolanınca gitmeyen şarkı.
  • kimseler yazmamış ama sansar salvo'nun güzel bir parçasıdır.

sözleri:

yollardan geçtik çok onlarla geçtik.
    silahlı adamlar,infaz yapanlar.
    fırtınalı istanbul'un geceleri deli.
    suratında çizik,psikopatlar.
    bak bişey diyim,sabah 6 çayları.
    garip kahvelerde insanlar şeytan.
    çok aptal bu dostlar,yolum ona toslar.
    sokakta horozlar diklenir,yumruklar.
    çocukken çok dayak yerdim herkes...
    kimse sevmezdi hocalarda cetvel.
    şimdi geri bakıyorum görüyorum halen.
    yanımda yok,ne dostum ne ailem.
    dumanlı geceler hayat tuzak dolu.
    gerçekten engebeli çok benim yolum.
    eskiden kavgacıydım sağım solum belli olmazdı.
    bu deli yazdı.

nakarat:

korkunç kabus, fırtınalar kopar yüreğimde,anlatılmaz.
    hasta düşünce. hasta düşünce, aklıma geldi kafama sıkmak.

dumanla yazmaya devam be damar.
    kesik bu ellerimde var yaralar.
    örnek mahallesi,hatıralar.
    annem, babam (evet) onlar ağlar.
    bu dağlar,çok dik be güzelim.
    bende bi garibim gözlerini göreli.
    körelir nefret garip bu yani.
    hani yaşanılmaz anlatılır hani.
    hop dedik taksim hızlı bize göre.
    crack ve taşlar göz göre göre.
    bu soruyu herhangi biri çözebilir.
    her an biri hayatını kaybedebilir.
    okyanusta kum,çölde bedevi.
    hasret ebedi,gösteremedik.
    evimin yolunu göstersene bana.
    eminim yolumun kesildiğinden.

nakarat

bir iki satır olur hatır ama nasıl yani?
    oldu,bilemedim bende ben ne işim.
    hakaret ettiler,sokaklar kara.
    benim işim pis iş,sokakta ara.
    cinayeti kör bi kayıkçı gördü.
    ben vursam kendimi vuracaktım.
    deli cafer,ismail,tayfur ve şaşı.
    makdül'ün onbeş yıllık arkadaşı.
    üçü kamarot öteki aşçı başı.
    ben vursam kendimi vuracaktım.
    ferdi tayfur gibi gömeyim herşeyi.
    ama unutabilirim bir şeyi.
    dilimde revelation rapleri.
    hapsedecekler nazım hikmet gibi.
    akarsular kadar derin yazar.
    nedir akarsular?okyanuslar...

nakarat

http://www.youtube.com/watch?v=do3ca-xtqog
  • koparsa kopsun umursamayacağımdır. nasıl olsa ikimizi sürüklemeyecek. arzular bizi çıldırtmayacak.
  • bu dizide kerem alışık'ın kullandığı kendisine ait w124 kasa e200 coupe sayesinde mercedes yeni bir kasa tabiri kazandı; 'kerem alışık kasa mercedes'

edit: ebru gündeş klipte neden makyajıyla uyuyor ? fırtınalar
  • gözleri aşka gülen taze söğüt dalı gibi şarkı. muazzam. kalben yine döktürmüş.

edit: link uçmuş. şuradan buyrun.
  • canlı performansı ve she's thunderstorms andırmasıyla bir kalben şarkısıymış.
  • boş zamanımın son günlerinde 90lardaki dizilere göz atarken bi buna takılıp kaldım; gerçekten ibretlikmiş.
    sadece "saçma" ve "seni seviyorum biliyorsun"dan oluşan bi senaryosu var, oyunculuğa değinecek laf bile bulamıyorum.
    ama değineceğim başka bir konu var sözlük. şimdi bi sahnede ebru gündeş'in sevgilisi elini açarak uzatmasını ona söylüyor; o da kendi elini açıp parmak uçlarını değdiriyor ama öyle kalamıyolar ve elleri kenetleniyor.
    bir insan karşısındakine aşıksa, bütün elektrik parmak uçlarında toplanırmış bu yüzden bu iki insanın parmak uçları birbirine uzun süre değmeden hemen el ele tutuşmuş olurlarmış, bu bilimsel bi gerçekmiş. dizide açıklaması bu.
    gece gece aydınlandım, sonra sevgilime bunu uygulayayım dedim; o sırada oyun oynadığından olayın saçmalığını anlamayıp ne dediysem yaptı, kıyamam. gel gör ki biz gayet parmak uçlarımızı değdirerek durabiliyoruz arkadaş. hayal kırıklığına uğradım, kendimi cine 5'i şifresiz izlemek için aynaya saç spreyi sıkan adam gibi hissettim.
    beynimi yakan dizi; bi an önce iş hayatına dönmem lazım...