şükela:  tümü | bugün
  • bölümdeki diğer bazı hocalar gibi beno kuryel'in öğrencisidir...

edit: efenim bölümdeki demişiz de hangi bölüm olduğu bilinmez olmuş.

kendisi ege üniversitesi kimya mühendisliği bölümünde profesör dür.
    yeni gelenlere itinayla calculus1 ve calculus2 öğretir.sonra sonra termodinamik,heat transfer derken bakmışsınız okul bitmiş, ya ya...
  • bölümün eskilerinden beno kuryel'in öğrencisidir aynı zamanda. haklarında şöyle bir anı duymuşluğum var idi. küçük firuz sınavda iken* beno hoca firuz'un takıldığı soruyla ilgili bir ipucu vermiş. bunun üzerine firuz hoca sinirlenmiş. "yapmıyorum hocam, onun tüm heyecanı çözmeye uğraşmakta zaten" deyip sınavı bırakmış falan filan.

ayrıca kendisi terazi burcu olup**, hasta beşiktaş'lıdır. hatta sınav sorularını hazırladığı günlerde beşiktaş yenilirse falan yandığınızın resmidir. kendisi türk sanat musikisinden de anlar hatta ud konseri verir nadiren. ben birinci sınıftayken konuk olarak katıldığı bir konserde vardar ovası'nı paradigm shift* tadında çalarak musikide tempo olayının kendisine dar geldiğini de göstermiştir. hatta tempo bile tutamamıştık. kahverengiyi çok kullanır kıyafetlerinde. ayrıca kendisi çok çapkınmış diyorlar ama uzun hikaye. anlatmıym. tırstım bi an şimdi.

bölümde, calculus 1-2, termodinamik, ısı transferi, ısı transfer elemanları, ve design derslerini verir. daha da veriyordur bişeyler ama bilmiyorum. bi de kendisinden aldığım hemen her dersten kalmışımdır efendim, kendisine burdan selam ederim.

update: geçmeyi de öğreniyoruz efendim, zaman nelere kadir... bölümde bunca seneden sonra adımı öğrendi lan adam, şaşırdım.
  • okuldan, derslerden, mühendislikten soğumama sebep olan şahıs.
    koridor boş olmasına rağmen sesten rahatsız olduğunu iddia eder, çıkıp susturacak tek bi allahın kulunu bulamayınca da mecbur sınıfa geri döner ve üstüne ''sessizlik gibisi var mı'' der, aniden dersle ilgili sorular sorar, verilen cevapların hiç birini beğenmez hatta yeri gelir küçümser, bazen derslerde ara vermez 10dk boyunca espriler yapar, gençlik yıllarını anlatır, harika vakit geçirdiğimizi sanarak bunu mola yerine sayar ve ardından derse devam eder, sınavın ortasında sınıfa girer en köşedeki yerini alır ve o yüzündeki hain sırıtışla ter döküşlerimizi büyük bir keyifle izler. yine de şeytan tüyü mü vardır nedir, bi sevimlidir kendisi ancak bu sevimlilik, seneye kendisinden tekrar aynı dersleri alacak olmamın acısını hafifletecek boyutta değildir, olamaz!
  • kendisine karşı geçen haftalarda manevi saldırıda bulunulan hocadır. yangın merdiveninin duvarlarına faşo firuz yazmışlar sprey boyayla. bir de bölümün önündeki alanda da kendisinin integralini almışlar. integral limitleri ise fd'den ff'e şeklinde. olanları tasvip etmemekle beraber saldırganın kimliği hakkında henüz bir iddia bile yok. ama bence dersini alanların %90'ından biridir. zira dersini alanların %90'ı kalıyor. yeni gelişmeler için bizden ayrılmayın. şimdi merkeze, banu güven'e dönüyoruz, banu?
  • (bkz: fairuza balk)
  • derslerinde mühendislik gazını çok iyi veren bir hocadır. ayrıca zor bir soruyu çözdüğü yada ispatladığı zaman kalemini atmakla veya kendini pencereden atması ile meshurdur.
  • termodinamik dersine girdiğimde derste dersten başka herşeyi anlattığını düşünerek (!) vizeye kadar kendisinden nefret ettiğim,vizeden bi gece önce dersine çalışırken aslında ne kadar özet ve iyi anlatmış die düşünüp önceki düşüncelerim nedeniyle kendisine haksızlık ettiğimi anladığım,sonra da pek bi sevdiğim profdur kendisi.tam bi mühendis..kafası çalışıo adamın allah vergisi miydi çok mu sabahlıyordu bilemem..bi de okuyor heralde bu sayfaları,pek bi içerlemiş bu internette hakkında yazılan zor soruyor bilmem ne iddalarına..öyle duydum
  • kardeşinin adı firuzedir. şaka değil..
  • kadir inanır üniversite hocası olsa idi firuz balkan olurdu.