şükela:  tümü | bugün soru sor
  • asmalı kahve de denen, cihangir'in gazete kitap okuyup, çay içip vakit öldürmek ve sosyalleşmek için ideal mekanı. bir caddenin kıyısında ve caminin altında olup da bu kadar popüler olabilen başka yer yoktur heralde. çay ucuz, baharda ve yazın ideal serinlikte, bağımlılık yapıyor...
  • enteli olsun, madamei olsun, eski cihangir beyefendisi olsun ya da sadece issizi gucsuzu olsun herkesin birarada alkolsuz ortamda eglenebildiklerinin kaniti bir mekandir. yan tarafinda olan kardesler pide salonu taklidi bir kebap lahmacun corba kelle paca kaosu yasatan yemekcinin de olaya dahil olmasiyla insanlar hic kalkmadan saatlerce oturabilirler burada. pazar gunlerinin degismez ogesi olan radikal bulmaca ekini de unutmamak gerek tabii.
  • son donem filmlerinde kendilerine yer bulamayan ye$ilcam oyuncularının sık sık ziyaret ettigi mekan. hafif yagmurlu bir agustos gunu gidip oturulası mekandır ayrıca.
  • aslında yanyana 3 kahveden oluşur. masa örtüsü bordo olandan en iyi servisi alırsınız*. musalla taşına sırtınızı verdiğinizde alemle gözgöze gelme ihtimaliniz yüksektir.
  • şu ara inanılmaz revaçtadır burası.. gece 1lere kadar biz tembel insanlar** oturup burda çekirdek çitliyip, muhabbet edebiliyoruz.. gelen gideni izleyip, çay içiyoruz.. ve gecenin bi vaktinde bunu yapan 10 masa daha oluyor.. ee yaz geldi cihangir laila doldu taşıyorr..
  • gecenin bi saatinden sonra (kafalarin kafatasinda tutulamadigi anlara denk gelir) o siraselviler caddesi cok dik bir yokus gibi gelir insana. ve iste o anda tembelliginiz sizi esir alir ve bi anda cay, cekirdek ve sokak ucgeninde bulursunuz kendinizi. dudaklar tuzdan siser, ama siz pes etmezsiniz. sonra sokagin kosesindeki sokak lambasi kafayi yer 2 dakkada bir yanar soner, aha gunes doguyor sabah oldu diyip eve gidersiniz. ustelik butun bunlari toplam 4 milyona yapabilirsiniz. (yuh amma cay icmissiniz derler adama)
  • 10 yıl öncesine kadar mahallenin yaşlılarının takıldığı, ama günümüzde beyoğlu piyasasının kalbinin attığı yerlerden birisidir. stadyum modeli oturmak istemeyenler için savoy'un karşı sokağındaki cihangir kafe önerilir; hem ucuz hem de nispeten sakindir. hala kar yağdığı akşamlarda elini çay bardağıyla ısıtmak güzel olur.
  • orada bir çayci var, kebapçi tarafinda olan kahvede. adam kendi kendine konusuyor, gerci ben dikkat ettim orada bircok kisi oyle yapiyor zaten:)