şükela:  tümü | bugün soru sor
  • galata kulesinin yanındaki anemon galata otelinin 5. katında bulunan manzarası mükemmel, gayet romantik bir restauranttır. cam çatısından galata kulesini, cam cephesinden ise haliç'in büyük bir kısmını görebilirsiniz.

daha çok turistler tercih etmektedir, istanbul'da gerçek güzel yerleri turistlerin bildiğini burada tekrar anladım.

fiyat/performans konusunda da gayet memnun kaldım.*
  • manzarası ve atmosferi güzel mekan. müzik seçimlerini biraz daha iyileştirebilirler, tarz bazen farklılaşıp şaşırtabiliyor. ancak yemekleri de, şarapları da gayet lezzetli, fiyatları makul. şarapları kendi üretimleri "yanık ülke", başka çeşit sorunca getiriyorlar mı emin değilim ancak bu şarabın da seçenekleri mevcut ve lezzeti yerinde. çalışanlar da zırt pırt gelip "her şey yolunda mı? bir istek var mı?" diye soruşturmuyorlar. cam kenarında bir masada haliç'i izlemek, kendi halinde sakin güzel bir akşam geçirmek için iyi bir mekan.
  • yanik ulke shiraz reserve şarabini ve manzarasini cok begendigim, 39 lirayi haketmeyen peynir tabagini begenmedigim mekan.
  • hizmeti kötü ve güleryüzden yoksun garson barındıran işletme.

27/04/18 günü manzaralı yerden rezervasyon yaptırdık.

akşam gittik, rezervasyon yapan kız arkadaşım ismini verdi. ilk önce buyrun geçin dediler daha sonra bir kadın garson gelip "nasıl ya" dedi. tekrar masa numarasını kontrol etti. üzgün bir şekilde bize masayı verdi ve aynı garson bütün gece bizimle ilgilendi.

daha sonra 2 çift geldi orta yaşlarda. onları yerlerine oturttu, şaraplarını açtı ve fotoğraflarını çekti son derece güleryüzlüydü.

bize gelince;

biz teşekkürler dedikçe cevap vermeyi bırak, suratımıza bile bakılmadı.
    fotoğraf rica ettik. tek cevap aldık o da "birazdan" idi. 20 dk kadar bekledik, tekrar rica ettim. "hıhı" yaptı devam etti ve 5 dk sonra fotoğrafımızı çekmek için geldi.

az para verdik ondan muameleyi gördük desek, 1 şişe şarap 1 tabak pekin ördeği 1 salata 2 tabak tavuk göğsünden yapılma zamazingo sipariş ettik. az ödeme yaptığımızı da düşünmüyorum.

hizmetten memnun kalmadık. şarap ve yemeklerde bir problem yoktu.
    manzaraya söyleyecek söz zaten yok.
  • yukarıda yazan bütün olumsuz yorumlara katılarak yenilerini söylemek isterim.
    dün sevgilimin doğum gününü kutlamak için 2 kişilik rezervasyon yaptırdım.daha doğrusu rezervasyon yaptırdığımı sanıyormuşum.yerimizi 1 hafta öncesinden mekanın fotoğraflarına bakarak özenle seçtiğim masaya meğersem rezervasyonumuzu yapmamışlar,üstelik “eminmisiniz burayı mı aradınız” vs dediler.ayak üstü bir masaya oturduk.bir şişe şarap bir meze bir de peynir tabağını tam 45 dakika bekledik,zaten göt kadar masaya zar zor sığdık.
    mekanın tek espirisi galata kulesine komşu olması o kadar,başka da bir halta yaramaz.

bir tane peçete istemek için hap kadar mekanda 10-15 dakika garson aradık,garsonlar asla müşterilerle göz göze gelmiyor enteresan bir şekilde.

en ayar olduğumuz şey ise,yemeğini yiyip kalkan masaları sadece temizleyip bırakmak yerine,masaları kafamızın üstünden geçirdiler,3 tane koca masayı üstümüzden getirip götürdüler,sandalyeleri yere sürte sürte çarpa çarpa düzeltiyorlar.neresinden tutsam elimde kalıyor mekan.sadece sevgilimin hatrına tuttum kendimi cıngar çıkartacaktım.

kocaman tabağın içinde toplamda 7-8 ince dilimlenmiş peynire 76 tl para vermek de ayrı bir tartışma konusu.4 top mezeye 60 tl vermek de aynı şekilde.sıradan meze sıradan peynir bir esprisi yok.

bana güvenin kesinlikle tavsiye etmiyorum bu mekanı.çok acil olarak işletmesi değiştirilmeli ve çalışan herkesi çıkartmalılar.güzelim mekanı piç etmişler.hesabı istedim hesabı bayan arkadaş elime tutuşturdu içimden sağlam küfür ettim,sanki babasının hayrına yapıyor salak,hesabı ödedim ve defteri yan masaya fırlattım inşallah görmüşlerdir görmeleri için atmıştım ama tabiki bütün gece olduğu gibi bunu da bir allahın kulu siklemedi.

paranıza yazık edersiniz sakın gitmeyin.