şükela:  tümü | bugün
  • galata kulesinin yanındaki anemon galata otelinin 5. katında bulunan manzarası mükemmel, gayet romantik bir restauranttır. cam çatısından galata kulesini, cam cephesinden ise haliç'in büyük bir kısmını görebilirsiniz.

daha çok turistler tercih etmektedir, istanbul'da gerçek güzel yerleri turistlerin bildiğini burada tekrar anladım.

fiyat/performans konusunda da gayet memnun kaldım.*
  • manzarası ve atmosferi güzel mekan. müzik seçimlerini biraz daha iyileştirebilirler, tarz bazen farklılaşıp şaşırtabiliyor. ancak yemekleri de, şarapları da gayet lezzetli, fiyatları makul. şarapları kendi üretimleri "yanık ülke", başka çeşit sorunca getiriyorlar mı emin değilim ancak bu şarabın da seçenekleri mevcut ve lezzeti yerinde. çalışanlar da zırt pırt gelip "her şey yolunda mı? bir istek var mı?" diye soruşturmuyorlar. cam kenarında bir masada haliç'i izlemek, kendi halinde sakin güzel bir akşam geçirmek için iyi bir mekan.
  • hizmeti kötü ve güleryüzden yoksun garson barındıran işletme.

27/04/18 günü manzaralı yerden rezervasyon yaptırdık.

akşam gittik, rezervasyon yapan kız arkadaşım ismini verdi. ilk önce buyrun geçin dediler daha sonra bir kadın garson gelip "nasıl ya" dedi. tekrar masa numarasını kontrol etti. üzgün bir şekilde bize masayı verdi ve aynı garson bütün gece bizimle ilgilendi.

daha sonra 2 çift geldi orta yaşlarda. onları yerlerine oturttu, şaraplarını açtı ve fotoğraflarını çekti son derece güleryüzlüydü.

bize gelince;

biz teşekkürler dedikçe cevap vermeyi bırak, suratımıza bile bakılmadı.
    fotoğraf rica ettik. tek cevap aldık o da "birazdan" idi. 20 dk kadar bekledik, tekrar rica ettim. "hıhı" yaptı devam etti ve 5 dk sonra fotoğrafımızı çekmek için geldi.

az para verdik ondan muameleyi gördük desek, 1 şişe şarap 1 tabak pekin ördeği 1 salata 2 tabak tavuk göğsünden yapılma zamazingo sipariş ettik. az ödeme yaptığımızı da düşünmüyorum.

hizmetten memnun kalmadık. şarap ve yemeklerde bir problem yoktu.
    manzaraya söyleyecek söz zaten yok.
  • bu restoranın çalışanları zorla çalışıyor belli ki.
    şimdi rezervasyon için aradım yer yok diyip iyi günler dedi kapattı konuşmama bile izin vermedi.
  • yukarıda yazan bütün olumsuz yorumlara katılarak yenilerini söylemek isterim.
    dün sevgilimin doğum gününü kutlamak için 2 kişilik rezervasyon yaptırdım.daha doğrusu rezervasyon yaptırdığımı sanıyormuşum.yerimizi 1 hafta öncesinden mekanın fotoğraflarına bakarak özenle seçtiğim masaya meğersem rezervasyonumuzu yapmamışlar,üstelik “eminmisiniz burayı mı aradınız” vs dediler.ayak üstü bir masaya oturduk.bir şişe şarap bir meze bir de peynir tabağını tam 45 dakika bekledik,zaten göt kadar masaya zar zor sığdık.
    mekanın tek espirisi galata kulesine komşu olması o kadar,başka da bir halta yaramaz.

bir tane peçete istemek için hap kadar mekanda 10-15 dakika garson aradık,garsonlar asla müşterilerle göz göze gelmiyor enteresan bir şekilde.

en ayar olduğumuz şey ise,yemeğini yiyip kalkan masaları sadece temizleyip bırakmak yerine,masaları kafamızın üstünden geçirdiler,3 tane koca masayı üstümüzden getirip götürdüler,sandalyeleri yere sürte sürte çarpa çarpa düzeltiyorlar.neresinden tutsam elimde kalıyor mekan.sadece sevgilimin hatrına tuttum kendimi cıngar çıkartacaktım.

kocaman tabağın içinde toplamda 7-8 ince dilimlenmiş peynire 76 tl para vermek de ayrı bir tartışma konusu.4 top mezeye 60 tl vermek de aynı şekilde.sıradan meze sıradan peynir bir esprisi yok.

bana güvenin kesinlikle tavsiye etmiyorum bu mekanı.çok acil olarak işletmesi değiştirilmeli ve çalışan herkesi çıkartmalılar.güzelim mekanı piç etmişler.hesabı istedim hesabı bayan arkadaş elime tutuşturdu içimden sağlam küfür ettim,sanki babasının hayrına yapıyor salak,hesabı ödedim ve defteri yan masaya fırlattım inşallah görmüşlerdir görmeleri için atmıştım ama tabiki bütün gece olduğu gibi bunu da bir allahın kulu siklemedi.

paranıza yazık edersiniz sakın gitmeyin.
  • galata çevresindeki manzara ve mekan konsepti olarak güzel ancak personel ilgi alaka ve terbiyesi konusunda rezalet olan işletme. son derece elit ve lüks görünen bu işletmenin görevli personeli konuşmayı bilmeyen sığır takımından oluşuyor. eğer hesap kabarık değilse masaya hesap istediğinizde sizi kasaya doğru davet ediyor bir nevi teklifinize siktir çekiyorlar. sıcak içecek servisi bulunmayan ve bu saçmalıklardan ibaret restoran galata civarındaki overrated mekanlardan birisidir.
  • yukarıdaki yorumları dikkate almayarak geçen hafta giderek hata yaptığım mekan.
    doğru, atmosfere para veriyorsunuz, ama atmosfer berbat, cuma ve saat gece 10 olmasına rağmen mackdonalds'dan farkı yoktu. karşımızdaki masada 4 tane küçük çocuk vardı sağ ve sola koşturuyorlardı. garsonlar da kendi aralarında çok gürültü yapıyorlar, sürekli masaları kaldırıp değiştirmeye çalışıyorlar.
    fiyat konum gereği uygun evet, ama kalite ve işletme gereği asla.
    yemekler güzel değildi. dondurulmuş ravioliyi ısıtıp getirdikleri çok belliydi.
    şarabı getirdiklerinde bir kere servis ettiler ve o kadar.
    sevgilinizle sakin ve ambiyanslı mekanda romantik akşam yemeği istiyorsanız asla ve asla gitmeyin.

edit: kuver ücreti + %10 tip alınıyor.
  • yukarıdaki yorumlarla alakası olmayan restaurant. galata kulesinin hemen dibinde atmosferiyle ve müzikleriyle gayet güzel mekan. 10 gün önceden rezervasyon yaptırdım. 3 gün önceden gelip yer bakmak istediğimi söyledim. gittiğim gün istediğim masa ayrılmıştı. bir saat geç gittim, mekan dolu olmasına rağmen cam kenarı istediğim yere müşteri alınmamıştı. baştan itibaren garsonlar da gerektiği kadar ilgiliydiler, mekanın fiyatları da olması gerektiği gibi. şarapları da güzel ve fiyat olarak makul. bir şişe blush, yemek olarak somon ızgara, bonfile & spaghetti aglio’ya 310 lira ödedik ve porsiyonları da gayet yeterli. yemekler ve özellikle makarnaları güzel. ardından tatlı olarak profiterol ve sufle söyledik. ancak gecikti (20 dk geçti) ve siparişimizi sorduğumuzda garson çok üzgün olduğunu yoğunluktan unuttuğunu ve ikram edeceklerini söyledi. ikram olarak tatlıları yedik ve suflesi gerçekten iyiydi. tatlının ardından işletmeci hanımefendi gelip özür diledi ve memnuniyet üzerine görüşlerimizi aldı. benden tam puan alan ve artık önereceğim bir yer.

buraya da işletmenin güncel menüsünü bırakıyorum.

firuzende menü
  • kendime sözüm vardı ilk maaşımla çıkıp içeceğim diye, iyi ki de gittiğim günü beklemişim. senelerdir hayaldi, gerçek oldu. bi de daha demin gittim, yine bi dublemi aldım, içtim. her defasında olduğu gibi yine konuştum o 'nunla. bir tek o anlıyor çünkü beni. ömürlük sevdam. ayrıca, mekan gerçekten güzel, müzikleri, ilgileri, menüsü. teşekkürler firuzende restaurant ekibi.
  • ünlü bir mekan olduğunu bilmeden arkadaşlarla hafta sonu turist gibi gezelim, güzel bir gün geçirelim diyerek dolaşırken keşfettiğimiz restoran. galata ve deniz manzaralı, gerçekten hoş bir yer. yemekleri de güzel. fiyatlar ise her yerde pahalı olduğu için artık değerlendirme yapmak zor. ancak garsonlarında bir sıkıntı var. herhangi bir saygısızlık yapmasalar da bizimle ilgilenen garsonun davranışları bir tuhaftı. sorduğumuz sorulara zoraki cevaplar verdi. gerçek "turist"lerle daha ilgiliydi. biz "dolar/euro" olmadığımız için kendi ülkemizde kendi vatandaşımız tarafından yeterince ilgiye layık görülmedik herhalde. sadece burada da değil, turistlerin yoğun olduğu her yerde bu durumu görüyorum. yakında bazı yerlere bizi hiç almayacaklar herhalde.
    hepsi öyle değildir, bize kötü bir garson denk gelmiş olabilir diye düşünerek fazla üstünde durmadık ama umarım öyledir. umarım ben yanılmış ya da yanlış anlamışımdır. diğer türlüsü çok can sıkıcı.
hesabın var mı? giriş yap