şükela:  tümü | bugün
  • hala denemediyseniz nutella'dan gerisi yalan diye düşünüyor olabilirsiniz.

-bir tadına bak canım ablacım sonra istersen yine alma..
  • nutellayı sikip öldürüp şehir çöplüğüne atacak 10 kaplan gücündedir.
  • nasıl depoladılarsa, içinden resmen ayçiçek yağı kokusu gelen çikolata.
    yağı da üstüne birikmişti zaten. midem bulandı.
    tavsiye edemiyorum.
  • kıvamı çok sıvı ancak fındık kokusu ve palm yağı içermemesi ile tercih edilesi bir ürün.
  • bundan seneler önce ilk defa lisede bir muhabbet arasından matematik hocam söylemişti bunu. yerli ve güzel bir ürün demişti.

her yerde aramış sonunda bir yerde bulmuştum, 1kg'lık plastik kutuda olanı. yukarıda belirtildiği gibi üzerinde yağ birikmişti ama onu da dökmek sıkıntı olmadı. genel olarak kıvamı fazla sıvı gibiydi tabi o sıralar çok sıcak bir ortamda sakladığımız için de öyle olmuş olabilir. tat olarak bence nutella'nın gerisinde değil. hatta fındık kokusunu çok daha güzel bir şekilde hissediyordunuz. zaten adı kakaolu fındık kreması olan şeyde de fındık kokusunu hissetmek gerekir diye düşünüyorum.

aradan yıllar geçti, ilk aldığım yerle arama 1400km girdi ve bundan birkaç hafta önce, bu sefer cam kavanozda gördüm kendilerini ve aldım. bu sefer üzerinde yağ birikme olayı yoktu, tadı hala çok güzel, %16 fındık içeriyor ve diğer ürünlere göre uygun fiyatlı. çikolata sever her bünyenin denemesinde fayda var. beğenmezseniz de karşı ödemeli olarak bana kargolayabilirsiniz :)

ps: okudum da biraz reklam gibi olmuş ama valla reklam değil, pay falan almıyorum satışlardan. :p
  • hanımköy sebebiyle giresun'luyum. fiskobirlik nuga muadillerinin yanında en üstte konumlanıyor bence tad olarak. nutella'yı aratmıyor; sarelle ve torku gibi rakiplerinden önde tadı var.
  • yedikçe yiyesi geliyor insanın, piyasadaki en kaliteli ürün olmuş bence. %16 fındık müthiş. bu kaliteye bu fiyatta cabası.
  • fındık tadının muadillerine göre daha önde olmasıyla benim kalbimi çalan çılgın şey. çok yeni denedim, gayet alınası.
  • %16'lık fındık oranıyla, %13 fındık içeren rakiplerine (bkz: nutella) (bkz: torku banada) (bkz: sarelle) fark atan, tadı müthiş olan kakaolu fındık ezmesi. daha çok markette bulabilmeyi umuyoruz kendisini.
  • ekşiciler beğendiyse kesin bir bit yeniği vardır dediğim.