şükela:  tümü | bugün soru sor
 • siradisi gorunen hatunlarla kotarilmis siradan repertuvara sahip, buna ragmen siradan tv programlarindan daha icten olan bir zamanlarin gece yayinlanan muzikli klipli konuklu tv programi.
 • bir zamanlar kanal d'de gecenin bir vakti yayına giren, yerdeki pofidik minderler üzerinde bağdaş kurup çen çen yaparken arada canlı telefon bağlantıları alan romina ve gülçin* adındaki kızların sunduğu iğrenç bir jeneriğe sahip programdı. program da klipler de olurdu. tabi o zaman klipler bu kadar fazla değildi. romina asi gençliği, gülçin ise ev kızlarını temsil ederdi.
 • gece programlarının atalarından biri. daha zaga, televizyon çocuğu vs. gibi programlar yokken ortalığı kasıp kavuruyordu. sonra içlerinden biri radyocu olmaya biri de dizi çekmeye karar verdi. artık birbirileriyle mi anlaşamadılar, kanalla mı kavga ettiler ne olduysa program sona erdi. bir daha da o programdan aldığımız keyfi hiçbir gece programından alamadık.
 • bir yaz programıydı. seviyeliydi. 1 haziranda başlayıp 31 ağustosta son bölümünü yayınlamış, yıldız gibi kayıp geçmiştir ekranlarımızdan.
 • cocukluk hatirasi.

  3 kardes, 3umuzun de evde oldugu nadir/son yazlardan birinde yayinlanmisti bu program. abilerim gece annemler yattiktan sonra izlerlerdi. bazen yine onlarla yasit olan kuzenim bizde kalirdi, gece tv basinda ellerde kolalar fistiki musiki izlenirdi. onlara yetisebilmek adina ben de izlerdim. sohpetlerine ortak olabilmek, esprilerden ayni tadi alabilmek, arkadaslarini tanimak ne alakaysa onurdu bir nevi. bu programi izlemek de, onlarla asik atabildigim alanlardan tekiydi gozumde. annemin kizim sen yat israrlarini dinlemez beklerdim. bir sure sonra gozlerim kapanmaya baslardi, abimler israr ederlerdi bu kez yatagina git diye. inadina direnirdim.

  yanilmiyorsam sadece haftaicleri yayinlaniyordu. ve ben o yaz hic bir is gunu aksami nasil uyudugumu hatirlayamadim, her seferinde oturma odasina uyuyakaldim, ardindan abilerimden biri odama tasidi, sabah pismanlikla yatagimda uyandim.

  simdi ne zaman adi gecse bu programin, bir an bilincsizce icimde bir yerler sizliyor. sabah kahvaltisinda abilerimin "dun yine sonuna kadar dayanamadin uyudun kucuk hanim" alaylarina maruz kalisim, annemin "gitmeyin kizin ustune, siz boyle yaptikca oturuyor geceleri, oysa o daha kucuk" diyisi, bu lafi iyiden sindiremeyip o gece ne olursa olsun dayanmaya soz verisim geliyor aklima. buyuyup de geceleri uyanik kalmayi becerebildigim (!), ve abimlerle aramizdaki yas farkinin getirdigi ucurumun artik nihayet kapandigi bu gunlerde ozluyorum taaa kac sene onceki masum halimi.
 • 94 yılı yazıydı, hayatımın tek mahalle kültürü yaşadığım yazı. istanbul'a taşınmışız ve küçük şehirde yaşayamadığım mahalle kültürünü ziverbey durağının bir alt sokağında bulmuşum. o yaz her akşam mucizevi bir şekilde annemden de izin alıp geç saatlere kadar sokakta saklambaç, yakartop filan oynamışız. o zamanların programıydı işte fıstıki musiki, sanırım belli bir saat sınırımız yoktu ama hadi fıstıki musiki başlıyor dendi mi koşar çıkardım yukarı. neymiş efendim, gülçin'le romina o metrelerce gelen faksları okuyacaklarmış, keşke faksımız olsa diye düşünürdüm ben de. böyle kalp çizip yollayacaktım sanırım ahaha. ortada gece programları yokken yapılan güzel bir programdı bu da. bir süre sonra koptular gittiler çok geçmeden de gece kuşu girdi hayatımıza ve her yaz sabahlara kadar gece programı izleme geleneği de böylece başlamış oldu.
  bir de hiç unutmam ya romina'nın ya gülçin'in o dönem üst kat komşusu yeşim salkım'ın son bir sigarasını dinler dururdu, onlar da bir yandan da komşunun özel hayatını merak ederler bir yandan da "artık içeceklerse içsinler şu sigarayı" der dururlardı. ve bunca sıkıntıya rağmen şarkı öyle de popülerdi ki çalmadan da edemezlerdi.

  işte o şarkı------>>>>>>> http://fizy.com/#s/1281ht