• sanki baklavanın cevizlisi gerçek bir seçenek, alternatifmiş gibi bu ayrımı yapanlar var felaket sinir oluyorum. baklavanın özü fıstıktır. fıstığın özü gaziantep'tir. gaziantep de benim özüm olduğuna göre baklavayı ben buldum baklavayı ben buldum!
  • ucuz olanlarında gördüğünüz yeşilliğin, bezelye tozu olabileceğini aklınızda tutmanız gereken baklava çeşidi. (bkz: hey allahım)
  • "fıstıklı baklava" yoktur. bilmeyenler böyle der, baklava zaten fıstıklı bir tatlıdır, cevizli yaparsanız o sizin kendi özel maceranızdır, o yüzden cevizli baklava diye belirtmeniz gerekir.
    fıstıklı baklava demek, renkli televizyon demek gibi bir şeydir.
  • ankara'da en güzelini baklavacı hacıbaba ve düveroğlu'nda bulabileceğiniz baklava çeşididir
  • yıllar yılı yenmesine rağmen bir kere bile fıstık tadı alınamayan ama buna rağmen tadı müthiş olan tatlı.

bence içinde bezelye var ama...
  • baklavacilarda nedense en erken tukenen baklava ce$idi. (bildiniz, gotumden salliyorum)
  • yanında kaymak ve dondurma ile birlikte tüketildiğinde sadece insana yaşama sevinci vermez. aynı zamanda ayağa da kaldırır. şukeladır.
  • tıpkı kebap** gibi büyükşehire gelince sıfat kazanmış tatlı türü. olsun biz onu göbek adıyla da çok seviyoruz.
  • fıstıklı baklava diye bir şey varken neden başka tatlılara ihtiyaç duyar insan diyecek kadar çok sevdiğim yiyecek.
hesabın var mı? giriş yap