şükela:  tümü | bugün
  • bir ara flyinn'de fıstık ve fıstık ürünlerinin satıldığı dükkan... iki antepli kuzen işletiyordu.
  • (bkz: fındıkzade)
  • kendisi günaydın et lokantası'nın en psikopat tatlısıdır.
  • gaziantep'te yenmesi gereken çıtır kadayıf üstüne dizilen bütün antep fıstıklarından oluşmuş şerbetli enfes tatlı.
  • izmir özkanlardaki şubesinden aldığım fıstıklı baklava ve şöbiyet o kadar kötü ve bayattı ki eğer dönüp iade edebilseydim iade ederdim, size önerim baklava canınız çektiyse herhangi bir baklavacıya girin ve tadına bakın baklavanın öyle alın çünkü baklavanın kalitesi damaktır marka değildir. ben aceleye getirdim siz yapmayın.
  • ankara subesinde bazen cok guzel, bazen de bayat/serbetlenmis baklavalar cikiyor. ornegin gaziantep ozel diye bir baklavalari vardi, fistikli baklava'dan daha pahali idi, fakat eve getirip tadina baktigimda asiri serbetlenmis idi. ama ornegin daha once yine ayni yerden aldigim dilber baklvasi ve dolamasi enfes idi. eger kalite standardi yakalayabilirlerse bence cok guzel tutturabilirler. ornegin ankara'da gulluoglu da var, hic bir zaman kotu baklava'ya denk gelmedim onlarda, her gun taze idi.
  • bu firmanın istanbul ataşehir şubesine gittim. yaprak şöbiyet güzeldi, baklavalar günlük olarak gaziantep'ten geliyor dediler, farklı yerlerde de şubeleri varmış.

fiyatlar bana çok yüksek geldi, belki de ben fakirim artık bilemiyorum:

1 bardak çay 3 tl
    1 tane dolama 6 tl (kilosu 90 tl yazıyordu)
    1 tane yaprak şöbiyet 9 tl
    1 tane şöbiyet 8,5 tl
    1 tane kare baklava 8 tl
  • beylikdüzü'nde de şubeleri olan yer. evet çok pahalı, gereksiz pahalı hatta. karaköy güllüoğlu ve köşkeroğlu neredeyse bunların yarı fiyatına satıyor baklavayı. halbuki geçen sene antep günleri gibi bir organizasyonda tepsi baklava almıştım ve fiyatları gayet uygundu.
  • köşkeroğlu varken tercih etmeyeceğim tatlicidir.
    ah köşkeroğlu ah, vah tatlı katmer vah.
  • ataşehirde bir şubesi var.

fiyatları piyasa baklava fiyatlarına göre biraz yüksek bulunmuş olabilir, ancak unutmamak gerek, % 100 antep işi baklavaları var. güllüoğlu ve türevlerinden kesinlikle daha iyi.

o kadar fiyat farkını hakediyor bence. come on, gerçek antep diyorum!

kg ile almak daha mantıklı, porsiyon fiyatları bence de biraz yüksek.