şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle tanım olarak an itibariyle 8 seanstır devam ettiğim spor merkezi diyelim. ardından biraz açıklamak gerekirse seanslar 25 dk sürüyor, ilk 15 dksında gelen akım 5 sn gelip 5 sn gelmeme şeklinde oluyor ve akımın geldiği sırada gösterilen hareketleri yapıp gelmediği sırada dinlendiriyorsun kasları. sonraki 5 dkda sürekli gelen bir akım var, ama bu sefer akım böyle pıt pıt vurmalı şekilde geliyor ve bu 5 dkda kalp ritmini artırıcı, yağ yakmaya yönelik çömel, kalk, zıpla, step gibi sürekli hareket halinde olduğun hareketler yapıyorsun. son 5 dkda ise sürekli akım veriliyor ama bu sefer titreşim gibi hissedilen türden ve yere uzanarak hareket etmeden geçiriyorsunuz, fizik tedavide de yapılan cinsten, her spor sonunda yapılan esneme hareketleri yerine geçiyor bu bölüm de. bu üç bölüme de başlarken bacaklar, kalça, karın, sırt, kanatlar, göğüs ve kollara gelen akımın seviyeleri tek tek baştan size sorularak ayarlanıyor, herkesin dayanma limiti farklı olduğu için. dersler birebir ya da en fazla iki kişilik alınıyor. seanslar haftada bir ya da en fazla iki defa oluyor, istesen de daha fazla olamıyor zaten çünkü iki seansın arasına 72 saat girmesi gerekiyor. 25 dk sürmesi de haftada 2-3 gün bir kaç saat spora gitmeye yetecek kadar zamanı ya da azmi olmayan insan için büyük lütuf. ayrıca kıyafet zaten özel, onlar veriyorlar, sizin bir şey götürmenize gerek yok, spor ayakkabınızla gitmeniz yeterli, su, havlu, deodorant da var, gayet temiz bir ortam. benim şimdiye kadar farkettiğim en iyi tarafı güçlendirmesi oldu, kondisyonu artırıyor gerçekten. bence fiyat konusu biraz sıkıntılı, biraz fazla pahalı ama tercih meselesi işte, başka bir yerden kısıp buna veriyorum ben de. boğazı kıssam kilo da vericem büyük ihtimal de nutella denen bir gerçek var şu hayatta. eyyorlamam bu kadar.

edit: 12 seans gittim ve bitti. hani dersen ne oldu başın göğe erdi mi, hayır, çok belirgin etki göremedim ben açıkçası zayıflama açısından. bilmiyorum benim algılarımın zayıflığı mı ama, bir de iştahımın açıldığı bir dönemde gittiğim için baya yiyordum aynı anda o yüzden de etkisini göstermemiş olabilir açıkçası ama ben bilgimi vereyim benden günah gitsin.
  • bir adet deneme antrenmanı ve on seanslık çalışmanın iki tanesini almış bir kilolu olarak ;
    bağdat caddesi şubesi için konuşmak gerekirse özellikle hafta içi akşam saatleri park problemi yok. çalışma odası ve soyunma odaları temizlik olsun , kullanım olsun gayet iyi. bire bir çalışma olması da benim için artı bir özellik. bünyesindeki çalışanlarının ilgi alakası da gayet iyi * * *
    sabah sekiz akşam altı saatleri arasında çalışan birisi için gayet iyi bir uygulamaya benziyor.
    not: çalışanları "bugün sizi yoracağım" dediği zaman onlara inanın.

ekleme : 35 seans bitti. temizinden altı kilo yağdan gitti. giyim kuşam eski kıyafetler bol gelmeye başladı. iki kilo daha giderse hedef kiloya ulaşmış olacağım. ileride editlerim.
  • geleneksel fitness severler tarafından beğenilmeyen ıslak alman teknolojisi.
    bir outdoor insanı olarak spor salonları ile ilişkimi uzun zaman önce kestim. zaten kaydolup kaydolup gitmeden adamları zengin eden kalabalık topluluktanım.
    daha önce fizik tedavi gördüğüm için bahsedilen akımın nasıl bir etkisi olduğunu tahmin edebiliyordum. aynı şekilde çalışan masaj aletleri vs. de var ve inanılmaz başarılı. kafayı kırdım başladım sonuç olarak. ilk iki seansta çok yorulmadım ama üçüncü seans itibariyle çıktıktan sonra kasların ciddi çalıştığını hissediyorum. pişman değilim.

ha tabi ben de isterim gideyim iki günde bir spor salonuna, ya da havuza. iki saat çılgınlar gibi çalıştırayım vücudu ama yokluk işte.. bu da hiç yoktan iyidir.

sistem nasıl çalışıyor: özel bir giysisi var, sadece spor ayakkabınla gidip onu giyiyorsun. üstüne bir de kablolara bağlı yelek filan var, onları giyiyorsun. özel hocayla çalışıyorsun. farklı kas gruplarına yönelik, her seviyede değişen egzersizler yaptırıyor. bazen akım esnasında durup akım yokken çalışıyorsun, bazen tam tersi. her ikisi de zor. yani öyle kablolara bağlanayım kilo vereyim gibi bi olayı yok. kıçından ter akıyo.
    anladığım kadarıyla egzersizler gitgide ağırlaşıyor. bi de hocayla birebir çalışmanın güzel tarafı, hangi kaslar zayıf, nereye yoğunlaşmak gerek kolay takip ediyor.
    şimdilik gayet başarılı. süreç sonunda etkilerini bekleyip görücez.

etkileri hakkında edit: valla ilk başladığımda çok bişey olmaz bundan diye diyetime hiç dikkat etmedim. adeta nutella banyoları yapıyordum. 10. seansa doğru e madem bu kadar koşturuyoruz bari bi işe yarasın diye azıcık dikkat ettim (yani nutella yemedim). sonuçta 16 seans sonunda kilo vermedim, fakat kas- yağ oranlarım gözle görülür bir şekilde değişti. yani yağdan verip kası güçlendirdim. dolayısıyla görüntü inceldi. baya fark etti.
    metabolizma hızımı yükseltti. bu da şu anlama geliyor: bıraktıktan sonra yaptığım yürüyüş bile normalden fazla etkilemeye başladı. antremanlarda squadın kitabını yazdık, kol kaslarını parçaladık ama değdi.

neyse sözün özü, paranız çok vaktiniz azsa düşünmeyin gidin. kilo kaybını tartıda görmekten ziyade kendinizi zinde ve mutlu hissetmek, direncinizi geliştirmek kuvvetlenmek niyetindeyseniz gayet etkili.
  • nisantasindaki subesinde gayet temiz guzel ve iyi hocalarin sayesinde etkili bir sekilde calistiriliyor. olay biraz degisik ama vucut gelistirme icin denenebilir.
  • spor salonlarındaki taş abla ya da adonis abi efsanelerini kökünden çürütecek, göz zevki ile birlikte spor yapma zevkini de yok edecek sporumsu.

vücuda bağlanmış kablolar, kıça başa verilen elektrik akımı ile birlikte istemsiz oynayan kaslar, giyilen tuhaf özel giysi ve ıslak aparatlar ile birlikte karizmanın yerle yeksan olacağı iştir.

sanırım pahalı olmasının nedeni bir salona ancak tek kişi alabilmelerinden ötürüdür. yoksa ekteki linkteki abiyi seyretsem ben aynı salonda çalışırken gülmekten bir şey yapamam o derece.

http://www.youtube.com/watch?v=elobcvbgjs4
  • yararı var mıdır diye o kadar bakmama ragmen net bir bulguya rastlayamadigim bir spor aktivitesi.. fakat insani gercekten cok yoruyor orasi kesin..
  • demosunu yapip begendigim, turkcell indirimiyle 6 seansini 400 tl ye aldigim aktivite. gelismeleri editleyecegim.

edit: 6 seanstan sonra gidemedim. etkisinin olabilmesi için mutlaka haftada 2 gün gidilmeli. o da pahalıya geliyor tabi. bir de 15 gün önceden falan randevu almak imkansız, mutlaka 4-5 hafta önceden randevu alınmalı, hem de gideceğiniz tüm seansların randevusunu almalısınız ki, sonra ortada kalmayın.
  • deneyenlerin yorumlarına saygı duyduğum denemeyenlerin entry okuyup neden saçmaladıklarını anlamadığım spor türü. ben kısa bir ara da olsa totalde 16 seans aldım ve gayette memnunum neden biliyor musunuz?

- ben gidip 1-2 saat spor yapamam arkadaşım ne buna zamanım var ne gücüm.
    - spor salonlarının o pis kokusuna bayılıyor olabilirsiniz ben sevmiyorum. pis pis insanlarla aynı yerde giyinmek soyunmak duş almak istemiyorum.
    - burası bana kendime ait tertemiz spor kıyafeti, bana ait duş, deodarantından duş eşyalarına, saç jölesinden kurutmasına her şeyiyle dolu bir oda veriyor bana işim bitince rahat rahat duşumu alıp hazırlanıyorum tek başıma! giderken yanıma ıslanan iç çamaşırımı değiştirmek için getirdiğim yedek çamaşır dışında da hiç bir şey götürmüyorum.
    - yemeye çok dikkat eden biri olmamama rağmen hatırı sayılır yağ yakımı yaptım onu bir kenara koyalım akımın da etkisiyle kaslarım inanılmaz güçlendi. çok az kişi kilo vermişsin dedi ama çok fazla kişi kaslarıma ilişkin yorum yaptı.
    - 25 dakika boyunca bu konuda işin okulu okumuş kişiler birebir benimle ilgileniyor sadece benimle! her seans sonrası neler yaptığımızı not alıp diğer seanslarda yeni şeylere odaklanıyorlar.
    - kıyafet ıslaklık hiiiiç rahatsız değil. dedim ya bana ait oda var. havlularım var.. gidip tertemiz bi şekilde üstümü değiştiriyorum sadece iç çamaşırınız size ait ve o da ıslanıyor.
    - saat seçeneği çok iyi. her şube aynı olmayabilir ama sabah 7 seansı da bulabiliyorsunuz akşam 21.40 seansı da özellikle zamanı dar insanlar için müthiş bir avantaj tek telefonla randevu alıp sorun olursa aynı gün iptal edebiliyorsunuz.
    - fiyat bilgisi bir çok entryde var zaten. orta kalite spor salonlarının yıllık 1500-2000 civarı aldığını ve hizmetini düşünürseniz fayda maliyet açısından bence gayet makul.

işin özü bilip bilmeden insanların kafasını karıştırmayınız. gayet memnun kullanıcıları var. benim gittiğim şubenin doluluk oranı yüzde 70 bu ne demek ? sabah 7 den akşam 21 e kadar 25 er dakikalık 3-4 seans anca bulursunuz 2 hocadan demek. demek ki baya kullanılıyor. bu iş tercih meselesi ben kendim yürümeyi koşmayı dumble basmayı seviyorum zaten haftada 4-5 saat spor salonsuz yapamam diyorsan oraya git tabi ki. ama zaman darlığı hijyen bire bir ilgilenme hele bir de akım desteği söz konusuyken ben herkese öneririm.
  • birkaç seans sonrası hiç kilo kaybı yaşamama rağmen yakınlarım tarafından" noldu sana ip incecik olmuşsun" tepkileri almamı sağlayan firmadır.
    evet tek seans bazında bakarsanız biraz pahalı gibi ama biz 56 seans 3500 tl olan paketten alıp 4 kişi paylaştık, nakit indirimi uygulayıp ikişer seans da hediye ettiler.
    16 seansa 745 tl vererek bana göre karlı bir iş yaptım çünkü yıllık 500 tl verip 1 aydan fazla uğramadığım spor salonu maceralarım da var benim. 3-4 ay gider bu paket bana
    genel olarak sıkılgan ve rahat bir insanım. zaman kaybını da hiç sevmem.
    yani bir spor salonunda haftanın 3 günü koşu bandının boşalmasını beklemek kesinlikle bana göre değil. birebir bana odaklanan, doğru hareketi yapıp yapmadığımı inceleyerek müdahale eden ve en önemlisi bedensel rahatsızlıklarımı dikkatle kollayan ve ihtiyacım olan egzersizlerin üzerine giden kişisel koçun olması harika bir şeymiş.
    sürenin kısa olması ayrı bir avantaj işten çıkıp spor yapıp eve gittiğimde annem "bugün sporun yok muydu senin? niye erken geldin" diyor. *
    ramazan sebebiyle yediklerime pek dikkat edemedim kilo kaybım olmadı ama yağ-kas oranı ve metabolizma yaşımda ciddi değişiklikler var. tabi bu sporun etkisi ama 3 haftalık sürede ve 25'er dakikalık seanslarda bu sonuca ulaşmamda büyük payları var.
  • eveeet, dün gittiğim ücretsiz deneme antremanından sonra, deneyimi paylaşma sırası bende.

öncelikle hiç bana göre olan bir spor tarzı değil. giydirilen kostümler, akımın rahat ulaşması amacıyla sıkı sıkı giydirildiği için söylenilen hiçbir hareketi adam gibi yapamıyorsunuz zaten. ve yine akımın rahat ulaşması için kostümler içten ıslatıldığı için inanılmaz rahatsız hissediyorsunuz. verilen akımlar ise, benim sinirlerimi bozdu, saçma geldi.

yürüyün arkadaşım. çok su için, yediklerinize biraz dikkat edin, ne bileyim kızartma asla yemeyin mesela ve çıkın hızlı adımlarla yürüyün. bu zamana kadar tüm vücudumu bu kadar incelten başka spor dalı görmedim ben. müziğinizi açın, sabırla yürüyün.