şükela:  tümü | bugün
  • erasmusa ve work and travela gitmiş klasik yurdum kekosu, ingilizce öğretme videosu da beyin yakıyor çünkü gramer öğrenmeden dil öğrenmenin mümkün olduğunu zanneden bir arkadaş kendisi. sözlükte başlığının olma sebebinin de muhtemelen sözlük yazarı bir arkadaşına "kanka benim yutup hesabını sözlüğe yazsana hadi be kanka" şeklinde bir reklam çalışmasına gitmesi olduğunu düşünüyorum

(bkz: çöp içerik)
  • içinizin yağları bu video ile eriyorsa en yakın direkten kendinizi asın.

tanım: keko
  • hangi videonun altına baksam "fit travelerle video çek" diyen 10-15 yaş arası çocuklar var.
    tahminimce bu arkadaşın "rica"sıyla yapıyorlar bunu.
    kalitesiz hareketler bunlar.

yanılıyorsam da günahını aldım, hakkını helal etsin, videolarını izlemedim izlemeyi de düşünmüyorum.
  • videolarını takip ettiğim ve yaptığı işi takdir ettiğim bir kişidir kendisi. videolarını izleyip gaza gelip romanya’da erasmus yapmaktayım. daha iyi yerlere gelmen dileğiyle kardeşim.
    edit: yanlışım yok ise 22 yaşında.
  • ingilizce bilmeyip ingilizce anlatmaya çalışan bir arkadaş. oldukça da itici. bir yıla yakın amerika'da kalmış caka satıyor. cool olmak için araya küfürler sıkıştırmalar falan. komik.

merak eden olursa buyursun:

https://youtu.be/xoxlvtgy4mg
  • gittiği yabancı memlekette türkiye diye anlattıkları thy, acun ve nusret! adamdaki ufuk bu kadar. tam bir lümpen. bir de videonun sonlarına doğru "türkiye'yi en iyi şekilde tanıtmaya bakın, kültür elçisi olduğunuzu unutmayın." demez mi!

https://www.youtube.com/watch?v=5na8eqxlzts
  • vlogalarının %70 i ni izleyen biri olarak ben seviyorum bu arkadaşı eski videoları kötü gençliğin vermiş olduğu heyacanla kanalın tutması için attığı başlıklar berbat ama şu an olgunlaşmaya başladı amerika’da hayatın gerçeklerini görmeye başladı.türkiye’yi çok güzel eleştiriyor orada yaşayan insanların imkanlarını göstererek bu şekilde devam et kardeşim eger burayı okuyorsan bu insanların gözü başka türlü açılmaz.kazanç konusuna çok giriyorsun hırs yapma kendini bitirirsin geçmişe takılma çalış kazan ama yemesini harcamasını biriktirmesinide iyi bil.devam et takipteyim.
  • edit: derdimi anlatacak kadar :)

itici olması falan ayrı konu. ama adamın ingilizce hakkında söylediği şeyin ana teması eğitim sistemimizdeki ingilizce dersinin ne kadar sığ ve saçma olduğudur. buna katılmamak tam manası ile mallık.

bazı fularlı, pembe götlü, cihangir solcusundan bozma liberal anarşistleri rahatsız etmiş tarzı.

bence bir çok gencin 'ben ingilizce bilmiyorum abi, ne bok yerim yurt dışında?' korkusunu yenmesini sağlayan bir genç.

evet aynen öyle. eğer erasmusa gideceksen yada bu ülkeden siktir olup gitmek istiyorsan korkma. bu hukuksuz ülkede güzel bir türkçe ile yaşayacağına bas git ve mal gibi bir ingilizce ile başlasan da zamanla öğrenirsin diyor adam.

korkma. 300 kelime demiş ama bence 100 kelime bile değil gereken. zaten her gün 3-5 kelime öğreneceksin orada seve seve.

şu bebenin yaptığını yıllardır koskoca ülkenin eğitim sistemi yapamamış aq.

burada yazılanları siktir et. seni dinleyip korkusundan kurtulan bir insan bile varsa helal olsun sana.
  • sahtekâr, boş beleş bir insan. girdiği işte nasıl kaytardığını anlattıktan sonra işten çıkarılmasına şaşırıp. ağladım temalı video çeken. sürekli amerika güzellemesi yapıp ülkesini kötüleyen bir tipitip.

tabiki amerikada yeteri kadar bok temizledikten sonra geri dönecektir. birde amerika'da kaçak yaşayıp köle işleri yapıp, kazıdık tırnaklarla demezmi. içi bomboş bir özgüveni var. tam bir ezik ve denyodur kendisi.
  • sunum videosunu izlerken kılcal damarlarıma kadar cringe yaşadığım yutubır.