şükela:  tümü | bugün soru sor
  • uzun süredir kullandığım uygulama. su içmeniz gerektiğini bildirim ile sürekli gösteriyor bazen beni sinir etsede su içmemi sağlıyor kilo kaydınızı her sabah istiyor mesela . diyetlerimi , günlük yiyeceklerimi kendim kalori hesaplamasına göre ayarlıyorum bu yönden cok iyi sade ve kullanışlı öğünlerinizi size hatırlatıyor ve şimdi gelen bildirim sağlığın icin su içme zamanı:)))
  • sayesinde kalori hesabı, su içme takibi ve atılan adım sayısı takibi tek uygulamada yapılıyor. sağlık uygulamasıyla senkronize şekilde çalışarak adımlarınızı sayıyor, kaç kalori yaktığınızı ve buna denk düşen besinleri gösteriyor. içtiğiniz suyu eklemek için ise bardak, pet şişe simgelerine dokunmanız yeterli, ne kadar içtiğiniz, ne kadar içmeniz gerektiği belirtiliyor. kalori hesabında ise yediğiniz besinin ismini yazarak hangi öğün ise ona ekliyorsunuz. protein, karbonhidrat, yağ değerlerini de gösteriyor.

ayrıca uygulama başlangıçta size bir hedef belirliyor. kaç haftada kaç kilo vermek istediğinize göre almanız gereken günlük, öğünlük kaloriyi ayarlıyor. boy ve kilonuza göre de içmeniz gereken su miktarını belirliyor. adım hedefini kendiniz belirleyebiliyorsunuz. yapanların ellerine sağlık.

uygulamayı şuradan indirebilirsiniz.
  • bugün indirdiğim uygulama.
    sağlıklı kalmak için iyi bir motivasyon sağlayacağa benziyor.
  • uygulamanın en güzel yanı günlük kalori miktarınız içinde yüzde ve gram olarak ne kadar karbonhidrat, protein ve yağ almanız gerektiğini de gösteriyor olması. böylece sadece kalori azaltarak değil aynı zamanda dengeli bir beslenme planı oluşturarak kilo vermenize yardımcı oluyor.
  • yeni indirdiğim ve şimdilik beğendiğim uygulama. kalori hesabı yapmak ilk başta kulağa mantıksız gelse de benim gibi kendini frenleme özürlü insanlara durma noktası oluşturuyor. sadece hedefe ulaşmak için belirtilen süreleri çok tutarlı bulmadım. belirttiği kadar az kaloriyle 20'li yaşlarda bir insanın vermesi gereken kilo ya daha fazla ya da süre daha kısa olmalıydı. fakat diyetisyen sizin psikolojinizi bozuyorsa çook mantıklı. ek olarak menü önerilerin en kısa sürede uygılamaya eklenmesi lazım.