şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çok satan fitbit charge ailesinin en yeni modeli. en önemli ek özelliği ise 50 m' ye kadar su geçirmez olması ve yüzme takibini yapabilmesi. halen kullanmakta olduğum (bkz: fitbit charge 2)' de bu özellik yoktu. yeni model fitbit web sitesinde 149.95 usd ile ön siparişte. 5-6 haftaya kadar teslim edilir yazıyor.
    fitbit 3, fitbit 2' ye göre %40 daha büyük görülebilir ekran alanına sahip. fitbit 3' de yandaki düğme, fiziksel düğme yerine haptik düğmeye çevrilmiş. sensör olarak spo2 sensörü kullanılmış. bunun da daha iyi uyku takibi yapabileceği anlamına geldiği söyleniyor. cihazın ağırlığı, önceki modele göre %20 azaltılmış. kayışlar değişiyor. charge 2' nin kayışları charge 3' e olmayacak. işlemci hızı arttırılmış. şarj cihazı değişmiş. egzersizleriniz için saat , mesafe, kalori gibi hedef belirleyebiliyorsunuz. hava durumu vb. 3. parti uygulamalara izin verilmiş. 2019 içinde über vb. yazılımların gelmesi bekleniyormuş. batarya süresi 5 günden 7 güne çıkarılmış.

edit: geçen hafta içinde elime ulaştı. şu anda kullanıyorum. genel olarak beğendim. su geçirmeme özelliğini test ettim. sorun yok. havuzda yüzdüm. loglandı. kalan bataryayı % olarak göstermesi de güzel olmuş. eskisinde böyle bir özellik yoktu. şimdi 97 % diye gösteriyor.
  • sonunda çıkan gözümün nuru. uzun zamandır bekliyordum ancak dahili gps olmaması ve ekstra özellik olarak yalnızca daha uzun batarya ömrü ve su geçirmezlik olması yetersiz geldi. yine de alınır.

bir sorum var. bu aleti fitbit'in kendi sitesinden alırsak (koruma planı olmadan) hiçbir şekilde garanti işlemi gerçekleştiremez miyiz? bilenler yeşillendirirse çok hora geçer.
  • 2 yıllık fitbit charge 2 kullanıcısı olarak eklenen özelliklerini* yetersiz bulduğum cihaz. oysa ne ümitlerle beklemiştim seni. bari dahili gps, ne bileyim, sim kart takma gibi bir özellik ekleyeydiniz.

bir de başlığı açan yazar yeni modelin menstrüel döngümüzü takip edebildiğini yazmışsa da, söz konusu takibi charge 2 modeli de birkaç ay önceki güncellemeyle beraber yapabilir olmuştu. charge 3'le gelen yeni bir özellik değil yani. (bkz: #77471055)

fitbit'in versa modelini çocuk saatlerine benzeten biri olarak klasik charge tasarımından uzaklaşmamalarına ise çok sevindim. tipi güzel olmuş.
  • hali hazırda kullandığım mi band 2'ye upgrade olarak almak istediğim hede. black friday'de fiyat konusunda bir şeyler olursa almayı planlıyorum. gps'inin olmaması bence en büyük eksikliği...
  • charge 2 den fonksiyonel anlamda farkı olmayan cihaz.