şükela:  tümü | bugün
  • ön edit: dememiştim ama diyeyim: erdoğan gitsin de ülke batsın diyenler vatan hainidir. itfaiyenin hortumunu münasip yerlerine monte ederler işte böyle. katar sayesinde diyenler de malın önde gideni. katar yirmi günlük olay bu veriler altı aylık.

ön edit 2: not düştüğünde biz ülkemizi savunuyoruz orantısız zekiler seviniyor. aradaki farkı anlamak için biraz ıq yeterli.

türkiye ekonomisindeki üstün gelişmeler üzerine büyüme oranı tahminini 2.3'ten 4.7'ye yükseltmesi.

şşşş, orda mısınız ekonomi batıyor tayfası?

--- spoiler ---

türk ekonomisi yüzde 5'lik büyüme başarısı gösterince, fitch büyüme tahminlerini değiştirmek zorunda kaldı

--- spoiler ---

http://m.ensonhaber.com/…e-tahminini-yukseltti.html
  • ciddi ciddi üzerinde kafa yorulması gereken konu. trollük yapmanın lüzumu yok tabi ki bunun esas sebebi türkiye'nin uyguladığı mucize ekonomik politikalar gibi gözükmüyor. diğer asya ülkelerinde de buna benzer bir gelişme var anladığım kadarıyla onların da borsaları rekor kırıyor. amerikan ekonomisi başta olma üzere dünya piyasalarının sonucu. yani dış güçlerin oyunu. bu politikalar neler? bu ne zamana kadar böyle devam edebilir? nasıl yatırım yapmak lazım bilenler anlatırsa sevinirim.
  • 'ekonomi batıyor tayfası'nı vatan haini sanan güruhları sevindiren haber. ama haber. haber sevindiriyor adamı. linki, içeriği. neden sevindiriyor? taş atmak için. 'noldu lan ibneler' demek için. yoksa sikmişim ekonomiyi kafasında.
  • türkiye'nin büyüme kriterlerinin akşamdan sabaha değiştirilmesi sebebiyle olduğunu düşündüğüm olay.

enflasyon hesabını kafasına göre yapanlar bu noktada halkı yanıltmak için farklı değerlemeler yaratmayacak mı sanıyordunuz?

halkın ağzına pelesenk olmuş imf borcunu bitirip otuz faklı noktaya borçlandılar.

işsizlik rakamlarında da benzer oynamalar yapılacak...
  • (bkz: istihdamsız büyüme)
    (bkz: sessiz büyüme)

hatta şunu da ekleyebiliriz sanırım

(bkz: köksüz büyüme)
  • gerçek hayata bakıldığında herhangi bir etkisinin görülmediği yine de görünce bazı güruhun sevindiği haber. (açıkcası haberi okumadım da çünkü epey ağır bir sınavdan çıktım ama belki bir şeyler sorgulanır diye yazayım)
    on binlerce işsiz mezunun 400 tl para ödeyerek girdiği sınavdan sadece birkaç atama yapan bir ülke burası. neye, nasıl seviniyoruz?
  • o değil de adamlar düşürünce "dış güçler bizi çekemiyor" ,
    yükseltince "harikayız".

bu ne boktan bir kafa yapısıdır anlamadım hala.

büyümenin altyapısı konusunda: #68874350
  • cumhurbaşkanı danışmanı bile zamanında korkudan fitch not düşürürse itibar kaybeder diyordu.

ne oldu da şimdi fitch'den medet umar hale geldiniz lan?