şükela:  tümü | bugün
  • yıllardır gözlemlediğim gerçek.

kişisel ve sosyal olarak bir başarısı olmayan, eğitim anlamında vasat altı olan, tip olarak ortalama altı olan kişiler genellikle fitness'a yöneliyorlar. sebebini sorguladığım zaman ise bu eksikliklerini vücut yaparak kapatmaya çalıştıklarına bağlıyorum. “bakın salağım ama vücudum var” ya da “ilkokul mezunuyum ama kaslıyım” gibi gibi.

gerçekten spora düşkün ve kendini bilen kişiler bisiklet, tenis, golf gibi sporlara yönelirler.
  • ezik demeyelim ama bir miktar görünüş olarak vasatın altı olanlar fitness'a başlıyorlar. büyük ölçüde doğru tespit.

kızsızlıkla fitness'a başlıyorlar, ama sonra öyle bir dalıyorlar ki spora zaten kıza ayıracak vakit kalmıyor.

protein tozu falan da kullanınca zaten cinsellik ölüyor, iktidarsızlık vb. problemler oluyor.
  • makyaj yapan kızların çirkin olmasıyla yarışacak versus.

güzel olmak için makyaja ihtiyaç duyuyorsan; çirkinsindir. açık ve net.

zaten bir insan neden güzelleşmek için yüzünü boyar, yıllardır anlam veremem.
  • spora başladım ve cv'mi ve tipimi görseniz inanamazsınız. elbette göremezsiniz çünkü anonimlik gereği kendimle ilgili bilgileri paylaşmıyorum.
  • spor yapmayan akıl fukaralarının önermesi

edit: yazım hatası
  • kel, kıllı, göbekli insan önermesi. şu cümleyi kuran birinin fitness yapan birine bakış açısı ne olabilirdi ki?

"kızsızlıkla fitness'a başlıyorlar"
  • bütün tımarhanelikler aynı entry çatısında toplanmış,
    ulan bütün modeller, aktörler yapıyor bu sporu.
    protein değil o cinselliği bitiren karnında ki yağlar.
  • (bkz: korler sagirlar birbirini agirlar)

ilk iki entry sahibini gorunce ister istemez aklima gelen atasozu*

gotunu kaldirmaya usenenlerin kendileri icin birseyler yapmaya calisan insanlara yine bok atmasi v.2457456.

korkmayin koca gotunuz erirse olmezsiniz.
  • sigmund freud, “spor yapmayan erkeğin spor yapan erkeği kıskanması kadar can sıkıcı bir şey yoktur bu dünyada” diyor.

16 yıldır aralıksız fitness eğitmenliği yapan birisi olarak beni gülümseten başlık. hele bir de spor yapanların entelektüel seviyelerinin düşük olduğu belirtilmiş ki böyle bir şey söz konusu değil. biz meslektaşlarımızla futbol, siyaset ve kadınlar üzerine her daim yüksek seviyeden insanların anlayabileceği sohbetler gerçekleştiririz. iktidarsızlık olayı ise tamamıyla uydurma. vurdurduğumuz şey sadece iğnelerdir, başka bir şey değil. onlar da anca ilk anda kalkışı biraz zorlaştırıyor o kadar. yokuş yukarı vitesli arabayla kalkış yaptığınızı düşünün işte, anca o kadar.

birkaç kişi freud bunu nerede diyor diye sordu.

vücut geliştirme ve erkek psikolojisi arasındaki ilişki adlı kitabında diyor bunu. pasajın tamamını aşağıya bırakıyorum.

“spor yapmayan erkeğin spor yapan erkeği kıskanması kadar can sıkıcı bir şey yoktur bu dünyada. bilhassa zargana olarak nitelendirebileceğimiz tiplerden oluşur bu güruh. sokakta kaslı birisini gördüğünde hasedinden çatlar böylesi. hele bir de 'kadınlar göbekli erkeklerden hoşlanır' diye bir şehir efsanesi vardır ki, vaziyeti daha da acınası hâle getirir. farz edelim ki öyle, instagram'da göbeğiyle ünlenmiş erkek neden yok, neden yunan tanrısı gibi adamlar takip ediliyor?”