şükela:  tümü | bugün
  • kişiden kişiye farklılık gösteren sebepler.

1-paris te evimin yan sokağındaydı fitness. 38-40 beden arası gidip geliyordum o donem. tamamen üşengeçlikten gitmedim iki sene üyeliğe rağmen.
    2-ikitelli istanbul da bir gittim ki 46 bedendim her tarafta incecik ablalar. onların yanında kendi bedenimi görürken acı çekiyordum. yaktım bi senelik üyeliği.
    3-beylikduzu istanbul da her taraf sırf erkek kaynıyordu. rahatsız oldum bıraktım.

simdi bir senelik üye oldum bir yere, hiçbir güç ve olumsuz koşul beni durduramaz. gideceğim.
  • warhawk matt scott'ın nike için çektiği bi reklam filminde saydığı bahaneler.
    o reklamı izledikten sonra o bahaneleri bi daha düşünmek gerek gibi sanki
  • birakinca yeni kazanilan hayvan gibi yeme aliskanligi ile eski halinize donecek olmaniz.
  • smart tv fitness uygulaması bulunması sözkonusu sebeplerden biridir.
  • 35 yaş üstü 46 beden teyzelerin öküzün trene bakar gibi bakmalarının verdiği rahatsızlığın oluşturdu sebepler.
  • parasızlıktan fitness üyeliğini yenileyememek.
  • bir akşam üstü fitness a gidecekken 'napcan fitnessı amk gel içelim maçta var' diyen arkadaş.
  • muzdaribi oldugum "fitness'a fazla faydaci yaklasma"nin da dahil oldugu sebepler. eger cocukken iyi kotu spor yapmissaniz, bunyeniz de musaitse, zaten cok kilo almazsiniz ve spora basladiginizda vucudunuz hizli ayaga kalkar. o ayaga kalktikca siz kendinizde "kucuk kacamaklar" icin hak gorursunuz. zaten fit olmussunuzdur, neden haldir huldur gideyim ki diye dusunmeye baslarsiniz. sonra o kucuk kacamaklar zincirleme evde oturmaya donusur. bazen tekrar bastirirsiniz, sonra ayni hikaye. fitness ortaminin aslinda nispeten huzurlu kafa yapisini kendi icerisinde bir amac olarak kabullenemediginizden kelli bir turlu duzenli gidemezsiniz salona.

otuzuma gelmeden bu isi cozersem hem ben hem de kalbim cok mutlu olacagiz, tesekkurler.
  • spor salonuna yürümeye üşenmek.
    okulumun içindeki, odamdan yürüyerek maksimum 10 dakika uzaklıktaki spor salonundan bahsediyorum hem de.
    "öeeh, oraya yürümeye üşeniyorsam, orda da üşenirim" mantığıyla da sık gitmiyorum haliyle.
    10 günde bir falan gidince de "hazır gelmişken" diyerek kendimi fazla zorluyorum, belki de o yüzden gidesim gelmiyor.
  • ara sıra benim de uydurduğum bahanelerdir. uff hava yağmurlu ya şimdi kim gider fitness'a, sanki belimde bir ağrı var gibi(yok oysaki), zaten bugün yeterince protein alamadım amannn boş ver, 8 ders vardı yorgunum uğraşamam gibilerinden...