şükela:  tümü | bugün
 • %100 fıstık ezmesinden oluşan harika ürün. içerisinde hiçbir katkı maddesi yok ve tamamen doğal. sporcular için ideal orgazmik yiyecek...
 • fıstık ezmesi sevip de içindekileri okuyunca morali bozulanlardansanız (şekerli fıstık ezmelerini sevenleri ayrı tutuyorum) gerçekten ilaç gibi yetişen bir ürün olmuştur benim için. ilk fitbull'dan 35 gr'lık hediyesini deneyerek tatmıştım. ben fıstık ezmesini bal ile yemeyi seviyorum zaten o yüzden sade fıstık ezmesi arayışım, bu amaçta yaklaşan kişiler kesin denesin. ankaralı bi firmaymış sanırım araştırdım biraz, umarım bozmazlar da hatta kıvamı biraz daha yoğunlaştırabilirlerse yani birazcık daha parçacıklı halde olursa ürün tadından yenmez gibi. ilgilenenler için:

  http://www.fitbull.com/…fistik-ezmesi-urunleri.html
 • (bkz: fitnat)
 • icinde sadece fistik olan bir besin nasil bu kadar sivi olabiliyor pek anlayamadim, resmen bardaga koy ic o derece pekmez gibi likit bir kivami var. simdiye kadar nerden baksan 6-7 farkli fistik ezmesi denemisimdir hic böyle sivi olanini görmedim. diger market ezmelerine göre daha saf ve sekersiz bir fistik tadi var en azindan. sulu oldugu icin hizli tuketiliyor, dusundugumden fazla yiyorum sabahlari. fiyati iyimis demistim almadan önce ama suan pek bi esprisi kalmadi. biraz kivami arttirmalari lazim.
 • %100 ''kavrulmuş'' fıstık ezmesi içeren bir fıstık ezmesi. dün macrocenter'dan 360 gramını 16.90 tl'ye aldım. benim en sevdiğim fıstık ezmesi calve'nin parçacıklı olan fıstık ezmesi ise 350 gram 20.90 tl idi. ben hâla calve'nin daha iyi olduğunu düşünüyorum, ama bu iki ürünü karşılaştıracağım. 3 yılı biraz aşkın süredir şeker kullanmadığım için şeker içeren diğer ürünleri kullanmıyorum.

  - fitnut inanılmaz akışkan, ezdikten sonra da blenderdan geçirmeye benzer bir işlemden geçiriyorlar sanırım. biraz daha kıvamlı ve parçacıklı olsa daha iyi olabilir.
  - fıstıkları kavurdukları yağı açıklamaları lazım. kavrulmuş fıstık diyor ama belki de terayağda, belki zeytinyağında, belki margarinde kavurdular. belki de yağsız kavrulmuştur, temennim bu yönde çünkü gerçekten calve'ye kıyasla bayağı az yağ içeriyor.
  - fitnut 100 gramda 106 kilokalori (kcal) daha az kalorili
  - fitnut 100 gramda 21 gram daha az yağ içeriyor.
  - fitnut 100 gramda 20 gram daha fazla karbonhidrat içeriyor.
  - fitnut 100 gramda 10 gram daha fazla protein içeriyor.

  edit: makroları koymayı unutmuşum:

  100 gramında 554 kcal, 29 gram protein, 33 gram karbonhidrat (3.6 gramı lif) ve 34.3 gram yağ içermekte.
 • tazedirekt'te bulunabilen ürün. organiksatinal.com denen siteden daha ucuz, ayrıca (bkz: #72492274)
 • her kullanımdan önce çatalla dipten dipten karıştırınca akıcılığı azalan ürün.
 • benzeri ürünlere göre daha düşük yağ ve yüksek protein içermesi sebebiyle beni biraz şüphelendiren ürün. umarım paket üzerinde yazan değerler doğrudur ve bu değerlere ulaştırmak için ürünü sağlıksız bir işlemden geçirmemişlerdir.
 • pahalı olsa da şekersiz ve tuzsuz olduğu için tercih ettiğim fitnut marka fıstık ezmesini kaç gündür arıyorum. ne migroslarda ne de macrocenterlarda bulabildim. sizin yapacağınız stok yönetimine tüküreyim. başka yerde satılmıyor mu bu meret? bim market, şok market ne duruyorsunuz? yetişsenize imdadımıza.

  bir de şekersiz fıstık ezmesi üretmeyen fiskobirlik gibi diğer markalara gelsin. şeker tüketmek istesek nutella yeriz amk.
 • bir süredir bundan yiyorum, hani nutella vb. yerine fıstık ezmesine kendimi alıştırayım, protein de yüksek, vücuda kasa bilmem neye falan iyi gelir maksadıyla. eyvallah tadı da iyi fena değil, şekersiz üstelik. yalnız arkadaş bunun kapağı ilk açılırken içinde bir yağ var ki, of ki ne of! ben anlamadım o yağı kapağı açınca içindeki ezmeyle karıştırmak gerekiyor mu? ben onu ton balığını süzer gibi bir miktar süzüyorum. yani ezmenin orta kıvamda olması gerekiyor kanaatindeyim, dolayısıyla süzmem gerekiyor. ben mi yer fıstığı ezmesini çok yanlış anladım, yoksa adamlar bunun üstüne fazla mı yağ basıyor anlamış değilim.
hesabın var mı? giriş yap