şükela:  tümü | bugün soru sor
 • fıtır sadakası, ramazan bayramına kavuşan ve temel ihtiyaçlarının dışında belli bir miktar mala sahip olan müslümanların, kendileri ve velâyetleri altındaki kişiler için, yerine getirmekle yükümlü oldukları malî bir ibadettir.
  diyanet işleri başkanlığı'na bağlı din işleri yüksek kurulu, bu yılki (2018) fitre'yi belirlerken bir kişinin asgari geçim tutarını hesapladı. buna göre 2018 yılı fitre tutarı 19 tl olarak belirlendi.
  (kaynak: diyanet işleri başkanlığı)

  arkadaşlar, sizleri bu yıl fitrelerimizi löseve bağışlamaya davet ediyorum.

  internet sitesinden yapmak isteyenler;
  lösev-fitre adresinden kolaylıkla yapabilirler.

  sms ile bağış yapmak isteyenler;
  turkcell, türk telekom veya vodafone faturalı hatlarınızdan 3406’ya boş sms göndererek bağış yapabilirsiniz. her bir mesaj bedeli 10 tl'dir. (türk telekom ve vodafone abonelerinden +2 sms mesaj gönderim ücreti alınmaktadır.)

  eft ile yapmak isteyenler;
  banka / şube kodu: ziraat bankası / gaziosmanpaşa (gop) şube kodu: 920
  hesap numarası: 3458518-5007 ıban tr460001000920034585185007

  edit: yıl düzeltmesi.
 • 15 tl ile yetinmeden katılım yapılıp yer alınması gereken güzel kampanya..

  "şuna olur mu, buna versek sayılır mı, annemin abisinin oğlu öğrenci, o olmaz mı?" falan gibi sorularla hiç uğraşmaya gerek yok, al sana garanti adres..

  hadi bakalım..
 • çocuklarımızın yüzleri gülsün, geleceklerine umut olalım diye +2 ile katıldığım kampanya.
 • desteklediğim kampanya. aynısını kurbanda da bekliyorum.
 • bende +2 olarak katıldığım kampanya. allah kabul etsin
 • +5 ile desteklediğim, insanların desteklemesi gereken kampanya.
 • desteklenmesi gereken güzel ve naif kampanyalardan bir tanesi.

  tanımadığınız, paranızın nereye gittiğini bilmediğiniz insanlara yardımda bulunmaktansa, kesinlikle işe yarayacağını bildiğiniz bir yere yardımda bulunmak çok daha güzel diye düşünüyorum.

  bu linkten fitrenizi verebilirsiniz. 2018 yılı en düşük fitre 19 tl olarak belirlenmiştir. 19 tl bir çoğumuz için az bir para olarak görünse de, güçlerimizi birleştirdiğimizde bir çocuğumuza umut olabilir.

  bununla beraber, dilerseniz bu linkten de ramazan ayına özel bağışlarda bulunabilirsiniz. acil yardım kolisi, orta aile paketi, büyük aile paketi, mutlu aile paketi, çok sevinçli ve zengin aile paketi seçeneklerinden kendinize uygun olanı seçip bir aileyi sevindirebilirsiniz.
 • desteklediğim kampanyadır.
 • kızımın ve benim fitremizi bu hafta başında verdim; ancak şahsım adına bu kampanyaya katılmanın kesinlikle en doğrusu olacağını düşünüyorum. o sebeple verdiğim iki kişilik fitre toplamı da benden olsun. şifâ bulmaları ümidiyle, maksat çorbada bir tuz da ben katmış olayım.

  (yalnız başlığın düzeltilmesi lazım, daha evvelden böyle bir istek verilmiş, ben de buradan hatırlatmış olayım)
 • bağışlarımız lösev'le hayat bulsun.