şükela:  tümü | bugün soru sor
 • fındıkzadede bir spor salonu. gelen insanların ekseriya elit olması, salondaki muhabbetlerinin kaliteli olması, dostça ve nezih bir ortamda spor yapılabilen bir yer. en mühimi apaçi yok. miss ne güzel.
  yavuz hocanın muhabbeti de on numara. ayrıca yeni açtıkları yerlerde plates, yoga, zumba mumba da var. adresleri şu;
  http://fitslim.org/

  edit: buna reklam entry diyenler olmuş. ne menfaatim olacaksa amk mekanından. ılk açıldığı zamanlarda giderken yazmıştım bunu. o zamanda da öyle idi. ayrıca o zaman da olcay hocayı sevmiyordum, hala da sevmiyorum. yavuz hocanın ataması olmuş onu öğrendim. bi de amk mesajları ile sinir ediyorlar. sakın ha telefon numaranızı vermeyin...
 • ramazan ayı boyunca üyelik dondurma vaadedip, ramazan geldiğinde "6 aylık üyeliklerde dondurma hakkı 15 gün" deyip beni mağdur eden spor salonu. aynı şartlarda üyeliğini yenileyen arkadaşıma da aynı cevabı verince, arkadaş mizacı gereği diş gösterince üç hafta dondurdular. lan bunun pazarlığı mı olur? illa diş mi göstermek gerek? bir söz veriyorsunuz ve zamanı gelince tutmuyorsunuz. demek ki neymiş: para temelli ilişkilerde yazılı sözleşme yapmak gerekirmiş. bu kafayla giderlerse sonraki dönemde üyeliğimi yenileme kararı alırken, civarın en büyük ve en güzel spor salonu olmaları kendilerini tercih etmem için yeterli olmayacak.
 • civarın en büyük spor salonu olabilirler ancak mantaliteleri birçoğunun altında. geçen sene bir 3 aylık yazılmıştım hala günde 3 öğün spam sms geliyor.

  artıları:
  - büyük olması, soyunma odasının ferahlığı
  - grup dersleri. civardakilerin çoğunda yok.
  - buhar banyosu. sauna da var da o hepsinde mevcut.

  eksileri
  - ortamın aşırı karanlık olması. belki mavi tondan kaynaklanıyor ama bildiğin depresif oluyor insan içeride.
  - telefonun çekmemesi. bunu söylediğimde evet haklısınız diyeceklerine, spor yaparken telefonla uğraşmayın zaten gibi bir cevap vermişlerdi. telefon çekmediği gibi wifi da yok. kapalısınız yani dünyaya 1 saat 2 saat ne kadar kalırsanız.
  - satıştaki kişiler fazla sokak ağzıyla konuşuyor. şöyle yaparız, böyle yaparız diye yağlama çekip sonra sözleşmede ama burada farklı yazıyor deyince onlar önemli değil diyebilen kişiler.
  - akşam saatleri fazla kalabalık oluyor. kalabalık da ilk entryde bahsedilen (muhtemelen reklam entrysi zaten) profilde insanlar değil elbette, aksine tam tersi. şok yaşamayın sonra*

  he bir de yazılmak için kampanyada son gün şu olayına bakmayın. 1 senedir sürekli kampanya smsleri alıyorum kendilerinin farklı farklı numaralarından. hemen hepsi de aynı fiyat*

  özet olarak yazılmadan önce civardaki diğer alternatifleri de (grup dersleri veren) tartmanızı tavsiye ederim. muhtemelen daha memnun olacaksınız.

  (bkz: r-form fitness center) link
  (bkz: paşa sports) link
 • capa, findikzade ve civarinda bulabildigim en uygun spor salonudur. karma olan subesi gayet genis, soyunma odalari ve dus, sauna, buhar odasi temiz, kullanislidir. her defasinda sok dus olayini deneyecegim diyorum ama vazgeciyorum. kendi capimda ays bakit celincimi havalar isindiginda yaparim artik.
  yakin bolgede oturanlara salona bakmalari tavsiye edilir.
 • fındıkzade dolaylarinda vakit sıkıntısı çekenler için gidebilitesi olan salon eskiden sakin olan salon kış gelmesiyle kalabalıklaşma eğilimi gösteriyor
  on üzerinden altı zorlarsanız
 • garip bir şekilde kendilerini bölgenin en iyi fitness salonu olduğuna inandırmış yönetim ve çalışanlara (tabi sürekli değişen çalışanlara) sahip alabildiğine sıradan bir fitness salonu. evet spor kompleksi felan değil, bildiğin bir apartman altında faaliyet gösteren fitness salonu.

  sürekli olarak kadroyu ve üyelik politikasını değiştirirler, örneğin 3 aylık bir kayıt yaptırdınız, 3. ay'ın sonunda kayıt yenilemek istediğinizde yeni kurallar geitirilmiştir (profesyonelliğe gel). aktivasyon ücreti adı altında 30 tl kart'a yükleniyormuş, bu da dışarıdan yiyecek içecek getirmenin önüne geçmek için bir çözümmüş. yani diyor ki, buradan birşey al ya da alma bu parayı vereceksin. ulan fitness salonuna gelirken pideyle mi girecez içeri, ne getirebilir ki bir insan dışarıdan? kaldı ki fitness salonunda yemek yiyene henüz rastlamadım ben, en fazla su getirir o da son derece normal birşey. ha amaç 50 kuruşluk suyu 2 tl'ye kakalamaksa zaten sen yolunu bulmuşsun demektir, spor mpor değil aleni bir şekilde kaz yolmaktır amacın. yani diyeceğim o ki, bu şekilde pek fazla müşteriyi tutabileceklerini zannetmiyorum, hele ki bir çok alternatif varken.
 • fiyat sorarsiniz, soylerler. tamam 2 gun sonra basliyorum dersiniz, tamam derler. 2 gun sonra gidince "o fiyat zamlandi" derler. bir ara sokak spor salonu dusunun ki macfit'ten 2 kattan daha fazla fiyat versin. kisacasi gitmeyin.
 • vizyonsuz işletme anlayışı sebebiyle değerli eğitmenleri bir bir kaçıran spor salonu.
  zincirin son halkası, salonun görüp görebileceği en kalifiye eğitmen olan özgür hoca olmuştur. yazık.
 • 3 aylık kayıt oldum bugün ve ilk günden memnuniyetsizlik var bende. çünkü fiyat bilgilendirmesi yapan elemanlardan birinin yüzü hiç gülmüyor, keza onun yüzünden diğerlerinin suratıda asık. personeli hiç beğenmedim. bir de bugün başladım ve 4-5 gün sonra programım verilecek bu ne saçmalık arkadaş. program vermiyorlarsa eğer başlatmayın o zaman. yok efendim sırada başka insanlar varmış. biraz pişman oldum o yüzden siz siz olun, daima güler yüzlü çalışanların olduğu yere gidin. pozitif enerji şart çünkü. salon ne kadar büyük olursa olsun hizmet konusunda ilk günden sınıfta kaldılar maalesef. çalışanlarına bi çeki düzen verilmeli bence, yoksa çok müşteri kaybederler. hatta gelmesi gereken müşteriden daha çoğunu kaçırıyorlardır 3-5'in hesabını yaptıkları için.
 • gitmemeniz için onlarca sebebe sahip spor salonu.

  öncelikle civarındaki diğer salonlarla karşılaştırmaya girdiğinizde başvurmanız gereken ilk yer olarak gözükebilir çünkü amaçları bu. geniş alan, temiz görünüm, çok güvenlikli olduğunu göstermeye çalışan girişteki kamera ekranı ve onlarca spor eşyası ve takviyesine sahip vitrin vs.

  ancak 3 ay denedikten sonra aslında tamamen içi boş ve para tuzaklarıyla dolu olduğunu fark edersiniz. bir spor salonunda en fazla tüketilen şey nedir? oksijen ve su. size verilen kartla birlikte 30 lira kartınıza yüklemenizin zorunlu olduğunu söylerler -ki harcamak istemediğin bir parayı neden karta yüklemek zorundasın, bunun tek bir açıklaması var- ve içeriye su getirmene izin verilmez. yahu ben spor yaparken deli gibi terleyen bir insanım senin buz gibi suyunu içmek zorunda mıyım terli terli? belki senin suyuna para vermek istemiyorum, su getirememek nedir ya bir salona? utanmasalar oksijeni bile parayla kiralayacaklar.

  program oluşturma mantıkları da tamamen takipsizlik içeren bir kombinasyona dayalı. sizin gelişiminizi pek bilmeyen, neyi ne kadar takip ettiğinizin farkında olmayan hocalar tarafından matematik problemi gibi program yazarlar. tüm personeli gibi hocaların da sürekli değişmesi dolayısıyla zaten sizi takip edebilecek kimse yoktur. bırakın 1 yıllık gelişimi, bir aylık gelişiminizi ve bunun üzerine kurmaları gereken programınızı bile takip edemeyecek kadar eksikler.

  bir spor salonunda insanın kendini iyi hissetmesi çok önemli bir şey. özellikle gördüğünüz ilk izlenim çok önemli. salona her girdiğinizde girişte asık suratla oturan iki ya da bir kişi zoraki olarak ya "hoş geldiniz" der ya da demez ama dememesi daha mı iyidir bilinmez. öyle bir tavırları var ki genel olarak sanki sizi istemiyorlar gibidirler. "niye geldin" bakışı atarlar. çünkü onlara göre geliyorsanız sanki aylık ücretleri düşükmüş gibi ekstra para yatırabileceğiniz derslere girmeniz lazım ya da haftada max. 2 kere gelmeniz lazım. hele bir 4 yapın o haftalık ziyaretinizi resmen hakaret etmişsiniz gibi davranırlar. ama zaten haftada spor yapmanız gereken gün sayısı en az 4 en fazla 5'tir genelde. zaten bu çalışanlar 1-2 aylık süreçlerde sürekli değişiyor. sebebini çok düşündüm sadece tek bir açıklama bulabildim. neden 2 ay diye.

  para hırsları o kadar ki ellerinde tutmaları gereken senelik üyelere gülümsedikleri tek an sözleşmeyi yeniledikleri andır. yeni sözleşme yaparak üyeliğinizi uzatacaksanız sizden iyisi yoktur, senenin diğer tüm günleri o asık suratları çekmek zorundasınız.

  her yerde kameraları vardır ancak eşyalarınızı sürekli kollamanız gerekir. kalabalık olduğu için eldivendir, mp3çalardır, kulaklıktır, hiçbir şey bırakamazsınız çünkü eğer ki kaybolursa size yardım etmek için hiçbir şey yapmazlar. madem görüntüye bile bakmaktan acizsin o kameraların orada işi ne?

  her spor salonunun kendi kültürü vardır ancak su getirmek yasakken soyunma salonunun yanındaki buharlı odanın buharı açık olduğu her an içeriye kasvetli bir hava verir. bu hava içerisinde ne hikmetse ton balığı yiyip bütün odayı kokutan hocalarına soyunma odasında balık yemek yasak değildir.

  anlamadığım bir şekilde sürekli halka yemek verirler. yemek vereceğine asıl işiniz olan spor salonu işletmeciliğini yapsa yetecektir aslında.

  her anlamıyla fiyasko olan bu salona gitmemenizi şiddetle tavsiye ederim. 2 yıl boyunca kendimi motive ede ede, zorlayarak gittiğim bu spor salonuna bulacağınız ilk en iyi alternatif buradan kat be kat iyi hizmet sağlayıp kişisel gelişiminize daha olumlu yönde katkı sağlayacaktır.