• hastalık romantizmi film furyasından bir örnek.

fault in our stars olsun me before you olsun, bu vıcık vıcık ölüm döşeği aşkı nereden peydah oldu anlamıyorum.

--- spoiler ---

ameliyattan yeni çıkan, ağzından bilmemneresine kadar boru uzanan hastayı sevgilisi ile vedalaştırıp hüngür hüngür ağlatmak gibi saçmalıkları içinde barındırıyor.

--- spoiler ---
  • gece gece tüm moralimin ırzına geçmiş film. bazen o kadar ufak hesapların peşinden koşuyoruz ki resmin genelini gözden kaçırıyoruz. ne olursa olsun hepimiz öleceğiz lan neyin sahiplenmesi bu dünyayı bu kadar? tadını çıkarın, çıkaralım.
  • her seferinde şöyle filmleri izlememeye dair kendime söz veriyorum ve her seferinde cayıyorum sözümden. sonuç; salya, sümük, kan, ter, gözyaşı. günlük hayatta en son ne zaman ağladığımı anımsamama rağmen filmlerde/dizilerde makaraları koyveriyorum resmen. ağlatacağını bile bile izlemek bir mazoşizm örneği midir bilemedim.

tanım; ana karakterlerini insanın elinden hiçbir şey gelmeyen yegâne şeyle, sağlıkla sınayan standart romantik amerikan filmidir.
  • --- spoiler ---

bunu izliyorsan,

ve yapabiliyorsan

dokun o adama.

hayat, bir saniye harcamak için bile kısa.

--- spoiler ---

izlediğim çoğu film, okuduğum pek çok kitap hep aynı noktaya işaret ediyor: ertelememek.
    evren simülasyonu sürekli mesaj gönderiyor. vakit kaybetme, vakit kaybetme…
  • vizyona girmesini sabırsızlıkla beklediğim film. izlerken ne kadar sakin kalabilirim bilmiyorum ancak kistik fibrozisten muzdarip bir birey olarak sinemada ve edebiyatta (filmin kendisi aynı zamanda bir roman uyarlamasıdır) nasıl anlatıldığı ilgimi çekiyor. daha öncesinden jack and jill vs world ü ve halam geldi gibi filmleri izledim. sick: the life & death of bob flanagan, supermasochist i ise izlemeye cesaret bile edemedim açıkçası .
  • stella ve will ikinizi de o kadar sevdim ki. hele poo öyle tatlısınız ki.

filmi izlerken arada sigara içtim diye kendimi çok kötü hissettim. nefesimizin kıymetini bilelim. filmde dediği gibi her nefes bize verilen bir emanet.
  • başroldeki kızın aslında erçek bir karakter olması * ve ölümünün ardından filmin gösterime girmesi beni bir hayli yaraladı. claire bu filmi izleseydi eminim çok sevinirdi.
  • cole sprouse ve haley lu richardson’un başrolü paylaştığı duygusal film. 2019 başlarında gösterime çıkmıştı, yeni izleyebildim. fragmanında vaad ettiği duyguları aynen yaşattı. emeği geçenlerin eline sağlık. gece gece ağlattı. böyle filmlerin hastasıyız.

ve son olarak:
    “... but ı never understood the importance of touch. his touch. until ı couldn’t have it. so if you’re watching this, and you’re able, touch him. touch her. life’s too short to waste a second.”

edit:
    --- spoiler ---
    will stella'ya suni tenefüs yaptıktan sonra öldü sandım, napıyorsunuz yahu aklım çıktı.
    --- spoiler ---
  • insanın ruhuna dokunan, harika repliklere ve soundtrack parçalarına sahip film.

bazı replikler film genelinde çok güzeldi, gif formatında yükleyecektim fakat olmadı.
    --- spoiler ---

+tek bir hayat var
    farkında olmadan bitecek

+ödünç alınmış havayı soluyoruz.
    tadını çıkar.

+ruh, zaman kalmadığını bilir.
    --- spoiler ---

filmde çalan bazı parçalar;
    caravan palace-aftermath
    m83- wait
    change pena- up up away
    birdy the district sleeps alone tonight
  • --- spoiler ---
    ‘we need that touch from the one we love, almost as much as we need air to breathe. but i never understood the importance of touch. his touch. until i couldn't have it. so if you're watching this, and you're able, touch him. touch her. life's too short to waste a second.’
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap