şükela:  tümü | bugün
 • biara kasedini ele geçirmiştim. (bkz: tesla) nın baya güsel bi konser kaydı..
  we can work it out..
 • paradise ve lovesong'ın bulunduu ortaokul- lise yıllarında liseli aşık triplerindeyken sürekli dinlenilen hala da duyulunca bi garip olunan tesla albümü
 • bu albümde paradise ve lovesongın akustik versiyonları bulunur, aslında o şarkıların orjinalleri adını bilmediğim başka bir tesla albümündedir..
 • tesla uyelerinin bu kaydi yapmadan once hic akustik enstruman calmami$ olduklari gibi bir rivayet de mevcuttur.
 • tesla'nin albumlerini dinlemi$ olanlar, zamaninin en saglam gitar duo'larindan biri olan tommy skeoch ve frank hannon'un albumlerde oldukca yuklu bir distortion sound'u kullandiklarini, overdub'larda da gitar uzerine gitar yaydiklarini farketmi$lerdir. i$te bu adamlar gel zaman git zaman bu i$ten fena halde baymi$ ve $arkilarini akustik calmak istemi$tir. bunun uzerine muhtelif yerlerde 5-6 tane $ov yapmi$lardir. nerede ise tamami (lovesong'un son solosu haric) akustik olan konserde, harika giri$ parcalari comin' atcha live ile grateful dead $arkisi truckin' beraber calinip girilir. solist jeff keith vokallerde genelde ba$arilidir bir kac sicma ve mothers little helper'da sozlerin bir kismini unutmasi di$inda. frank hannon (hani robert plant'e benzeyen sari$in genc) tam bir akustik hayvandir, zaten yaptigi hareketler izlendiginde daha onceden bir kac kez akustik gitar calmi$ligi ara sira belli olur. the beatles hit'i we can work it out, lodi ve signs da konserlerde caldiklari cover'lardan bir kacidir. bass gitarist brian wheat, paradise'in akustik yorumunda piyano ba$inda dokturmektedir. car car elektro gitarli versiyonuna kar$ilik daha kovboy bravado sound'lu akustik modern day cowboy albumun en iyi sololarindan birine sahiptir (giri$indeki "surprise" atraksiyonuna dikkat). hayvan ibn-ul hayvan tommy skeoch'un "i like to cut the balls of the long haired hippies and tie them up to a tree" dizeli tommy's down home ve frank hannon'un ders verdigi "lovesong" ile $aheser bir albumdur. troy luccketta(davul), konserde pek de yorulmami$tir zannimca. fakat tum bu $arkilar arasinda neredeyse arpeje bogduklari bir before my eyes vardir ki, tum konser bir yana, o bir yanadir.
  yine belirtmek gerekir, albumu tum zamanlarin en iyi 10 konser albumunden biri olabilecek kalitededir.
 • gitariste zorla - büyük ihtimalle sırf eğlenmek için - hippy karşıtı tommy's down home adlı bir parça söylettikleri konser albümü.
 • ccr, beatles, rolling stones, john fogerty, bob dylan gibi isimlere ve gruplara saygı duruşunda bulunan tertemiz ve güzel gitar tonlarıyla dolu bir albüm.
 • otuz milyon unplugged yapan mtv bir five man acoustical jam ortaya çıkaramamıştır. on numaradır.
 • album, 2 temmuz 1990 tarihinde trocadero, philadelphia'da kayda alınmış ve geffen records etiketiyle kasım ayında piyasaya sürülmüştür. uzun yola cikıldiginda dinlenilir ve muthis keyif alınır.
 • şu anda neysek o olmamızın en önemli sebeplerinden bir diğeri. frankle tommy bir yardırıyorlardı ki sormayın.

  ayrıca (bkz: hbb iyi tv)