şükela:  tümü | bugün
 • freddy isimli pizzacıda gece bekçisi olarak beş gece geçirttiren korku oyunu.
 • oldukça basit ve ürkütücü indie korku oyunu. oyunda isminden de anlaşıldığı üzere freddy's isimli pizzacıda beş gece geçiren bir güvenlik görevlisini yönetiyorsunuz. oyunun amacı beş geceyi sağ salim atlatmak ve bunu yapmak pek kolay değil çünkü geceleri kalkıp yürüyen maskot animatronik robotlar mevcut mekanda ve bunların nerede olduğunu kontrol edebilmek için kameraları kullanmanız, ışıkları ve kapıları açıp kapatmanız gerekiyor. ancak her gece kullanabileceğiniz belirli bir enerji gücünüz var ve bu işlemlerin hepsi bu enerjiden yiyor. enerji sıfıra düşerse de kameralar devredışı kalıyor, ışıklar sönüyor ve kapılar açılıyor, böylece katil robotlara bir güzel yem oluyorsunuz.

  eğer kapıları en başından kapalı tutar kameralarla hiç uğraşmam derseniz güç daha gecenin ortasına gelmeden bitiyor ve sizi lime lime ediyorlar.

  eğer hiçbiriyle uğraşmam, sadece kameralara bakarım derseniz açık kapılardan içeri giriyor ve zıplatıcı bir efektle burnunuzun dibinde bitiverip sizi lime lime ediyorlar.

  eğer ışıkları kapalı tutarım derseniz bu sefer psikopat gibi karanlıktan size sırıtarak bakan bir robot görüyorsunuz, sonra gelip sizi gene lime lime ediyorlar.

  bu kadar basit bir konu, oldukça basit bir işleyiş ve grafikler ile ancak bu kadar sinir bozucu ve korkutucu bir şekilde işlenebilirdi. yapan arkadaş çok başarılı kanımca.
 • hakkında şarkı bile yazılmıştır:
  http://www.youtube.com/watch?v=l18a5botlze
 • oyunda bir güvenlik görevlisiyiz ve bir odada oturuyoruz haraket edemiyoruz ama ışıkları ve kapıları açıp kapatabiliyoruz.bir enerjimiz var ve bu kapıları falan yada lambaları açınca enerjimiz daha hızlı azalıyor.oyunda 4 animatronik var :
  freddy : ayı
  chica : ördek
  bonnie: tavşan
  foxy: tilki
  bunlar bizi 12.00 dan 06.00 a kadar öldürmeye çalısıyor.ve bizde bu 6 saat içerisinde o robotların bizim yanımıza gelmemelerini sağlamaya çalışıyoruz.onların nerde olduğunu görmek için kameraları kullanıyoruz ve onları izliyoruz oyunun adına bakarsanız five nights at freddy's (freddyle 5 gece) geçiriyorsunuz.bu gecelere ek olarak bide bonus gece var yani 6. gece.bu 6. gecede çoğu zaman oyunun en güçlü karakteri olan golden freddy çıkıyor.bu animatronik kapıları kapatsanız bile kapıların içinden geçebiliyor ve size saldırdığı zaman etrafta ''ıt's me'' yazıları cıkıyor ve oyun çöküyor.enerjiniz tamamen biterse kapılar açılıyor ve animatroniklerle baş başa kalıyorsunuz ve sizi yiyiyorlar oyunun mantığu bu.
 • youtube'dan izlemesi daha keyifli olan oyun. oynamaya götüm yemiyor ve asla yemeyecek de.
 • serinin yapımcısı scott cawthon, bir yıl içerisinde, kendisine büyük bir ün ve para getiren ilk oyunda ufak değişiklikler yaparak 3 devam oyunu daha çıkarmıştır. 3. oyunun haberi çıkana kadar genel olarak desteklenen biriydi ama şimdi 4 de çıktığı için epey olumsuz tepki aldı doğal olarak.

  şurada olayın tek bir yönüne ''insanlar başarıyı/başarılı insanları sevmez'' odaklanarak kendini haklı çıkartmaya çalışmış.

  honest trailers ekibinin şu şu ve şu videolarını izleseydi insanların neden kızdığını anlardı. ki anlıyor ama işine gelmiyor bence.

  klasik amerikan kafası ''başarıyı buldum, oyunu gerçek anlamda geliştirmekle uğraşmam nasılsa alan çok, kim ne derse desin para kesilene kadar sömüreceğim bu olayı ehe ehe'' aferin scott.
 • 4. ve son serisi çıkan tuhaf korku oyunu.

  oyunun mobil versiyonunu oynayıp inceleme fırsatı buldum beğendiğimi söyleyebilirim lakin oyunda belli başlı bir amaç yok. sadece saat geçiyor, ne zaman geleceği belli olmayan oyuncaklarımız var, bir anda karşımıza çıkıp bizi korkutabiliyorlar, olay da bundan ibaret.

  https://youtu.be/mn7x5sh8jp0
 • five nights at freddy's sister location ile dönüş yapan korku oyunu serisi. başlangıç gününden beri geldiği nokta inanılmaz. aradaki birkaç oyun pek beğenilmese de sister location oynanış ve içerik olarak diğerlerinden çok daha farklı ve zengin olmuş.

  bir de üstüne üstlük çok basit bir şekilde kalkıp seni görünce öldüren katil robotlar konseptinden öyle bir ilerledi ki oyun şu anda hikaye bazında, kitabı bile çıktı. topluluk da hikayenin üzerine fazlasıyla düşünce oldukça geniş bir hikayesi olan bir franchise haline geldi fnaf iki senede.
 • (bkz: #66675215)