• satranç hobisi olan şahsımın ilgisini çekmiş marka.

"five pawns" türkçe "beş piyon demek". ayrıca yukarıdaki arkadaş bir modelin adının "castle long" olduğunu yazmış. bu terim de "uzun taraftan rok yapmak" demek.

sitelerine girdim diğer modellere bakmak için. adamlar cidden satranç sevdalısı. bazı modeller :

magnus : dünya şampiyonu magnus carlsen
    elo : satranç kabiliyetini ölçen reyting sistemi
    bowden's mate : bowden matı
    gambit : satrançta açılışta yapılan piyon fedası
    grandmaster : satranç büyükustalarına "grandmaster" denilir.
    lasker's rule : eski dünya şampiyonlarından emmanuel lasker
    kingside : tahtanın şahtan taraf olan yanı bu şekilde isimlendirilir.
    queenside : tahtanın vezirden taraf olan yanı bu şekilde isimlendirilir.
  • turkiye'deki klonu icin owl vape
  • içeninin aklını bile kaybedebileceği derecede lezzetli likitler üretebilen elektronik sigara likit tedarikçisi. ayrıyeten elektronik sigara da üretirler ama cihazlarını henüz deneme fırsatım olmadı. ürünlerinin fiyatları bakımından bu işin apple'ı olduğu rahatlıkla söylenebilir. ama bunların ürettiği zımbırtıları içen artık sigara içmez. bir başka deyişle elektronik sigara işinin marihuanasını keşfedip üreten marka da diyebiliriz.
  • web sitesinden türkiye'ye gönderim yapıyor. üzerine de gift yazıyorlar ve gümrüğe takılmıyor.
    iki şişe castle long siparişi verdim. 10 günü bulmadam usps ile evime kadar geldi. yanına bir de grandmaster tester'ı koymuşlar. castle long'lar fevkalbeşer ama grandmaster pek benlik değil. yine de yoklukta gider. ve tester şişesi pek sevimli.
  • tanımı ve tadı mümkün olmayan bir e-sigara likit markası. denemeniz lazım. "castle long" içen bir daha diğer likitlere bakmaz. ikinci favorim ise "gambit".
  • 30ml şişesi 27.5 dolar olan e-likit markası.

(bkz: oha)
  • grandmaster çeşitlerinde lor'an firmasının banana cream aromasını kullandığını yakaladığım başarılı likit firması.
  • "5 piyon" demektir. *
  • kanaatimce en leziz ürününün black flag risen aromalısı olduğu efsane e-sigara likit üreticisi firma.
  • bowden's mate modeli nefis olan, muhtemelen vaporizer aleminin en kalifiye likit markası. california çıkışlıdır. ürünleri yüksek wattlı cihazlarla oda kokusu olarak da kullanılabilir.*
hesabın var mı? giriş yap