şükela:  tümü | bugün
  • bugün iphone batarya değişimi için hizmet aldığım internet sitesi. telefonla arayıp randevu aldım, evime gelip iphone bataryamı adresimde değiştirdiler. bütün işlemleri gözümle de gördüm. ben an itibari ile memnunum. güzel bir sistem kurmuşlar tavsiye ederim ankaradaki yazarlara.
  • eli azıcık alet tutan bir insanın evinde yapabileceği, çok standart bir iki işlem dışında çok işe yaramıyor verdikleri hizmet. ben bir ayfoğn verdim, pil değişimi yapıldı... çok memnun değilim. bu işler mühendis değil tekniker işi. çocuklar okumuş belli ama çekirdekten yetişme insan gerek. zamanla öğrenirler.
  • tavsiye ile kırık ekranımı yapıştırtmak ve batarya değiştirmek için kullandığım henüz bebek olan telefon hizmeti servisi. internet sitesi üzerinden talebimi iletip numaramı bıraktım. sonrasında beni arayıp bir kargo referans numarası verdiler ben de gönderdim telefonu. (ankara dışında yerinde hizmet servisi veremiyorlar henüz.) iyi kısmı şu, yeni bataryam gayet iyi durumda, fiyatı şişirmek için gereksiz tamirat ücreti eklememişler bu da artı bir durum. ödemeyi de online üzerinden ya da havale ile yapabiliyorsunuz. genel olarak memnun kaldım fakat detaylı anlatmak istedim;
    1. ürün kargosu ve fatura ayrı ayrı gönderiliyor. faturalar cuma kesilip gönderiliyor. ürünler 1 gün içerisinde tamir edilip kargoya veriliyor. batarya değişiminde 1 günden biraz fazla olabilir batarya ömrünü kontrol ediyorlarmış
    2. kargo paketi çok sağlam. telefonunuza zarar gelme ihtimali yok kesinlikle.
    3. ürün tamir edildikten sonra kargoya verildiğinde mail ile ya da mesaj ile bilgilendirme güzel olurdu. öyle bir hizmetleri henüz yok. fakat siz ararsanız her şekilde yardımcı oluyorlar.
    3. bu en rahatsız olduğum kısım; telefonum açıkken kargolamışlar. telefonu sıfırlayıp göndermiştim fakat ipad ile bağlı çalışmaya devam ettiği için telefon her türlü bilgimi silememiş olabilirim. bu nedenle telefonun açık kalması ve bu şekilde kargolanması rahatsız edici bir durumdu kendilerine de ilettim zaten.

bunların dışında genel tamir hizmetlerinden memnun kaldım. her şeyin fiyatının belli olması da güzel, böylece insanlar bütçelerini ayarlayabiliyor. daha önce de çeşitli tamir denemelerinde bulunmuştum farklı yerlerde fakat yarım yamalak saçma tamirler yapılmıştı ve telefon her seferinde daha kötü oldu. telefonla ilgili şikayetlerimin tamamı çözüldü ve oldukça iyi durumda şu an ama ankara'da olduğum süreç içerisinde kullanmayı tercih ederim fixplan'ı muhtemelen. başka bir yeri de kullanmam hizmetleri bu şekilde devam ederse.
  • ankara`da yaşıyorsanız gelip bulunduğunuz yerde yapıyorlar. teknik sorumlu yanlış hatırlamıyorsam adı kerem. arkadaş çok ilgili telefonu yaparken ne sorarsanız üşenmeden cevaplıyor. samsung galaxy s8 telefonumun ekranını yarım saat içinde değiştirip teslim etti. mis gibi işçilik.
    ertesi gün hoparlörün çalışmadığı farkettim aradım, geldi kontrol ettiler. ancak ekran değişiminden önce hoparlör testi yapmadıkları için düşmeden kaynaklı mı yoksa ekran değişimi sırasındaki bir sorun mu şüphe oluştu, ancak fixplan hiç terettüd etmeden bizim hatamız sayalım, kontrol etmemiz gerekirdi dedi ve hiç sorun çıkartmadan hoparlör değişimini de yaptılar.

rastgele bir telefoncuda değilde fixplan'da işimi çözdürdüğüm için pek memnun kaldım. ayrıca 1 yıl da garanti veriyorlar. üç kuruş fazla veririm ve işini fixplan gibi bilen ve dürüst bir firmaya yaptırım diyorsanız kesinlikle deneyin. yok benim param çok, risk almayı seviyorum, gideyim de köşedeki telefoncuda yaptırayım, parça mı çalarmış, başka bir şey mi yaparmış umrumda değil diyorsanız bulaşmayın.
  • iphone telefonun pilini değiştirdiler. %80 lere düşmüştü.
    pil ömrü sekmesinde rakam çıkmaz oldu.
    bir kaç güne çıkar dediler.
    çıkmadı...
    sonra dediler ki bir daha değiştirelim.
    değiştirdiler.
    yine çıkmadı. sonra dediler ki zaten çıkmaz bu rakam.
    peki ama pil performansı da hiç iyi olmadı.
    söyledim; yine değiştirdiler.
    yine iyi olmadı.
    chip arızası var dediler.
    orijinal pili geri takın rica ediyorum dedim. para iadesi yapalım pil de sizde kalsın dediler.
    yaptılar.

ben de telefonu letgo’ya koydum, soran bile yok.
    gittim yeni telefon aldım. bunu da dolabın birine attım.

aylar sonra müşteri çıktı. çıkarttım telefonu ama telefon bildiğin açılmıyor.
    taktıkları pil aleni “ölü”
    sonrasında fark ettim ki bu açılma kapanmalar sırasında oluşmuş ve ekranın sol alt köşesinde daha önce olmayan bir çatlak var.

üstünden çok zaman geçtiği için diyecek bir şey yok. ben de ıspat edemem elbette ama onlar da edemez sanırım.

yıl sonra gelen edit :

gün sonunda pil markalarını değiştirmişler. bu sene aynı telefona aynı yerden hem pil taktırdım, hem de pil takıldıktan sonra yaşanan bir kaza sonrası kırılan camı değiştirttim.

bu pil konusu çözülmüş, pil sağlığı vb çalışıyor. performansı güzel. camı da değiştirdiler pandemi indirimi ile makul bir fiyata, istediğim adreste işlem yapıldı.

her şey bir yana, vermiş oldukları garantinin arkasında duruyorlar.
  • ankara için süper bir hizmet. özellikle kerem bey müşterilerle ile çok ilgili. herkese tavsiye ederim.
  • google yorumları son derece olumlu. arada rakip firmalar karalamayı ihmal etmiyor doğal olarak. meyve veren ağaç misali... neyse, ankara'da olanlar için bulunmaz nimet bence, merdiven altı servislerin dehlizlerinde kaybolmaya gerek yok. umarım en kısa sürede iphone hafıza artırma işine tekrar başlarlar.
  • kasaba kurnazı firma. kredi kartı ile ödemek istediğinizde %18 kdv bedelini size yansıtacağını ancak nakit öderseniz yansıtmayacaklarını söylerler. birde utanmadan biz de ödüyoruz diyorlar.
  • ankarada ekran değişimi için "fixplan yerinde tamir hizmeti" aldığım firma.
    ekran kırıldı diye aradıktan 2 saat sonra geldiler taktılar saolsunlar. daha sonra:

telefonun ekranını 3 kere değiştirdiler, telefonun gps i bozuldu orjinal diye taktıkları batarya çakmaymış, yedek telefon olarak verdiğim ekranı transfer ettirdiğim telefonun mikrofonunu hoparlörünü bozdular. asıl kırık olan telefonun da basebandını bozdular şebekeyi göremez oldu.

sonuç olarak hem ekrana daha çok para verdim hem karantinada 3 4 kere ofislerine gitmek zorunda kaldım hem de iki telefonumu birden kullanılmaz hale getirdiler sonuç olarak gidip kendime yeni bir telefon aldım.

hizmet almayı düşünen arkadaşlar kararlarını kendileri versinler. bence gidip mahalledeki uydu tamircisine versinler en azından kullanılmaz hale getirmez telefonu ve paranız da cebinize kalır..