• 2 ay once internet uzerinden aldigim prima 208 li bebek bezi 100 tl den 134 tl ye yukselmis.

kimse bana daha korkutucu bir zam(an) gosteremez.
  • amerika’ya olan uçak biletleri
  • peynir.

yalnız yaşadığım ve sadece hafta sonları kahvaltı yaptığım için peyniri açıktan hep 5 liralık alırım. yıl başında 5 liraya aldığım peynir beni ve kedimi hafta sonu idare eder, hatta hafta içine artardı. şimdi aynı boyutta peynir, 9,5 tl oldu.
  • direk dolara bağlı şeylerden örnek vermek gerekirse.

(bkz: demir)
    (bkz: tuvalet kağıdı) (ana maddesi selüloz dolarla ithal edilir)
  • elektrik
    tek kişi yaşıyorum. tv izlemem. tek bir odanın ışığı yanar. bilgisayarda takılırım. orta boy bir buzdolabım var. çamaşır ve bulaşık makinesi 2 haftada bir çalışır. (anca birikiyor). akşam 2 saat klima açarım o da çok sıcaklarda, bir de sabah duş alırken kombi elektrik harcar.
    sabah 7'de evden çıkar akşam 7'de eve gelirim. haftada 72 saat bu saydıklarımdan sadece buzdolabı çalışır sizin anlayacağınız.
    bu ayki elektrik faturam ne kadar geldi peki. 85 tl. evet 85.
    kriz yok soygun var.
  • arçelik telwe kahve makinası 590 tl den 850 tl ' ye çıkmış bir ay içerisinde.
  • https://www.arcelik.com.tr/…6588-i-bulasik-makinesi bu ürün bayramdan önce 2.300 tl idi.
  • insani hayattan sogutan urunlerdir. kurukahveci mehmet efendi 5,45 olmus.
  • 2006 2007 de 6 kilo antrikotu metrogrossmarketten 80 liraya alıyordum, şu anda 500 lira
  • arabalar kadar araba parçaları da artıyor gençler aman arabanızı bozmayın.

2 ay önce 150tlye aldığım ateşleme bobinleri 200tl
    10 ay önce 250tlye aldığım yaylar 330tl
    6 ay önce 600tl olan baskı balata 850tl
    tam 1 yıl 3 gün önce bosch 60 ah akü 220tl ye almışım şuan 350tl

yılbaşında 3600e aldığım tv 5000tl.
    nisanda 4900e aldığım koltuk takımı 6000tl.

kısacası hangi sektöre bakarsak bakalım boku yemişiz.
hesabın var mı? giriş yap