şükela:  tümü | bugün
  • cinsiyetçi ve sömürü amacı taşıyan ilandır. olay burada anlatılmış.
  • self-defence de sınır tanımamak.
  • hukuk bürolarında dönen hukuksuzluğu, örneğin avukatlara eşek gibi fazla mesai yaptırıldığını, çalışanların resmi tatillerde dahi s.ke s.ke büroya getirtildiğini ve hiçbir ek ücret verilmediğini bilen biri için şaşırtmayandır. biz yine de yazalım.

(bkz: ayrımcılık yasağı)
    (bkz: cinsiyetçilik)
    (bkz: iş kanunu)
  • hiç fiziği düzgün ve cop gibi erkek stajyer ilanı olmadığı için on binler işsiz...
  • (bkz: erkek yargı)
  • samimi bir ilandır. bu cinsiyetçilik şikayetleri beni iyice rahatsız etmeye başladı. erkekler olarak ikna yeteneği gerektiren avukatlık, pazarlama gibi mesleklerde erkeklere nazaran güzel kadınlar karşısında daha savunmasız olduğumuzu kabul edip, önce bunu çözelim, sonra cinsiyetçilik kısmına geliriz. iş hayatı bu, ne sandınız, birilerini ikna etmesi gereken mesleklere güzel kızları değil de bıyıklı, göbekli mahmutları mı seçeceklerdi?
  • erkek yoğunluklu memur bulunan icra dairesi, tapu müdürlüğü gibi devlet dairelerinde erkek avukatların kavga dövüş halledemedikleri bir takım işleri alımlı, dekolteli kadın avukatların şıp diye halledebildiklerini gördüğüm için düzgün fizikli kadın stajyer avukat aranmasını pek yadırgamadım.

tabi bunun ilana yazmak yerine, cv fotoğraflarına yahut bizzat gelen adaylara bakmak şeklinde yapılması doğru olur. özetle şahsi kanaatim; kendince fikirlerle düzgün fizikli stajyer arayabilirsin belki ama bunu ayı gibi ilana yazmana gerenk yoktu.
  • tüm herşey kadın üzerine ve sex üzerine sunulurken avukat adaylarıda nasibini almış
  • beni hüzünlendiren ilandır.

istanbul barosuna ilan vermiş, ulaşımımın kolay olduğu her büroya cv gönderiyorum ama çok azı geri dönüyor. görüştüklerim içinde de genelde doğru düzgün bir teklif alamıyorum. meğer hepsinin sebebi bu fiziği düzgün bayan stajyerlermiş. şimdi çaktım mevzuyu.