şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: fkb)
  yaşlanmışız anasını satıyım.
 • türkiye'de asla değer görmeyen ve siyasal islam özelinde olmayıp geçmiş iktidarların sadece biri hariç* hepsinde de göz ardı edilen bilimsel dallar.
 • dünyada para getiren 3 temel disiplindir. farkında olan ülkelerde zengindir.

  edit: gelen bir mesaj, ufkunuz açılacak aynı anda çağ atlayacaksınız.
  -------
  farkında olan ülkelerde zengindir derken ? farkında olan ülkeler de zengindir mi demek istiyorsun ?

  sen kafana göre yaz baba biz senin yazdıkların arasından ne anlatmak istediğini anlarız. yorma kendini. bir de/da ayrı mıydı bitişik miydi diye. sen asıl önemli olanı yaz, biz anlarız
  --------
  bir cümlede anlatılabilecek bir durum için satırlarca diken. onu da yanlış yazmış heyecanla:) fizik-kimya-biyoloji size bunu yapmaz işte. doğa bilimlerinde diken varsa gerçektir. ruhunuzu acıtmaz. kurallarını insan koymaz, kuralını doğa koyar, insan keşfeder. pozitif bilimler candır.
 • çevrede olan biteni anlamak için asgari temel düzeyde bilinmesi gereken bilim dalları.
 • lisede zevkini çıkararak dinlediğim dersler bütünü. bir kere bile sıkılma gelmez mi insana. hele de lisenin son iki senesinde bulunan konular ne kadar daha komplike dursa da evrenin ve yaşamın yapısı hakkında insanı daha çok aydınlattığı için daha bir ilgi çekiciydi. pillerin yapısından tut gözlüğün nasıl odaklandığına; kalbin kendi içindeki kanla nasıl direk beslenmediğinden tut bir ağacın içinde neler olup bittiğine; atomun kuarklarından tut galaksilere kadar öğrenciyi hayatın içine dokunan birçok konuda aydınlatır bu üçlü. keşke sınav sistemi biraz daha farklı olsa da sistem şu anki uygarlığın temellerini oluşturan bu dersleri öğrencilere daha şevkle öğrenecekleri bir şekilde anlatabilse.

  maalesef şu anki öğrenciler palme'de yoksa boşver, çıkmaz kafasında.
 • lisede istisnasız her sınavında kopya çektiğim üçlü.