şükela:  tümü | bugün
  • yapamayan (sözde) sayısalcıdır. kimya, biyoloji ve geometri yapabilip, matematik ve fizikte baltayı taşa vuran bu liseli ergenler, ilerde mühendis ya da doktor olma hayalleri kurarlar. bazıları da sırf kızları etkilemek için sayısal seçip, penislere yan basınca sözele geçerler. ayrıca emin olun kızların umrunda bile değil böyle şeyler. tamam sevişme esnasında ortaya bir hareket problemi çıkabilir, verilenler arasında trenin boyu, tünelin boyu, varış zamanı olup trenin hızı istenebilir. ama ordaki sayısal değerler değil, posta sayısı önemlidir sevişecek olan kız için.

fizik/matematik yapamayan/sevmeyen sayısal öğrencileri...bırakın kardeşim bu işleri.
  • lisede bir nebze bendim bu, hatta bir fizik sinavindan 100 uzerinden 0.8 almistim.
    sonra lise bitti alakasiz bir bolume girdim olmadi sevmedim, ve bolumu 2. sinifta biraktim, hic plansiz bir sekilde evde oturmaya basladim.
    haftalar sonra surekli oyun oynamaktan sikilip, isikla ilgili merak ettiklerimi ogrenmek icin bir modern fizik kitabi aldim eski okulumun kitapcisindan, daha sonra o kitap cok hosuma gitti ve biraz daha detaya inmek icin quantum mekanigi kitabini aldim.
    ilk basta hic birsey anlamasam da, bana buyu gibi gelen seyleri analitik ve saf mantikla
    cozmesi asiri etkilemisdi, ve bir kac hafta debelenmeden sonra gunde 18 saat ciddi ciddi o kitabi calismaya basladim.

daha sonra o yil ki oss ye girip fizik bolumune yerlesdim, o bolumu birincilikle bitirip yurt disinda alaninda ilk 20 ye giren bir uniye girdim.

yani demem o ki fizik sevmeyen sayisalci yoktur, gerizekali ogretmen vardir. ve en iyi ogretmen de kendinizdir. o yuzden bir konu asiri bayik ve anlamsiz geliyora o hoca kabiliyetsiz demektir, o konuyu tamamen bagimsiz kaynaklardan kendi kendinize calisin, cunku her konu isin icine asiri detayli bir sekilde girince son derece eglenceli bir hale gelir.