• bel fıtığı için şöyle bişeydir:
    üstünüzü çıkarır, pantolununuzu (veya eteğinizi) çatal bölgeniz görünecek şekilde sıyırır ve yüzüstü yatarsınız > her seferinde aynı monotonlukta size ağrılarınızı soran biri belinize hafif ısı veren bir aletle jel sürer (bu esnada kıç bölgesine fazla temas olursa kıllanırsınız) > bu işlem bitince belinizdeki ve kıçınızdaki jeli bir bebeğin altını silermiş edasıyla siler > ardından sorunlu omurlarınızın iki yanına yapıştırılan ikişer adet bantla kaslarınıza elektromanyetik hede hödö verilir (akapunktur etkisi yaratıyormuş) > bu işlem sırasında belinize ekstra ısı uygulanır (sıcak su torbaları veya ufo benzeri bir ısıtıcıyla) > 20-25 dakikalık bu süreçte uyumıycam uyumıycam diye kassanız da mayışır uykuya dalarsınız > ardından makinanın bitiş sesiyle uyanır, üstünüzü başınızı giyinir ve başka bir tarafa geçersiniz > burada uzman kişilerin yardımıyla pilates hareketleri yaparsınız > ardından bu hareketleri evde de yapmanız tembihiyle fizik tedaviyi noktalarsınız > o hareketleri evde yapmazsınız
  • insanın vücuduna elektrik verilen yer
  • işe yarar yaramaz, rahatlatır rahatlatmaz şu an bilemiyorum ancak daha önce hiç tanımadığın ve psikolojisi hakkında bir fikrin olmayan birine boynunu uzatıyorsun, o da filmlerde gördüğümüz 'boyun kırma pozisyonunu' alarak boynunu kütletiyor falan.. adam delirse, boynunu çattt diye kırsa mesela. benim gibi anksiyete sahibi insana hayatının heyecanlarından birini yaşatıyor bu nane.
  • düzenli yapılan her antreman gibi bu kapsamda yapılanlarla da sihirli değnek etkisiyle gelişim gözleniyor.
  • sonunda ağrılara dayanamayıp başvurduğum yöntemdir. öncesinde çevremden çok kişi "yahu fizik tedavi öyle rahatlatıyor ki hiç bitmesin isteyeceksin" gibi övgü dolu cümleler kurunca sevinmiştim ta ki 3 gün öncesi ilk seansıma gidene kadar. 15 dakikada bir makinalar değişiyor değişik akımlar veren zımbırtılar omuzlarıma sırtıma bağlanıyor ve canım yanıyordu. boyundan tedavi aldığım için oturarak fizik tedavi görmekte cabası tabi sırtım tutuluyor o sandalyede efendi!

ayrıca en son bir masaj yapacağız dediler, nasıl sevindim nasıl, ohh dedim rahatlayacağım.ben nereden bileyim kızın kemiklerimi kırmak için yanıma geldiğini. bugün bi'de "sağ tarafa abanma çok acıyor" dememe rağmen inatla o tarafa abanıp iyice sırtımı mahvetti, sırt üstü yatamıyorum artık.

son olarak kalkmadan, yanımdaki hanım teyzemin sırtında 4 tane mosmor halkayı görünce korkmuştum eyvah benimde mi böyle oldu diye ama hayır hiç bir iz yoktu sevinmiştim. ve dün ilk mor halkalarım baş gösterdi. derken bugün vakumları bir kaç cm kaydırmış olacaklar ki sırtımda olimpiyatların logosu var sözlük! ve bu konudaki entrilerden öğrendiğime göre bende mosmor bir hal alacağım hem acı çekiyor hem üzülüyorum hem daha 15 seans bu acıya katlanacağım bari işe yarasa sonunda.
  • zırt pırt makine, alet edavat vs değiştirilen uygulamadır. benim gibi ''geleceğuk - yatacağuk'' zannedenler için sinir bozucudur. bel ağrıları için uygun olmakla beraber, yalnızca fıtık durumlarında değil, fıtık başlangıcı hallerinde de uygulanır. özellikle sırt ağrısı ve buna bağlı kalp sıkışması, taşikardi ve nefes daralması hallerinde bir kaç seansla iyileşme vaadedilir. ya da beni yiyorlar, bilemiyorum. o değil de, az daha ovalasana be hacı dememek için kendimi zor tutuyorum. mazallah işin ucunda elektrik var.
  • çin işkencesinin modernize edilmiş hali, elektrikli işkence yöntemlerinin tedavi uygulamasına çevrilmesidir. sonuçta işe yarıyorsa da çekilecek çile değildir, insana sağlıklı günlerini mumla aratır.

kullanıldığı alanlardan biri de fibromiyalji tedavisidir. hastalığın kendisi de insanı çıldırtmaya yönelik bir tür psikolojik ve fizyolojik işkence olduğu için tedavisiyle çok uyumludurlar.
  • fiziksel tıp ve rehabilitasyon uzmanı doktorlarla fizyoterapistlerin konumlanma mücadelesine sahne olan soğuk savaş platformu.
  • hiçbir yan etkisi ya da zararı olmayan ağrıdan yürüyemeyen hastalara koşma yeteneği verebilen mükemmel bi tedavi yöntemidir şahsen ben de almaktayım. ilk günlerde artan ağrılar her ne kadar gözünüzü korkutsa da neticede iyi bi sonuç elde edersiniz. tamamen vücutta uygulanan bölgedeki rejenerasyonu ve kas kemik sisteminin işlevselliğini artırmak amaçlıdır
  • bazen çile gibidir. boyun , sırt ve belde burdan köye yol olacak adette fıtık mevcuttur. bu durumda özel tedavi uygulanır felç ihtimali vardır. ha keza yanında skolyoz süprizi ile gelir ki o ilerleme yaşını çoktan geçmiş olmama rağmen gayet güzel de ilerlemiştir. yaşın genç olması sebebi ile hastanede teyzelerin habire " yavrım neyin var? " sorusuna maruz kalır, doktoru , hemşiresi vs sizle ilgilenen ne kadar insan varsa " vah vah , tüh tüh pekte gençsin "lerini duyma işkencesini çekersiniz. moralinizi bozmayın daha yeni başlıyor.

çilesi şu ki zaten dayanamadığınız ağrılar için tedaviye başlanır. kremler, ilaçlar vs. fayda ettiği şüpheli.

ilk önce ısı ve elektirik tedavisi başlar. bu ağrılarınızın artmasına sebep olur , ama bir süre sonra geçer.
    ikinci olarak ağrı geçti diye hemen plates topu üstüne atarlar egzersizleri arttırırlar bu ağrılarınızın artmasına sebep olur ama bir süre sonra geçer.
    üçüncü olarak akapuntur başlar ki zannımca en acılısı, eğer kasların hepsi sertleşmiş bir şekilde ise iğneler hasta bölgeye girmez , girince çıkmaz fizyoterapist ile oturur kara kara düşünürsün, bu da ağrılarınızın artmasına sebep olur, bir süre sonra geçeceğinden şüpheliyim ama.

1 haftalık fizik tedavim ile şimdilik bu kadarlık bi çile çektim. kaslar zerre düzelmedi ki mucize bekleme , büyük ihtimal düzelmeyecek demişlerdi. pekte bir realistikler. 1 ay sürücek bu tedavi ve maddi açıdan oluşan masraf paha biçilemez güzellikte.
hesabın var mı? giriş yap