şükela:  tümü | bugün soru sor
 • demokrat parti iktidarindan beri yönetici sınıflar, yani malı mülkü hap yapıp hup yapıp götürenler. modern bilimler karşısında korkuya düştüler. dini dogmalardan kurtulmuş. sosyal bilim öğrenen vatandaşlar, kim olduklarını ve hangi durumda olduklarını farkedip sorgulamaya başladılar. bu düzenin adaletsiz olduğunu bir avuç üç kağıtçının allah deyip, kitap deyip, üretilen değerlerin üstüne oturduğunu gördü. yeni ve daha adil bir düzen sevdasına düştüler.
  bu gerek 'hür teşebbüs mensubu' , gerek toprak ağası sınıfının ödünü patlattı. ayaklarının altından zemin kayıyordu. ve ne yaparlarsa yapsınlar hala kayıyor. onların ayrıcalıklarını , haksız yere avantaya konmalarını kabul edemeyen vatandaşlar ki toplumun %95 gibi kahir ekseriyeti, (büyük çoğunluğu) yeniden akıl olarak köleleştirilmeli idi.
  bunun canlı örneklerinden biri, demokrat partinin kuruluşu sırasında, büyük toprak ağası her zaman mecliste temsil edilen ailelerden biri olan kinyas kartal kendisinden oy isteyen adnan menderes'e oy vermek için köy enstitülerinin kapatılmasını şart koşmasıdır.
  bun dan otuz yıl sonra, 1970'lerde diyarbakır millet vekillerinden kepoğlu, ilçesine lise açılması için çok uğraştığını fakat lisede okuyan ve bitiren gençlerin kendisine saygı göstermediklerinden yakınır. eskiden ağa geldiğinde bütün ilçe ayağa kalkarmış. ama şimdiki gençler ağa mağa dinlemiyor. o geldiği zaman istiflerini bozmuyorlarmış.
  peki karınlarını doyurmak için işgücünü satmak zorunda olanlar, onlar nasıl etkilenmiş. eskiden onlara ekmek veren patronlarının kulu kölesi iken, onları kendilerine velinimet bilirken birden bire değişmişler. karınlarını doyurdukları için patronlara ve allaha şükredecekken, birden bire sendikalar kurup patronların karşısında dikilip, bu verdiğiniz ücret bizim insanca yaşamamıza yetmiyor. ürettiğimiz değerlerden bir kısmını da bize verin demeye başlamışlar.
  işte bu gelişmeler ağa ve patronları çıldırtmış. ülkeyi yönetenler olarak biz nerde hata yaptık demeye başlamışlar.
  aklın yolu bir, bir insanı mankurt yapmanın enkolay yolu onu cahil bırakmaktan geçiyor. düşünemesinler, gerçeği algılamasınlar diye eğitim sistemini akıl ve mantıktan uzak medrese sistemine dönüştürmeye başladılar. adı ister anadolu lisesi olsun, ister boğazici üniversitesi olsun, ister orta doğu teknik üniversitesi olsun başlarına birer medrese hocası vererek zaptı rapt altına almaya çalışıyorlar. bu konuda da epey mesafe kaydettiler.
  hayatın temel bilgisi olan bu günkü insanlık teknoljisinin temel bilimlerinden olan fiziğin ilk kurallarından biri, termo dinamik yasalarına göre hiç bir şey yoktan var olmaz der. der . bu gün bütün eğitim kurumlarının başına fiziğin temel yasasını inkar eden bilimsel düşünceden nasibini almamış kadroları yönetici atayarak geleceğimizi yok ediyoruz.
  dünya yalnız türkiyeden oluşsa mesele yok.medrese eğitimi ile metafizikle idare edebiliriz. ama dünya ölçeğinde uluslar arası rekabet koşullarında kendi felaketimizi hazırlıyoruz. tıp kı bilim ve fenden uzaklaşıp kendini tekrarlayan medrese eğitimini temel alan ecdadımız gibi.
  trajik tarihi bir ders 93 harbi diye bilinen osmanlı rus savaşlarında, dönemin padişahı sancak'ı şerif kaldırır. ve osmanlı mülkünden 500 000 gönüllü savaşa katılır. şehit olmak için çıkılan kutsal savaşta osmanl imparatorluğu yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya gelir. ruslar istanbul'da yeşilköyde ordugah kurarlar. bu saatten sonra osmanlı imparatorluğunun yaşaması avrupalı egemen güçlerin insafına kalmıştır.
  neden kaybettik bilirmisiniz? fizikten yani yaşamın gerçek temellerini oluşturan bilimden uzak kaldığımız için. biz metafizikle (fizik ötesi) oyalanırken elin oğlu fiziğe dayanarak, yeni modern toplar ve ateşli silahlar üretti. allah yoluna cenge giden civanlarımız kırıldı., katledildi. medreselerde öğretilen metafizik, gerçek hayatta hiç bir işimize yaramadı, dersek yalan olur. gene de allah kerimdir. diyerek avunduk.balkanlardan 3 milyon, kaskaslar dan 3 milyon türk ve müslüman vatanlarını kaybedip zorla ve katledilme korkusu altında anadoluya göç ettirildiler.

  günümüz dünyasında rekabet daha acımasız koşullarda, silah teknolojisi bütün insanlığı yok edecek düzeyde.atom bombası dediğin silah bütünüyle fizik temelleri üzerinde üretilen bir silah, metafiziğin atom bombası karşısında hiç bir şansı yok.
  yani metafizikte ısrarlı olmamız, fiziği metafizikle boğmamız bize dünya ölçeğinde hiç bir avantaj sağlamayacak.
  ne kadar kahraman olusak olalım aklımızı başımıza getirmezsek. 93 harbindeki ecdadımız gibi kahramanca şehit olur ama sonuçta diğer milletler karşısında hezimete uğrarız.
  fiziğe karşı çıkma şansımız yok. fizik yasalarından termodinamiğin birinci kuralı enerji yoktan var olmaz, ancak belirli kurallarla birbirine dönüşür. yani hiç bir şey yoktan var olmaz der.fiziğe karşı çıkmak milletin felaketini hazırlamaktır.