şükela:  tümü | bugün soru sor
 • e-kitap buyuk rahatlik. font buyuklugu, isik az ya da kalin kalin ciltleri tasima derdin yok. bilmedigin kelimeler icin farkli dillerde sozluk tek tikla ceviri yapiyor. aninda kitap satin alabiliyorsun. bir kac kitaba ayni anda devam edebiliyorsun, kaldigin yerleri hatirliyor. not alabiliyorsun istedigin kisma. su an icin aliskanliklari olmayabilir ama sonucta ikisi de kitap. kagit kokusu severlerin bir kitaptan nefret edecegini dusunmem.
 • e kitap okuyunca kitap okuyormuş gibi gelmiyor. kolaylık mı kolaylık ucuz mu oldukça. sesli kitaba çevriliyor kaldığın yerden devam falan ama kitap tadı vermiyor
 • e-kitap kitap tadı vermiyor diyenler kitabı içindekiler için mi yoksa fiziki yapısı için mi alıyor? kitap kitaptır, basılmış kitap alanlar katildir. devletlerin acilen kitap basımını durdurmaları ve e-kitap yaygınlaşması için çaba göstermeleri gerekiyor. instagram, facebook, twitter'da, ekşi'de saatlerce takılıp her gün onlarca sayfaya denk gelecek sıçmıkları okurken zevk alıyorsun da e-kitap okurken neden burun kıvırıyorsun? yobaz!

  hepiniz kuzu kuzu e kitap'a yöneleceksiniz, zamanla da alışacaksınız. hani ekşi tema değiştirmiş ve hepiniz isyan etmiş, bir daha girmem, entry yazmam filan diyordunuz ya sonra ne oldu? ama biliyorum, size eski sözlüğü şu an tekrar sunsa ekşi yönetimi ona da karşı çıkacaksınız. sizin gibi tipler cumhuriyet yeniliklerine karşı çıkan tiplerin kopyası. kuzu kuzu yeniliğe ayak uyduracaksınız. e kitap okuyacaksınız ve bu kez de fiziki kitaplara burun kıvıracaksınız, yobazlığın tanımı budur.
 • e-kitabın modası çoktan geçti. artık avrupa ve amerika’da insanlar storytel ve audible gibi servislerden sesli kitap dinliyor.
 • e-ink teknolojisi buyuk icat. eninde sonunda kagit kitaplara galip gelecektir.
  doga dostu.
  gozu yormuyor.
  e-reader tabletler font, ekran isigi, tanisbilirlik konularinda buyuk kolaylik sagliyor.

  doga seven bir insanin artik gunumuzde kagit kitap almamasi lazim diye dusunuyorum.
 • nefret değil de, zaten sanal bir dünyada yaşamaya başladık. her işimizi telefonda görüyoruz bari gerçek hayatla hiç tükenmeyecek bir bağımız olsun kitap.
 • e kitaptan nefret etmiyorum ama teknolojiden uzaklaşip bir kaç sayfa bir şey okumak daha keyifli geliyor. roman vs okuyorsaniz eline kitap alip uzanmak çok güzel bir aktivite. fakat araştırma, öğrenme odakli okumalar yapiyorsanız tabletler gerçekten çok daha pratik ve hızlı iş görüyor.
 • e-kitabın hayali olduğu iddiasında bence. bu nasıl tabir ameke?!
 • nefret biraz abartı olmuş. alışamamak diyelim biz ona. şey gibi oluyor biraz. yetmiyor. fiziki muhabbet seven insanların telefon ya da skype üzerinden falan konuşmaya alışamamaları gibi. kitapta da bu söz konusu. kitabın bütününü cismiyle elinde tuttuğunda başka bir bağlılık geliştiriyorsun ona. aynen yanı başındaki birine dert anlatırken yaşadığın rahatlamanın telefonda anlatırken hissettiğin rahatlamayla kıyaslanamayacağı gibi bir şey.
 • kitaplığı olmayan ev başlığında görülebilecek nefret. e-kitap okuyan insanın kitaplıkla ne işi olur?