• nefret biraz abartı olmuş. alışamamak diyelim biz ona. şey gibi oluyor biraz. yetmiyor. fiziki muhabbet seven insanların telefon ya da skype üzerinden falan konuşmaya alışamamaları gibi. kitapta da bu söz konusu. kitabın bütününü cismiyle elinde tuttuğunda başka bir bağlılık geliştiriyorsun ona. aynen yanı başındaki birine dert anlatırken yaşadığın rahatlamanın telefonda anlatırken hissettiğin rahatlamayla kıyaslanamayacağı gibi bir şey.
  • kitaplığı olmayan ev başlığında görülebilecek nefret. e-kitap okuyan insanın kitaplıkla ne işi olur?
  • bilgisayardan pdf dosya bile okurken canım sıkılıyor. bir türlü alışamadım e olayına.
  • e kitap olayı bana hitap etmiyor diye nefret etmiyorum
  • zor geliyor kitap değilde sanki başka bir şey okuyormuşum gibi hissediyorum kitap kokusu almayı kitabı elimde tutmayı seviyorum.
  • kitapçıdan, sahaftan doya doya seçip almak ve eski basım hastası olanlardanım kaldığın sayfaya ayraç koymak bile ayrı bi güzel. nefret değil de kullanamamak diyelim migrenim var uzun süre beyaz ekrandan yansıyan ışıkta kitap okumam mümkün olmayan durum. avantajı çabuk ulaşılıyor dezavantajı şarj sıkıntısı. kullanabilenler devam.
  • ikisine de bayılırım. şarıl şarıl yağmur yağarken caanım kitabımı ıslatacak halim yok yollarda. attım telefona tolino'yu, iş yerinde, evde, tuvalette, bilumum her yerde aynı kitabı takipteyim. ha instagrama kahveyle fotoğraf koymak için gidip alıyorum tabii kitabı. instagram önemli.*
  • gerçekten anlamsız bir nefret, bir konuyu merak ediyorsun aç bilgisayarı mutlaka o konu ile ilgili bir çok e- kitap bulup indirebiliyorsun, bir kitap önerisi mi geldi internet ortamında bulup indirme ihtimalin çok yüksek, bu yüzden e-kitap bilgiye ulaşmada büyük avantajdır.
  • zorunlu değildir.

mesela:
    deniz kenarında yaşayanların karasal yerlerden nefret etmesi de,
    türk kahvesi sevenlerin filtre kahveden nefret etmesi de,
    bilim ile ilgilenenlerin edebiyat eserlerinden nefret etmesi de, zorunlu değildir.

ayrı ayrı sevilebilir bunlar.
  • bi de bunun sesleneni var. (bkz: seslenen kitap/@alisintavsani)
    bende hepsine yer var ama koklayabildiğimin yeri ayrı.
    (bkz: kitap keyfim/@alisintavsani)
hesabın var mı? giriş yap