şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tosno'nun 2017-2018 sezonunda rusya premier ligi'nde mücadele edecek olan, yıl itibariyle (2017) yalnızca dört yaşında bulunan kulübü. maçlarını st. petersburg'daki petrovski stadyumu'nda oynayacaklar. istikrarlı bir şekilde yükselişlerini sürdürmüş, geçtiğimiz sezon premier lig biletini yükselme maçları sonunda kaçırmışlardı ancak nihayet en başından beri hedefledikleri yere geldiler.

    orada kalabilirler mi? şu an için şahsen pozitif ya da negatif düşünmek için öne çıkan bir veri olduğunu düşünmüyorum. yaz döneminde bolca transfer yapsalar da geçen sezonun iskeletini korudular ağustos 2015'ten beri birlikte oldukları teknik direktörleri dimitro parfyonov da dahil olmak üzere. düşme hattına yakın seyretmelerini fakat yine de ligde kalmalarını bekliyorum ben ilk sezonlarında, ha düşerlerse de şaşırmam, o ayrı.
  • 2017-18 sezonu sonunda rusya premier ligi'nden düşen takım. bir süredir iflas haberleri dolaşıyordu ortalıkta ve bugün itibariyle internet siteleri de yayından kaldırılmış bulunuyor. muhtemelen iflas edip futbol sahnesinden tamamen silinecek veya amatör bir kulüp olarak alt liglerde oynayacaklar. krasnodar kadar büyük ölçekli olmasa da bir proje takımıydılar ve hedefleri en azından rfpl'de kalıcı olabilmekti.

    bu hale düşmüş olmaları üzücü ama çok da şaşırtıcı değil... petersburg'a bu kadar yakın olmasına rağmen bir o kadar da küçük bir yerden "büyük takım" çıkarmak ve bu takımı finanse etmek hiç kolay değil. zaten maçlarını bile petersburg'da oynamak zorunda kalıyorlardı.