• diğer bütün dawların tam tersi çalışan fakat bence kullanımı ve arayüzü gayet kolay olan tatlı müzik yapma/yaratma programıdır.
  • yıllar önce epey bir haşır-meşir olduğum program. cubase kullanmaya başladıktan sonra pek ilgimi çekmedi açıkçası.
  • kısıtlı kapasitede bir hard diskiniz olan bir laptop'ta kullanırsanız biraz can sıkan ama onun dışında gayet eğlenceli ve zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız bir müzik yazılımı.

yalnız burada da plug-in olarak kullanılabilen realguitar'dan daha gerçekçi bir gitar plug-ini bulabilsem çok makbule geçecek. tamam realguitar da baya başarılı ama bazı noktalarda gerçeklik hissinden baya uzaklaşabiliyor.
  • programı yeniden açtığımda kaydettiğim beati açmama " trialda yaptın açmak için satın al" diyerek izin vermeyen program. yok mu bu programın cracki? birşeyi? saatlerimi ve tüm enerjimi harcayıp yaptığım ilk göz ağrım olan proje fl dosya türünde öylece duruyor. ne açabiliyorum ne mp3e çevirebiliyorum. yaptığım projeleri yeniden düzenleme şansım yok onu anladım da mp3e çevirmek gibi bı şansım da mı yok, bilen arkadaşlar acil yardım be, kız ağlıyor burda...
  • beat yapmak için en çok kullanılan ve bilinen program.
  • yine kendisi sayesinde bir banger beat yapmış bulunmaktayım. bu yazılımı ilk yazan insanlardaki vizyonerliğe sahip olmayı da çok isterdim çünkü hem arayüz, hem ulaşılabilirlik ve zorluk optimum seviyede. optimum diyorum çünkü önüne gelen herkese bir şey sunmuyor kurcalaman araştırman lazım. kulakları müzik adı altındaki gürültüden korumak için bu zorluk seviyesi şart. tanım: birçok profesyonel müzisyenin ve prodüktörün kullandığı müzik yapma programı.
  • bu program sayesinde iki tane melodi yaptım biri 15 saniye diğeri 1 dk civarında ilerde çaldığım enstrüman ile daha kaliteli müzik çalışmalarıma katkı sağlayacaktır diye ümit ediyorum. not: bu programı cracklemek epey zor oldu
  • hangi vst'ler, pluginler kendi istediğimiz sesi yaratmak için faydalı olur öneride bulunabilecek arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

tanım: yeteneğinize göre işler çıkarabileceğinizi düşündüğüm daw.

edit: herhangi bir sorunuz var ise bir yeşil kadar uzağım.
  • 15 yıldır kullandığım efsane daw. 20. sürüme gelmiş, aşmış gitmiştir. helal olsun.
hesabın var mı? giriş yap