şükela:  tümü | bugün
 • baski seklinde dagitilan reklamlarin genel adi. emniyet kilidi manasinda da kullanilir.
 • davulda şarkı bitirişlerinde çok hoş duran atraksyon.
  dıtak dıtak çossssssss
 • vic firth'ün sitesinde mike myers amcam şöle güzellikte anlatmıştır bunu.
  vuruşların arasında çok fark olup fa-lam diye duyulmicak
  az fark olup fam diye duyulmicak
  flam diye duyulacak çalarken.
 • portede öndekinin kuyruğu kısa ve kendisi düşük uzunluklu olacak şekilde iki notanın yan yana yazılmasıyla gayet güzel kolay gösterilebilen, vurgunun * ikinci vurulan notada olduğu vuruş. stick control metodlarının en kastıran bölümlerinden biri aksanın yer değiştirdiği flam çalışmalarıdır.
  bugüne kadar dinlediklerimin arasından en iyi örnek olarak the dance of eternity'nin girişini örnek olarak verebilirim.
  synthesizerların değil flam yapmak emprovize giriştiği, free takıldığı bir dönemde bilgisayardan alınamadığı iddiası ise beni gebertmektedir. budur.
 • bir ana notadan bir de -afedersiniz- onun götüne yapışmış ufak notadan oluşur. o ufak notanın anlatmak istediği şey, ana notaya o kadar yakındır ki aralarındaki ölçü farkı negligabledır. bu sebeple tek bir vuruş değildir aslen ama tek bir vuruşmuşcasına duyulur.

  aksanın ana notada olması hissiyatı daha iyi hissettirmekle beraber bence bir şart değildir, tercih meselesidir. aynı oranda aksanlı 2 vuruşla da flam elde edilir.
 • bu kucuk, kucuk degil minnacik norvec kasabasinin halki gelen cruise gemilerinden nefret eder. cunku bu gemiler kasabanin nufusunu bir anda 2 ye katlar. buradan yapacaginiz kisa bir yolculukla kendinizi agustos ayinda buzullarin icinde bulursunuz. dunyanin en renkli manzarasini flam da bircok farkli yerden tatmaniz mumkundur. buz, nehir, deniz, gunes, soguk, sicak.. all in one!
 • çocukken resmettiğimiz "ortasından nehir geçen" köyün, norveç'te vücut bulmuş halidir.

  bir de serbest çağrışım için bakınız: kal vas flam
 • dünyanın en şirin köylerinden biridir flam. flam köyünden baktığınızda dünyanın en dar fiyordunu (fjord) görürsünüz. aurlandsfjord un en uç noktasındaki bu köyde yapacak pek bir şey olmamasına karşın sadece huzur için ve çam kokuları için bile uzun uzun zaman geçirilebilir. flam camping ve bir de lüks bir otele sahip bu köyde camping içerisinde hostelde konaklamak mantıklıdır. meraklıları için bkz.
 • masal diyarı. dağlarında güvercin olunası yer. gönül isterdi ki hiking yaparak kendisine ulaşalım ama nostaljik tren ile gitmek de güzeldir. rüya gibidir. bir önceki durak için (bkz: myrdal)
hesabın var mı? giriş yap