şükela:  tümü | bugün
 • icilmesi teknik bakimdan biraz zor olan kokteyl.

  1 shot kahlua
  1 shot sambuca
  1 shot blue curacao
  1 shot baileys

  kahluayi ve sambucayi bir shot bardagina iki layer olu$turacak $ekilde dokuyor, kami$imizi kahlua layerinin icine koyuyoruz. iki adet bardakta baileys ve blue curacao hazirliyoruz. $imdi ilk bardagimizdaki sambuca'yi ate$e verip kami$tan icmeye ba$liyoruz, bitene kadar. hemen bitmek uzereyken, gonullu bir arkada$ bailyes ve blue curacao ile yanan ate$i sonduruyor, bizde onu icerek icimizdeki ate$i sonduruyoruz.
 • hizli davranilmadigi durumlarda yanmakta olan sambuca-khalua karisimini icmekte kullanilan pipet*in eridigi, guzelim ickinin mundar edildigi tecrubeyle sabittir. dikkatli olmak lazim.
 • baska bir sekilde de yapilabilinen gayet sert bir icki,

  1 shot bacardi 1.51
  1 shot kahlua
  1 shot blue curacao
  1 shot baileys

  bacardiyi kokteyl bardagina dokup atese veriyoruz, bir yandan bardagi yerinde dairesel oynatarak bir yandan da alevin sonmemesine dikkat ederken sırayla kahlua, baileys ve blue curacao'yu ekliyoruz, dairesel hareketle bardagin icindekilerinin karismasini sagliyoruz. icecek kisi geldiginde onu uyararak pipeti belli bir aciyla tutmasini aksi takdirde sacinin alev alacagini yuzumuzde olabilen en masum gulumseme ile soyluyoruz. icecek kisi pipeti halen yanan karisima daldirirken biz de az miktarda sut katiyoruz karisima. bu esnada ufaktan bi alevcik yukselebilir. icecek kisiye devam etmeysini aksi takdirde pipetin eriyecegini soyleyerek karisimi tek seferde icmesini sagliyoruz. etkisini sonradan gosteren bu kokteylden 2 defa ictikten sonra araba kullanilmamasi tavsiye olunur.

  www.extremebartendering.com
 • hayatımda gördüğüm en zorlama kokteyl.
 • arkadaşlarımın zorla 2 bardak içirttiği kokteyl, daha doğrusu hoş duruşuyla ve alevleriyle "tadı nasıl acaba lan" diye merak ettirdikten sonra denenmiş kokteyl... tadı fena olmasa da içtikten 10-15 dakika sonra ağzınıza etmektedir, bırakın ayağa kalkmayı oturduğunuz yerde bile dengede duramıyorsunuz. ayağa kalkıp tuvalete gitmeye çalışmışım da düşmüşüm olduğum yere, ondan sonra eve götürüp sabaha kadar taşak geçmişler benle, neyse... baktım... kaportayı çizdirmemişiz...

  (bkz: öpüjem abla)
 • absinthe ile yapılan versiyonu da bulunan içki. resimdeki gibi katmanlı hazırlandığı zaman en alttan veya en üstten* başlamamak gerektiğini düşünüyorum. çok daha görselliğe dayanan versiyonları olan bu içki kümesinin asıl amacı gösteriş sanki. agd olmadığımdan etkisini de ayırt edebilmiş değilim. biraz da psikolojik olarak absinthe gerginliğiyle overrated olma ihtimali yüksek.
 • içtikten sonra tam kararında vuran kokteyl.

  ne öyle zonk diye yapıştırıyor, ne de etkisiz kalıyor. sonraki 1-2 saat boyunca iki tanesiyle çakırkeyf gezebilirsiniz. ama tabi içmesi biraz sıkıntı, zira serttir.
 • bunu yakıp, buharını çekip kafa olduğunu iddia eden andavalların kafalarına organik kimya kitabıyla vurulması gereken kokteyl.

  bakalım kimya ne diyor bu işe?
  http://i.imgur.com/8xxdguy.jpg

  yani diyor ki* alkoller yandığı zaman ürün olarak karbondioksit ve su buharı açığa çıkar.

  yani demek istiyor ki* bunu yapacağınıza birbirinizin ağzına üfleyin aynı şey, paranız da cebinizde kalsın.

  (bkz: cehalet)
 • hakikatten çok teferruatlı bir kokteyl barman/maid gelip hazırlarken etrafınızdaki maslardaki insanlar size uzaylı gibi bakıyor. ama pipet yardımıyla hüplettikten sonra kendinizi takip eden 10 dakika boyunca khaleesinin ejderhalarından biriymiş gibi hissettiriyor o güzel.