• çatalca yakınlarında, flamingoların kanatlarındaki telekleri kesip uçamaz hale getirerek siz istanbulluların seyir zevkine sunan bir mekandır. eğer kanatlarını açıp gerdikleri bir anı yakalarsanız hepsinin kanatlarının kesik olduğunu görebilirsiniz.
  • ota boka duyar kasanların, dorock xl rezaleti basligi acip kovalayanlarin (ki ben de sevmem) hakkinda suskun kaldigi mekan. illa xx.yy.zzzz flamingo koy rezaleti diye mi acmak lazim basligi. size ruhsat izni verenlerde kabahat.

sus havuzuna konulan kanadi kesilmis flamingolara mangal dumani solutulan les mekan. biri bir sey yapsin, imza kampanyasi baslatilsin, sesimizi duyuralim yok mu yardim edebilecek, destek cikabilecek kimse?

edit: yazdiktan 3 ay sonra da olsa dikkat cekmesi guzel.

gelismeleri yazalim:

isletme once olumsuz yorumlari sildi sonra da instagram yorumlarini tamamen kapatti. simdilik herhangi bir aciklamalari yok. aciklama gelirse burasi editlenecek.

flamingo koy hesabindan aciklamalar geldi:
    https://eksiup.com/p/xb59296ij4dk
    https://eksiup.com/p/c559297m4h8p

aciklamalar beni oldukca tatmin etti. biliyorsunuz flamingo dogasi geregi mangal dumaninin oldugu yerlere gocer ve sus havuzlarinda beslenmeye bayilir.

ibb beyaz masaya basvuruda isyerinin calisma ruhsatinin hayvanat bahcesi statusunde oldugu ve bir probleme rastlanmadigi bildirildi .

wwf turkiye de ayni sekilde basvuru yapmis, flamingolarin kriterlere uygun oldugu belirtilmis.

change.org uzerinden baslatilan bir kampanya var, onu yaymak ve kamuoyu olusturmak daha mantikli.
  • instagram'da az önce karşıma çıkan reklamı ile haberdar olduğum, istanbul çatalca'daki kahvaltı mekanı. web sitesi

adından da anlaşılacağı gibi flamingolar var bu mekanda. küçücük bir su birikintisinin içinde bakmaya kıyamayacağınız flamingolar ve yanında kuğular vs. başka hayvanlar. flamingolar bildiğiniz üzere veya bilmeyenler için; sabit bir yerde yaşamayan, hava sıcaklığına göre göç eden hayvanlar. bu hayvanlar evcil pet gibi küçücük bir su birikintisinde ömür tüketecek canlılar değiller. ancak ekşi'de ve mecralardan okuduğuma göre, bu mekandaki flamingoların kanatları uçamayacakları şekilde kesilmiş. zaten başka hangi şekilde o özgür canlıları biz insan türü izleyip keyif alsın da mekan sahipleri para kazansın diye orada tutabilirlerdi ki?

insan ırkının vahşiliği, bencilliği, zalimliği ve duyarsızlığı yine kendisini göstermiş. oraya giden ve o güzellikleri yüzünden hapsedilmiş, fiziksel saldırıya maruz bırakılmış, alenen psikolojik işkence gören hayvanların yanında huzur bulabilen duyarsızların da kalpsizliklerine sağlık! ilgili yerlere şikayetlerimi hemen iletiyorum tabi ki!
  • flamingo gibi yabani hayvanların yaşama ortamlarından koparılması, doğada serbestçe yaşayan bir hayvanın yakalanıp özgürlükten yoksun bırakılması suçtur. göz göre göre suç işleyen, maddi kazanç uğruna zavallı hayvanların kanatlarını kesen, özgürlüklerinden mahrum bırakan vicdansız bir işletmedir flamingo köy.

aklıma gelen her türlü yere şikayette bulundum. istanbul il jandarma komutanlığı konuyla ilgileniyor. numarası 156. il dışından yapılacak şikayetler için ise 0212 156 0000 numaralı telefonu aramanız gerekiyor.

düzeltme: istanbul'da olan birinin yazılı şikayette bulunması gerekiyormuş. rica ederim es geçmeyin.
  • sahibi olan agir kompleksli yobaz trabzonlu bireyin evinin arka bahcesinde kurdugu sikimsonik yerdir.
  • güven islamoğlu'nu takip ediyorum, bu konunun en yakın takipçisi. elinden geleni yapıyor ama diyecek söz var mı onu bilmiyorum.
    aynen aktarıyorum:

"maalesef bulundurma izni varmış.flamingoları da bir hayvanat bahçesinden bağış olarak almışlar.belgeleri var.uluslararası anlaşmalara göre bu yasak.hayvanlarda çip,halka yok.o sistem işlemiyormuş.bunlar resmi açıklamalar.bakanlığa yazı yazdık cevabı bekliyoruz."

"biz üzerine gittik.her yerden izin almışlar. bulundurma izinlerini @ogmgovtr istanbul il müdürlüğü vermis.bir hayvanat bahçesinden de kuşlar hibe edilmiş.ancak herşey uluslararasi bern ve cites anlaşmasına aykırı."

"bildiğim şeyler var ama önce netlestirmeliyim.ama şunu söyleyebilirim.bulundurma izinleri var. ama olması gereken cıtes belgesi yok. olsa gösterirlerdi.bu durum uluslararası anlaşmalara aykırı.bakanlıga yarın bir yazı yazıp durumu soracağız. gelen cevabı paylaşırım."

biz yeni duyduk ama adam mayıs ayından beri uğraşıyor.
    ayrıca bağış-hibe olarak bir işletmeye flamingo verilmesi ne demek aklım almıyor? zaten hayvanat bahçesi başlı başına saçma sapan bir şeyken bir de bu çıktı!
  • haber spikeri gözde atasoy kökçü'nün sahibi olduğu işletme. mekândaki flamingoların kuyruk ve kanatlarının kesildiği, hayvanların alıkonulduğu iddialarına henüz cevap vermemiştir.
  • reziller. ben de mesaj attım, engellesinler bakalım kaç kişiyi engelleyecekler daha. bir de matah bir şeymiş gibi yok rezervasyon almıyoruz yok giriş ücretsiz barbekü hizmeti veriyoruz demişler. götünüze girsin o barbekü sizin.
  • olayın doğru olup olmadığını sormamla birlikte engellendim. kesinlikle adımınızı bile atmayın. oraya gidenlerin çoğu bunun farkında değildir. insanları uyarın. canım flamingolar sizin için çok üzgünüm.
  • burası cnnturk haber spikeri gözde atasoy kökçü'nun babası metin atasoy'un işlettiği bir yer.

https://mobile.twitter.com/…atus/539013796384505856

bu haberden sonra buraya gidip para kazandıran insanliğından utansın.

https://eksiup.com/p/mc58468gew9j
    https://eksiup.com/p/gn584786z27m

(bkz: flamingokoy)
hesabın var mı? giriş yap