• bir sözlük yazarı. hoş gelmiş, renk katmış efem.
  • iyi ki doğmuş olan yazardır.

güzel bir yıl diliyorum kendisine.
  • bu entry'i doğum gününde yazarım diye düşünüyordum ama olmadı.
    entelektüel paylaşımlarda bulunduğum, karikatürlü reaksiyonlara maruz bıraktığım, bazı konularda pek iyi anlaşabilsek de, bazılarında fikir ayrılıklarına düştüğümüz, kedi sevme refakatçisi, kötü gün dostu, -kağıt üzerinde o konuda başarılı olamasam da- bir nevi okuma arkadaşım.
    çok subjektif ve göreceli olduğunu düşündüğüm için iyi-kötü benzetmelerini yapmaktan hazzetmesem de, kendisini bir miktar tanımış biri olarak benim bile "iyi" diyebileceğim insan, meslektaşlarının çoğunun aksine yine etik manada "iyi" bir hukukçu olmasını temenni ettiğim kişi.
    olur da bir gün var olan ve daha sonra ortaya çıkabilecek anlaşmazlıklardan ötürü aramız açılır ve veya arkadaşlığımız biterse kendisine dileğim, kendisinin değerini bilecek insanlarla karşılaşması. (burada kendime giydirmiyorum hayır.)

bu kadar şey söylemişken, büyük eksiği f(x)=a*x^b fonksiyonundaki a kat sayısının küçük olması ve hatta bağzı bağzı 0'a yakınsaması.
    bu entry'i yazarken az daha unutuyordum bak, mevsimden ötürü(zannediyorum) darlamaları azalmışken darlamalarından bahsetmesem hakkını yemiş olurdum. dar dar dar...
    ayrıca kendisini kınamak da istiyorum, son zamanlarda ne alman ne de latin övüyoruz.

tl dr: entel dost

27.10.15 editi: a kat sayısında büyüme söz konusu.
  • toplu taşımada yanındaki kişi de kendisinin okuduğu kitabı yandan bakmak sureti ile okuyor diye o da bitirmeden sayfayı çevirmeyen,
    kendisi uyukluyor iken ona hocayı dinle diye kaş göz yapan asistanı da uyku haline büründürerek esneten,
    tavuk kanadını yemeye kanadın kemiğini ayırma gibi bir süreç var olduğu için üşenen,
    the dude'u aslana(hayvan olan) benzeten,
    uykulu, uyuma partnerlerini karıştırıp yanlışlıkla en sevdiği sözlük yazarı yerine hemcinsini öpen, *
    isteneni anlamayan ve bu yüzden işini görmeyen ve bundan da ötürü tartışmakta olduğu memura "beni anlamadığınızı anlıyorum, beni beni anlayacak birine yönlendirir misiniz?" sorusunu soran,
    cinsiyetine rağmen kendisine çarpan sürücünün kadın olduğunu görüp "kadın sürücü ya niye şaşırmadım?!" diyip feminizm(!)'e yeni bir soluk getiren,
    charlie kelly'i ve çıkışlarını seven, buster bluth gibi spontane masajlar yapabilen, bazı yönleriyle adeta bir leslie knope
    değerlendirme ölçütleri arasında sevimlilik adı altında -ki katsayısı da düşük değil- bir değişken bulunan,
    sözlük keynescisi,
    güne entry'lerini okumadan başlayamadığım (çünkü gerçek ekşi sözlük bunu gerektirir) über yazar.

ayrıca,
    (bkz: die darmeister)
    (bkz: bitmiyor)
  • bir zamanların kedi sevme, son zamanların bar refakatçisi, yeni şarapçılardan.
  • uykusunda komikli video izlerken sesli gülüp kendini de partnerini de uyandıran, sonra özür de dileyen bir insan. öyle de komik bi suser işte, unutulmaya.
hesabın var mı? giriş yap