198 entry daha
  • ---s01e08 spoiler ---

o yüzüklerin üzerindeki alfa işareti bildiğin sony d-slr makinelerin üzerinde bulunan işaretin aynısı, nedense aklımda bir tek bu detay kaldı sekizinci bölümden.gerçi iki işaretin aynı olmasının sebebi alfa işaretinin kendisinin de tam olarak o şekilde olması yüzünden olabilir.bilemedim.

--- spoiler ---
  • pek bir gazla başladığım halde 6. bölümden itibaren "bu son, şunu da seyredeyim bırakırım" diyorum, ama her bölümün sonunda bir sonrakini merak etmeme sebep olan bişiler çıkıyor. bir de diziyi izlerken, über fantastik fbi teknolojisine bol bol gülüp sonra da "bütün dünyanın aynı anda bayılıp geleceğini gördüğüne inanıyorsun da kazanın doğurduğuna mı inanmıyorsu a kuzum" derken buluyor insan kendini.

--- spoiler ---
    dizide şimdiye kadar sempatimi kazanmış tek karakter olan ajan al 'ın intihar atmesi, nazarımda dizinin seyrini oldukça değiştirdi (hangi dizide kimi sevsem ölüyor yarabbilalemin!?). senaristlerin bakış açısıyla gelecek ne kadar değiştirilebilir, göreceğiz.

diziyi benim için hafiften sıkıcı hale getirmeye başlayan hep aynı karakterlerin üzerinde fazla oynanması ve başroldeki ajan mark'ın diziler tarihinde görülen en salak ajan olması. günlerce aradıkları d. gibbons kızının flashforward ında gayet göründüğü halde, bir dönüp adam gibi kızına bişiler sormayı akıl edemedi 9 bölümdür. zaten charlie'nin tam olarak ne gördüğünü henüz bilmiyoruz. ama beş bölüm sonra ortaya çıksa, o zaman da "yuh niye kimse şimdiye kadar sormadı" diyeceğimden eminim.
    --- spoiler ---

o kadar geniş bir konu ki..bir de bütün dünyanın aynı hadiseyi yaşadığını düşünürsek sezon sezon anlatılsa bitmeyecek bir mevzu. umarım ellerine yüzlerine bulaştırmazlar..
  • - s01-10 spoiler -

o koreli hakikaten ajan. ciddi diyorum, yoksa neden harcasın bizim alkolik onu.

ayrıca hiç alakası olmadığı bir halde nedense kendimi medyumculara inanırmış gibi hissettim. dengemi bozuyor sanırım bu dizi.

- s01-10 spoiler -
  • sadece cast ve prodüksiyon olarak değil ayrıcalost 'la başka bir özel bağlantı da dizinin esin kaynağı olan aynı adlı kitabın yazarı robert james sawyerdır. 2-3 sezon evvel tam da lost gizemlerine, teorilere kafa yormanın had safhada olduğu dönemlerde yazarın ismi de ortaya atılmıştı. adının bizim sawyerla olan benzerliği bir yana (acaba yapımcıların numarası mı bilemiyorum, "bizim" sawyer'in ön adının ve lakabının yazarla aynı olması) yazarın bir baska kitabında da, bir laboratuarda bilim adamlarının dünyanın selameti için belli periyotlarda dügmelere basmak gibi bir görevlerini konu almaktadır. dizinin vesilesiyle bu ilginç yazarı türkçe'de görmek dileğiyle.
  • senaryo açısından oldukça başarılı ama oyunculuklar açısından gayet kötü dizi. hele o joseph fiennes yok mu?? gören de daha evvel büyük yapımlarda oynamış demez. bu kadar mı yapmacık olur insan? başrol için gerçekten çok yanlış bir seçim olmuş kanımca. esas oğlan müessesesini kaldıracak bir karizmaya sahip değil zira.

birkaç da trivia verelim;

* ilk bölümde bir otobüsün üstünde red panda diye bir şirketin reklamını görüyoruz, bu red panda yazısı mark'ın oluşturduğu ipucu tahtasında da vardı yanlış hatırlamıyosam. bunun için bir web sitesi bile yapmışlar. (http://www.redpandaresources.com/)

* ipucu tahtasının bütününe ait bir görüntü (http://www.ffpedia.com/…ads/2009/12/udayaswall2.jpg)

* bu arada nicole'un halloween için nightmare before christmas taki sally kostümünü seçmesi gözümden kaçmadı. tim burton 'a bi selam çakmışlar sanki. (http://content6.flixster.com/…6/99/12369916_gal.jpg)

diyeceğim şudur ki şimdilik fena gitmiyo dizi ama kaliteyi biraz düşürürlerse direk yayından kaldırır abc ,acımaz diye düşünüyorum. seviyeyi korurlarsa bir lost olmasa da ona yakın birşeyler olabilir belkim. söylemeden edemicem müzik seçimleri harika. kim seçiyosa helal olsun!
  • coupling'le ardarda izlememek lazım, bünyede tuhaf bir etki yaratıyor.
    (bkz: jack davenport)

bir de; yeni bölümlerini 2010'da izleyebilecekmişiz sanırım.
    dizinin şimdiye kadarki -bence- en süfer bölümü olan "a561984"den sonra böyle bir ara verecek olması kötü bir haber oldu...
  • --- spoiler ---

nhadra udaya'nın mosaic duvarında kıbrıs'ın -ve güney türkiye'nin- termal kamera ile çekilmiş bir fotoğrafı var. bööle sağ taraf sıcak filan. yaaaaaaa!!!

http://farm3.static.flickr.com/…56_0443c86b69_o.jpg

--- spoiler ---

tanım: lost'tan kalan alışkanlıkları hatırlatan.
  • türkiye'nin termal sıcak fotosu dışında bir de aynı duvarda sağ altta türkiye haritası var. ilk başta emin olamadım ama resmen van gölü gözüküyo yaw!! ne bu türkiye merakı anlamadım gitti!! kesin sonunda olayı bizim üstümüze atıcaklar demedi demeyin!!!

http://img710.imageshack.us/img710/5905/harita.jpg
  • --- spoiler 1x11 ---

10 bolumun sonunda gelecek bolumun teaser'ini gosteriyordu. bizim benford, noh'ya "disari bilgi sizdiriyosun sen lan ipne" diyor idi. hatta "kimsenin seni fazlaca sorgulamamasi icin flashforward gormedigini soylemekten daha basit ne olabilir ki" falan diye de ekliyordu. nolcak acep?!

--- spoiler 1x11 ---
  • geçen hafta yayınlanmamış olmasından büyük üzüntü duyduğum, biricik joseph fiennes'in oynadığı, konusu, oyuncuları, joseph, joseph, joseph ile kısacası her şeyiyle izlenesi yeni dizi.
362 entry daha
hesabın var mı? giriş yap